• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Humbesi

Anëtar i ri
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Humbesi ke ndonje problem ne "komitetin qendrore"?? Kush te dha te drejten ty te gjykosh te tjeret ne postimin e me siperm?? Ata qe nuk duan te besojne jane te shkrete per ty edhe Loverboy? E pra u paguat me te njejten monedhe, dhe mos me cito se nuk merrem me ping-pong citimesh pa lidhje.
Me ofendove serish. Nuk e di me sa ndergjegjie e ben dhe faktikisht nuk dua ta di edhe nese e ke bere me ndergjegjien me te madhe. Je shume i ri ketu ne kete forum dhe dua te t'them se jam mesuar me forumistet dhe me fyerjet virtuale. Harroje kete...
Per ty religjoni eshte komplet i parendesishem, kete e kam marre vesh. Pse te jete aq i parendesishem thua?! Sepse ti nuk e ke studiuar vete ate saqe te arrish ne konkluzionin e te thuash qe eshte humbje kohe apo eshte idiotesi apo injorance... Ti thjeshte e ke mohuar ate me nje mosperfillje qesharake. S'do t'ia dishe edhe kaq. Lexo por ama lexo shume rreth supermiliarderave çifut dhe meso se pronare te kujt agjensishe televizive jane, meso se pronare te kujt mediave te shkruara, gazetave, revistave e shtepive diskografike(pornografike) jane ata. Meso se cfare jane te perbetuar te bejne ne dem te fes Islame dhe njerezimit ne tersi. Te keshilloj ta studiosh jo qe te mesosh prej tyre.. thjeshte per njohuri te pergjithshme qe te mos vish shkruash tema kot se koti ketu e pastaj te ankohesh per citimet.

Une dua te kem nje moral te paster dhe t'them te drejten ti ne njefar menyre po me ben te krijoj nje pershtypje jo te mire.. gje qe s'dua ta mendoj fare as ne subkoshiencen time.
Dhe nje sqarim tjeter; loverboy, une dhe kush e perdori tjeter kush fjalen te shkretet.. ta kesh te sigurte se e kan patur ne nje kuptim qe ti nuk e ke kuptuar sepse aq e ka limitin kapacititeti jot i te menduarit rreth asaj qe une apo ai shprehem me ate fjale.
Nese ti me deshiren tende ke vendosur te hidhesh nga ura.. une do thoja i shkreti ti. Nese ti thjeshte e ke menduar te hidhesh nga ura... une prape do thoja i shkreti ti. Pra une po shpreh nje keqardhje per ty sikurse shpreha keqardhje edhe per ata, jo per ate cfare kane bere... po per ate cfare do t'iu ndodh pastaj. (Mund te qeshesh po deshe) . Sidoqoft une nuk paragjykova. Ti paragjykove dhe bere gabim.
Nese te interesojne se cfare bejne arabet, vazhdo beje.. por ta them te sigurte se pak kujt i intereson ajo qe bejne ata ne kete forum. Edhe po te kishte.. nuk i presin lajmet nga ti.
Mjaft me keto tema dhe mos u pergjigj po deshe.
 

Bambolita

Reborn!!!
Vendndodhja
ktu
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

filloj viktimizmi...
nuk do ishte me mir qe fen ta mbanit per vete ? pa ja ber te ditur gjith botes besimin tuaj ?
ah...te shkretet ju....
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
Presheve
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.
ueeee, sa shume.
mos ne kete rrjet regjistrimi behet me leternjoftime biometrike si ne zgjedhje dhe nuk lejohen te regjistrohen njerz nga jasht ?
Shperndaje sa me teper kete lajm dhe njerzit si ty qe nuk gjejn mbeshtetje tek forumet shqiptare ndoshta do te gjeni prehje atje
I wish all the best per ty dhe 15 mij ateistet qe qenkan grumbulluar per ta shpetuar boten. Ka per tju mar zili Will Smith se po i ik nga duart roli I'm Legened
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Mosha
36
Vendndodhja
Braila Romania
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

LOL sikur thonin qe myslimanet do zaptojne boten ,dhe arabet qe jan myslimanet me te cmendur po behen ateist .Do rregjistrohem dhe un ne ket adrese te shtoj numerin e ateisteve.
 

redi-

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Me bete te kerkoj se cfare bejne disa vende te tjera,se si perdhunojne minoren edhe pastaj tju beja pyetje, se ku eshte me keq?
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Me bete te kerkoj se cfare bejne disa vende te tjera,se si perdhunojne minoren edhe pastaj tju beja pyetje, se ku eshte me keq?
Eh ne fakt sa po lexoja nje lajme tani, nje tunizin qe ka perdhunuar vajzen 12 vjecare. A po me falni, se Tunizia nuk ben pjese ne Arabi. Po me duket se praktikojne Islamin dhe me taban.
 

