• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arkitektura në ambjentet religjoze.

Arkitektura në ambjentet religjoze, është më e pakuptueshme dhe harruar nga artet e sotme, është ndoshta edhe më misteriozja dhe më ushqyese për sytë e kurjozëve.

FB_IMG_1588259997847.jpg
Po e filloj me Baldakino që janë kollonat e varrit e Shën Pjetrit Apostolo. Një nga veprat më famoze të Berninit, me lartësi 28.5 m. Vepër e vitit 1633
Bazilika e Shën Pjetrit.
Qyteti i Vatikanit.

9b4f23092e774813f6ef13bdd1f69c5d.jpg


26e7b6ca25a0ecfe82bdb9a2e5f5d848.jpg
 

Komentet

Top