• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Në shumë vende arabe ateizmi është i jashtëligjshëm, në disa syresh mohimi i fesë dënohet me vdekje. Mosbesimi gjithashtu nuk mund të pohohet në publik.

Por duket se interneti ka mundësuar atë që ndalojnë teokracitë, ateistët e vendeve arabe të mblidhen në një vend ku mund të shprehen të lirë.

Për këtë qëllim është hapur forumi në adresën el7ad.com (transkriptim i Ilhad, që do të thotë ateizëm) me emrin "Arab Atheists Network" (Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.

Lajmi është botuar dhe në të përjavshmen gjermane "Die Zeit" ku theksohet se në diskutimet e forumit marrin pjesë dhe femrat dhe se faqja ndodhet nën sulm të vazhdueshëm informatik nga islamikët, që me shpirtin e tolerancës që i karakterizon lëshojnë sharje e kërcënime nga më të ndryshmet. ateistet-arabe.jpghttp://el7ad.com/smf/index.php
 
Last edited:

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Tu e marr parasysh qe ne kto vende ka edhe katolik e mundet me pas edhe ateista po do ishte numer i madh 15 mi veta ne Shqiperi e Kosove qe ka pak njerz se ne vendet arabe qe po thuajse gjdo shtet i ka milion njerz sqojn pesh fort .
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Në shumë vende arabe ateizmi është i jashtëligjshëm, në disa syresh mohimi i fesë dënohet me vdekje. Mosbesimi gjithashtu nuk mund të pohohet në publik.

Por duket se interneti ka mundësuar atë që ndalojnë teokracitë, ateistët e vendeve arabe të mblidhen në një vend ku mund të shprehen të lirë.

Për këtë qëllim është hapur forumi në adresën el7ad.com (transkriptim i Ilhad, që do të thotë ateizëm) me emrin "Arab Atheists Network" (Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.

Lajmi është botuar dhe në të përjavshmen gjermane "Die Zeit" ku theksohet se në diskutimet e forumit marrin pjesë dhe femrat dhe se faqja ndodhet nën sulm të vazhdueshëm informatik nga islamikët, që me shpirtin e tolerancës që i karakterizon lëshojnë sharje e kërcënime nga më të ndryshmet. Shiko fotografinë 10095http://el7ad.com/smf/index.php
Lauri neser Blak devili do marre nje pako te mire nga unioni arab ..... dhe ne lajme 15 mije qafire jane vrare dhe per kete ja dime antarit tone te nderuar buahahahahahahahhahahahaha
 

Bambolita

Reborn!!!
Vendndodhja
ktu
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

u bo dhe hapi i pare
do doja ti ndihmoja kto te sitit nga "sulmet informatike"
 

redi-

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Postimi origjinal është bërë nga Lauri
Në shumë vende arabe ateizmi është i jashtëligjshëm, në disa syresh mohimi i fesë dënohet me vdekje. Mosbesimi gjithashtu nuk mund të pohohet në publik.

Por duket se interneti ka mundësuar atë që ndalojnë teokracitë, ateistët e vendeve arabe të mblidhen në një vend ku mund të shprehen të lirë.

Për këtë qëllim është hapur forumi në adresën el7ad.com (transkriptim i Ilhad, që do të thotë ateizëm) me emrin "Arab Atheists Network" (Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.

Lajmi është botuar dhe në të përjavshmen gjermane "Die Zeit" ku theksohet se në diskutimet e forumit marrin pjesë dhe femrat dhe se faqja ndodhet nën sulm të vazhdueshëm informatik nga islamikët, që me shpirtin e tolerancës që i karakterizon lëshojnë sharje e kërcënime nga më të ndryshmet. Skedarët e Bashkëngjitur 10095http://el7ad.com/smf/index.php
Lauri neser Blak devili do marre nje pako te mire nga unioni arab ..... dhe ne lajme 15 mije qafire jane vrare dhe per kete ja dime antarit tone te nderuar buahahahahahahahhahahahaha
Harruat kryqezat ju qe edhe prifta kane vrare vetem se kundershtonin gjeneralin e Kryqezatave?
 