Bambolita

Reborn!!!
Vendndodhja
ktu
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Me bete te kerkoj se cfare bejne disa vende te tjera,se si perdhunojne minoren edhe pastaj tju beja pyetje, se ku eshte me keq?
don te flasim per 12 vjecaren qe vdiq nga nje emoragji sepse pati raport me burrin e saj mysliman ?
apo don te flasim per vajzat e rrafura.... te vrara dhe te varrosura vetem sepse donin te ishin NORMALE sic te gjitha vajzat europiane ?
apo don te flasim per ato qe kan frik te ken shok ( vetem miqesi) me cuna sepse hajn dajak ne shtepi...

oh yeahhh
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
Presheve
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

LOL sikur thonin qe myslimanet do zaptojne boten ,dhe arabet qe jan myslimanet me te cmendur po behen ateist .Do rregjistrohem dhe un ne ket adrese te shtoj numerin e ateisteve.
kte po thosha :D
baza e forumit virtual eshte ne shqipri dhe ata qe me teper çojn pluhur ktu jan disa si un krejt jashta teritorit shqiptar
nganjeher habitem se si me duroni. me siguri duhet t'jeni shume tolerant LOL
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

don te flasim per 12 vjecaren qe vdiq nga nje emoragji sepse pati raport me burrin e saj mysliman ?
apo don te flasim per vajzat e rrafura.... te vrara dhe te varrosura vetem sepse donin te ishin NORMALE sic te gjitha vajzat europiane ?
apo don te flasim per ato qe kan frik te ken shok ( vetem miqesi) me cuna sepse hajn dajak ne shtepi...

oh yeahhh
Ju jeni bere pre e mediave. Jo qe deshironi ta mesoni nje te vertete, sepse po te deshironit, ndryshe do ishit shprehur dhe ndryshe do kishit folur rreth ketyre ceshtjeve qe po i cekni shume here. Neve s'na dhemb pse filan "muslimani" ka bere ate veper apo kete veper, ngase nje person, nje arab, nje shtet nuk perfaqeson Islamin, dhe se te tillet do japin llogari per vetveten e tyre. Ajo cfare ju dhe shume te tjere qe mundoheni ta beni eshte t'i gjeni shibla Islamit, ta njollosni me lajme te tilla, qofte te perkthyera apo jo. Une vertet qe kam respekt dhe tregoj respekt ndaj mendimeve te kunderta, por nuk lejoj qe Islamin te e njollosin injorantet me vetdeshire, e ketu ben pjese edhe ti. Tek e fundit, une s'cuditem fare ne anen tjeter. Qe nga dita e pare ne kete forum kush eshte regjistruar, e ka treguar nje pjese te edukates familjare. Te rralle jane ata jo-musliman qe jane te respektueshem dhe tolerant poashtu edhe te sincert ne kete forum, per te cilet kam nje respekt te vecant. Respect 2 be respected ! Akoma je e re, do mesosh shume gjera. Keshtu si ja ke filluar, do e zhvillosh shume injorancen tende edhe me shume. Nuk eshte turp te lindesh injorant, sepse t'gjithe lindim ashtu. Turp dhe me e keqja eshte kur e lejon vetveten tende t'vdesesh ne injorance, duke i pasur syte por...drite nuk t'bejne.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ju jeni bere pre e mediave. Jo qe deshironi ta mesoni nje te vertete, sepse po te deshironit, ndryshe do ishit shprehur dhe ndryshe do kishit folur rreth ketyre ceshtjeve qe po i cekni shume here. Neve s'na dhemb pse filan "muslimani" ka bere ate veper apo kete veper, ngase nje person, nje arab, nje shtet nuk perfaqeson Islamin, dhe se te tillet do japin llogari per vetveten e tyre. Ajo cfare ju dhe shume te tjere qe mundoheni ta beni eshte t'i gjeni shibla Islamit, ta njollosni me lajme te tilla, qofte te perkthyera apo jo. Une vertet qe kam respekt dhe tregoj respekt ndaj mendimeve te kunderta, por nuk lejoj qe Islamin te e njollosin injorantet me vetdeshire, e ketu ben pjese edhe ti. Tek e fundit, une s'cuditem fare ne anen tjeter. Qe nga dita e pare ne kete forum kush eshte regjistruar, e ka treguar nje pjese te edukates familjare. Te rralle jane ata jo-musliman qe jane te respektueshem dhe tolerant poashtu edhe te sincert ne kete forum, per te cilet kam nje respekt te vecant. Respect 2 be respected ! Akoma je e re, do mesosh shume gjera. Keshtu si ja ke filluar, do e zhvillosh shume injorancen tende edhe me shume. Nuk eshte turp te lindesh injorant, sepse t'gjithe lindim ashtu. Turp dhe me e keqja eshte kur e lejon vetveten tende t'vdesesh ne injorance, duke i pasur syte por...drite nuk t'bejne.
Sigurisht qe nje individ qe ''perdhunon'' nje minorene [ne ate moshe qe sot quhen minorene,dje mund te quheshin te rritura] perfaqeson islamin.Islami bazohet mbi nje liber, nje liber ne te cilen gjendet urdheresat e ''Allahut'' Keshtu qe mbetet vetem nje zgjidhje, ose te gjithe te tjeret nje 12 vjecare e quajne te rritur ose libri i shenjte eshte i drejte [pak i shtrember] dhe ne te gjithe duhet te pranojme qe seksi me nje 12 vjecare eshte normal dhe eshte nje perfaqesim dinjitoz i Islamit.Mbi pjeset e tjera qe shkruan jam plotesisht dakord,ketu pak apo shume kushdo tregon vetveten [edukaten familjare]. ''Shiblat'' e Islamit nuk eshte e veshtire te gjenden,veshtire eshte ti kuptosh [disa njerez] dhe te bindesh vehten qe dicka ka. Edhe si thone o Lover ''ku ka ze nuk eshte pa gje'' njollat dalin atje ku ka papasterti,nese ato nuk do te egzistonin atehere edhe nuk do te diskutoheshin.
 

