• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arkeologët zbulojnë misterin për botën e përtejme o_O

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Më herët po këtë vit, arkeologët nga Universiteti Salento, njoftuan se kanë gjetur një shpellë për të cilën fiset e lashta kishin besuar se ishte hyrja për në botën tjetër.

Nga kjo shpellë në Hierapolis, një qytet greko-romak, i cili gjendet në pjesën jugperëndimore të Turqisë, dalin disa gazra helmues, dhe pikërisht për këtë arsye ka pasur besime të tilla, transmeton Albtime.
Shpella njihet si "Kapia e Plutonit", në bazë të perëndisë së nëntokës. Arkeologët kanë arritur të gjejnë një shtyllë e cila ishte dedikuar për perëndinë dhe gruan e tij Kora, apo Persefona.

Hyrja për në shpellë ishte shembur para afër 5.000 viteve, duke ruajtur kështu prova se njerëzit këtu kishin jetuar në kohën e neolitit.

Arkeologu Michael Galatay i cili është duke punuar në studimin e kësaj shpelle, thotë se kolegët e tij të cilët i kishte udhëhequr arkeologu Jorgos Papatanasopulus, besojnë se ky vend ka një rëndësi të madhe mitologjike./albtime 
Top