Humbesi

Anëtar i ri
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne internet ka me qindra faqe te tilla, asnje nuk ndodhet ne arabi dhe asnje nuk eshte krijuar nga arabet.
Ne internet dhe ne tv ka me dhjetra dhe qindra kanale pornografik, asnje nga keto nuk ndodhet ne arabi dhe te jete krijuar nga arabë. Jane te gjitha politike si psh ajo e rrobave sportive Nike... No Islamic Kingdom on Earth por qe.. une nuk jam askushi ti gjykoj apo paragjykoj.
Nese keto statistika jane te verteta.. sic e tha edhe Loverboy, po e them edhe une; Te shkretit :)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne internet ka me qindra faqe te tilla, asnje nuk ndodhet ne arabi dhe asnje nuk eshte krijuar nga arabet.
Ne internet dhe ne tv ka me dhjetra dhe qindra kanale pornografik, asnje nga keto nuk ndodhet ne arabi dhe te jete krijuar nga arabë. Jane te gjitha politike si psh ajo e rrobave sportive Nike... No Islamic Kingdom on Earth por qe.. une nuk jam askushi ti gjykoj apo paragjykoj.
Nese keto statistika jane te verteta.. sic e tha edhe Loverboy, po e them edhe une; Te shkretit :)

Shum e vertet ;)
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

cdo gje qe nuk ju shkon pershtat, nuk eshte e vertete. Te shkretet ju....
 

Humbesi

Anëtar i ri
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

cdo gje qe nuk ju shkon pershtat, nuk eshte e vertete. Te shkretet ju....
Kush medon se je ti o zoteri qe me gjykon mua??
Kush ta jep te drejten te me mohosh mua te besoj ne parimet dhe ideologjine time?? Te ofendosh.. kush ta jep te drejten?? Vetja jote vetes tende?

Duhet t'me kerkosh falje qe ne menyre direkte apo indirekte perdore fjalen "te shkretet ju.. "!
 

Hartini

Well known member
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Sa pak 15 000 !!!!!!!
Arabi arabi , piqet buka ne tepsi . Sa gjynaf , te shkretet !
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne internet ka me qindra faqe te tilla, asnje nuk ndodhet ne arabi dhe asnje nuk eshte krijuar nga arabet.
Ne internet dhe ne tv ka me dhjetra dhe qindra kanale pornografik, asnje nga keto nuk ndodhet ne arabi dhe te jete krijuar nga arabë. Jane te gjitha politike si psh ajo e rrobave sportive Nike... No Islamic Kingdom on Earth por qe.. une nuk jam askushi ti gjykoj apo paragjykoj.
Nese keto statistika jane te verteta.. sic e tha edhe Loverboy, po e them edhe une; Te shkretit :)
Kush medon se je ti o zoteri qe me gjykon mua??
Kush ta jep te drejten te me mohosh mua te besoj ne parimet dhe ideologjine time?? Te ofendosh.. kush ta jep te drejten?? Vetja jote vetes tende?

Duhet t'me kerkosh falje qe ne menyre direkte apo indirekte perdore fjalen "te shkretet ju.. "!
Humbesi ke ndonje problem ne "komitetin qendrore"?? Kush te dha te drejten ty te gjykosh te tjeret ne postimin e me siperm?? Ata qe nuk duan te besojne jane te shkrete per ty edhe Loverboy? E pra u paguat me te njejten monedhe, dhe mos me cito se nuk merrem me ping-pong citimesh pa lidhje.
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Vendndodhja
New York
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Pse kush ka thene qe te gjith arabet jane besimtare, ku e degjuat ju nje gje te tille!? Nuk eshte lajm ky! Eshte lajm i vjeter shume, permendet edhe ne Kur'an para 1500 vitesh.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Kush medon se je ti o zoteri qe me gjykon mua??
Kush ta jep te drejten te me mohosh mua te besoj ne parimet dhe ideologjine time?? Te ofendosh.. kush ta jep te drejten?? Vetja jote vetes tende?

Duhet t'me kerkosh falje qe ne menyre direkte apo indirekte perdore fjalen "te shkretet ju.. "!
Ketu po flitet per ARABET....ne qofte se e ndjeni veten ARAB eshte e kote te shkruaj me shume.... ;)
 
Top