Humbesi

Anëtar i ri
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Turp dhe me e keqja eshte kur e lejon vetveten tende t'vdesesh ne injorance, duke i pasur syte por...drite nuk t'bejne.
"Drita e diellit eshte nje enderr ne qofte se jeton me sy mbyllur" --Fragment nga filmi Barton Fink

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

sweety.. plss mylle kete temen.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Humbesi pse duhet ta mbyll kete temen...ne asnje menyre.

Drita e diellit ngrohe ate qe do te ngrohet, ndaj mos kerkoni ti ngrohni te gjithe me rrezet tuaja. Kjo nuk eshte nje replike per juve qe keni kohe ketu dhe na dini idete, po per keta te rinjte qe hyne dhe bejne copy paste disa temave mbi fene qe kan kohe ketu. Ato duhen mbyllur jo keto.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Lexo por ama lexo shume rreth supermiliarderave çifut dhe meso se pronare te kujt agjensishe televizive jane, meso se pronare te kujt mediave te shkruara, gazetave, revistave e shtepive diskografike(pornografike) jane ata. Meso se cfare jane te perbetuar te bejne ne dem te fes Islame dhe njerezimit ne tersi. Te keshilloj ta studiosh jo qe te mesosh prej tyre.. thjeshte per njohuri te pergjithshme qe te mos vish shkruash tema kot se koti ketu e pastaj te ankohesh per citimet.
Nuk dua te merrem me ateistet dhe besimet fetare, sepse tek e fundit ateistet ne vendet Islamike jane turma te njejta ashtu siq jane Islamet dhe rendesia e tyre ne vendet tjera.

Ajo qe me beri pershtypje eshte tere ai mllef qe perdor humbesi ndaj hebrenjeve duke i quajtur edhe si e keqe e njerezimit. Sa per betimin e tyre ta them une. Atehere kur i vendosen ne anije dhe i perzube nga trualli i tyre bene vetem nje betim duke ngritur dy gishta lart: ''V'' qe simbolizon fitoren por edhe diq me shume. Kjo shenje perbehet nga dy shtylla te vendosura ne simbioze perfekte.
Shtylla e pare ( I ) ka te beje me etjen per dituri, dominimin per dituri. Thjeshte blerjen dhe shfrytezimin e mendjes andaj perveq se jane pronare te atyre qe ke cekur me larte jane pronar edhe te institucioneve me te famshme te dijes qe mledhin dhe shfrytezojne dijen.
Shtylla e dyte (I) etjen dhe dominimin ne pasuri. Thjeshte shfrytezimin e pasurise ne dije andaj perveq atyre qe ke cekur larte ata njekohesisht jane edhe pronar te magnateve dhe institucioneve mikro-makrofinanciare me te medha te botes.

Simbioza apo bashkdyzimi i ketyre dy shtyllave ne teori eshte e lehte per te gjithe, por, simbiozen e tyre ne praktike dhe jetesimin e saj ja kane arritur vetem ata deri me tani, andaj jane cfare jane, duke arritur qe nga keto dy shtylla te krijojne {I + I = V} qe simbolizon FITOREN (Viktorine). Pra jane ca milion qe mbajne mbi supe nje bote miliardeshe. Ata mes sundimit dhe te sunduarit kane zgjedhur te paren. Per te gjithe ajo eshte me e mire por deri me tani ata ja kan arritur. Ky eshte betimi i tyre, e jo, cfarosja e njerezimit. Ata perdorin dijen.

Ai qe nuk lexon, ai qe nuk respekton dijen, kete dhunti natyrore-hyjnore, qe i jep drite njerezimit dhe e largon nga erresira, ai nuk eshte njeri. Ai eshte egersire, si te gjitha egersirat ne bote, prandaj dhe nuk meriton respektin.

Hebrenjet per mendimin tim jane si metalet fisnike. Vlera e metaleve fisnike nuk matet me tonelatat, si hekurishtet, por me karatë! Llamarina te ndryshkura ke sa te duash, floriri eshte i rralle. ( ky shembull ta kujton me se miri proporcionin e tyre ne bote ca milion njerez, nje grusht kundruall miliardave te tjere).

Une ua kam lakmi per praktiken qe perdorin. Jo pse jane hebrenje por per simbiozen dije+pasuri. :gjujpeshk:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Sigurisht qe nje individ qe ''perdhunon'' nje minorene [ne ate moshe qe sot quhen minorene,dje mund te quheshin te rritura] perfaqeson islamin.Islami bazohet mbi nje liber, nje liber ne te cilen gjendet urdheresat e ''Allahut'' Keshtu qe mbetet vetem nje zgjidhje, ose te gjithe te tjeret nje 12 vjecare e quajne te rritur ose libri i shenjte eshte i drejte [pak i shtrember] dhe ne te gjithe duhet te pranojme qe seksi me nje 12 vjecare eshte normal dhe eshte nje perfaqesim dinjitoz i Islamit.Mbi pjeset e tjera qe shkruan jam plotesisht dakord,ketu pak apo shume kushdo tregon vetveten [edukaten familjare]. ''Shiblat'' e Islamit nuk eshte e veshtire te gjenden,veshtire eshte ti kuptosh [disa njerez] dhe te bindesh vehten qe dicka ka. Edhe si thone o Lover ''ku ka ze nuk eshte pa gje'' njollat dalin atje ku ka papasterti,nese ato nuk do te egzistonin atehere edhe nuk do te diskutoheshin.
Perdhunimi s'ka vend ne Islam. Nese vetem pak ke njohuri rreth Islamit, te lutem ma fresko pak memorien, cito ketu ndonje citat nga Kur'ani apo Sunneti i Profetit Muhammed a.s. qe e lejon perdhunimin apo urdheron ne nje veper te tille. Per kete arsye e ceki shpesh dhe them se padituria e paket qe keni rreth Islamit, shume paqartesi qe per ju jane "Shibla", ua mundesojne juve qe te krijoni nje bindje te gabuar rreth Islamit. Neve jemi te bindur se Islami eshte perfekt, ngase eshte planprogram i hartuar nga Krijuesi per krijesat, dhe si i tille s'ka gabime. Ajo cfare une mundohem t'ju tregoje te tjereve eshte firma ime qe kam. Nese ju e gjykoni Islamin sipas x personit, atehere une t'gjithe te krishteret me duhet t'i gjykoje sikur pedofile, kryqtare te felliqur qe masakrojne muslimanet sikurse ne kohen e kryqezatave, apo tere forumin virtual si forum ateistesh, anti-islamiste etj etj etj. Paragjykimi eshte genjeshtra me e madhe qe mund te ekzistoje. Si rezultat i informatave jo te bollshme rreth Islamit, krijoni bindje te tilla. Dhe me e keqja eshte kur as nuk dini, dhe as qe doni te dini, bile bile mos t'them qe as nuk pranoni qe te tjeret t'ju informojne saktesisht, mu ashtu sikur William Shekspiri qe i cek llojet e kokave te njerezve ku nder te tjera thote qe ka koka qe as nuk dine, e as nuk pranojne te marrin mesim nga te tjeret. Kam filluar te besoj se ketu ne forum ka shume koka te tilla:lexim:
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Perdhunimi s'ka vend ne Islam. Nese vetem pak ke njohuri rreth Islamit, te lutem ma fresko pak memorien, cito ketu ndonje citat nga Kur'ani apo Sunneti i Profetit Muhammed a.s. qe e lejon perdhunimin apo urdheron ne nje veper te tille. Per kete arsye e ceki shpesh dhe them se padituria e paket qe keni rreth Islamit, shume paqartesi qe per ju jane "Shibla", ua mundesojne juve qe te krijoni nje bindje te gabuar rreth Islamit. Neve jemi te bindur se Islami eshte perfekt, ngase eshte planprogram i hartuar nga Krijuesi per krijesat, dhe si i tille s'ka gabime. Ajo cfare une mundohem t'ju tregoje te tjereve eshte firma ime qe kam. Nese ju e gjykoni Islamin sipas x personit, atehere une t'gjithe te krishteret me duhet t'i gjykoje sikur pedofile, kryqtare te felliqur qe masakrojne muslimanet sikurse ne kohen e kryqezatave, apo tere forumin virtual si forum ateistesh, anti-islamiste etj etj etj. Paragjykimi eshte genjeshtra me e madhe qe mund te ekzistoje. Si rezultat i informatave jo te bollshme rreth Islamit, krijoni bindje te tilla. Dhe me e keqja eshte kur as nuk dini, dhe as qe doni te dini, bile bile mos t'them qe as nuk pranoni qe te tjeret t'ju informojne saktesisht, mu ashtu sikur William Shekspiri qe i cek llojet e kokave te njerezve ku nder te tjera thote qe ka koka qe as nuk dine, e as nuk pranojne te marrin mesim nga te tjeret. Kam filluar te besoj se ketu ne forum ka shume koka te tilla:lexim:
O Lover fjala ''perdhunim'' ishte ne thonjeza dhe mos bej sikur nuk morre vesh.Atehere po te them berja sex me nusen, qe ta nxesh shqip.Ja na thuaj zoteri meqense kerkon citime, ne Islam ne c'fare moshe eshte e lejueshme martesa dhe me pas kryerja e mardhenieve seksuale?Ky quhet '' perdhunim'' dhe pedofili e detyruar me ligjet e shenjta Lover.Une nuk po paragjykoja aspak Lover, po thoja vetem fjalet e tua ne tjeter teme dhe te perkethyera sipas menyres sime.
Nese e kam une gabim me perulje kerkoj falje dhe me deshire do e pranoja nje mesim nga ty dhe nga perfekti Islam!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

As ju mos u beni kinse nuk e di, sepse e kam cekur shume here se martesa lejohet qe nga momenti kur vajza hyn ne pubertet. Pastaj dallojne vajzat nga anet e ndryshme te botes. Dikund zhvillohen me shume si rezultat i klimes se nxehte, dikund jo. Poashtu ketu futet edhe tradita e nje populli. Psh tek popujt semit qe 14 shekuj keshtu ka qene. Jane martuar vajzat ne momentin qe kane hyre ne moshen madhore, per ta s'ka qene fare problem kjo gje, perkundrazi eshte konsideruar mekat nese nuk eshte martuar vajza ne ate kohe. Akoma edhe sot e ke tek shume popuj keshtu. Islami i ruan edhe traditat e nje populli, nese ato nuk bien ndesh me parimet e pasterta Islame. Natyrisht se duhet t'miret ne konsiderate edhe deshira personale e vajzes per t'u martuar, kurrsesi s'duhet t'vjen ne shprehje imponimi/dhuna, si t'ke deshire quaje.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne c'fare moshe hyn ne pubertitet nje vajze o Lover se po cuditni boten ju?Akoma pretendoni per perfeksjonin?Deshira e nje femije merret ne konsiderate,vertet ?LOL LOL Dhe i ler keto ndryshimet e klimes se nuk te nxjerrin askund.
 
Top