• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Aq e veshtire eshte te kerkosh falje?

jana80

Super Moderator
Une nuk di te kerkoj falje ne pergjithesi, ama kur e bej e ndjej dhe kam kuptuar gabimin...kjo prai perket ambientit pune ose ne vende formale pasi edhe veprimet gjykimet i bej me me ghakftohtesi dhe mundohem ti bej me llogjike me pak prollogori...
Ndersa ne ambjentin familjar miqsor dhe me njerzit qe dua fort kerkoj falje pa problem dhe kembngul te kuptohet qe eshte faj im, e ndjej te domozdoshme te kem faljen e tyre, gjithashtu pretendoj nga ato jo vetem te me vene ne pah gabimet por edhe te jete liria e te qenit te lire edhe per te gabuar .
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Dhe pse hyj te ajo pjese e njerzve qe jam shume kryfort me u terhek nga ajo qe mendoj .une kerkoj falje .kerkoj falje atyre qe i vlersoj shume .qe dashnia e respekti qe kam per to eshte me e rendesishme se krenaria e kokfortesia jeme
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Tregon qe je rritur, qe mund te mbash pergjegjesi per veprimet e tua sepse eshte shum e thjeshte ta kalosh fajin tek tjetri por e veshtire te mbash pergjegjesi vet per gabimin. Neqoftese do e mbanim gjithmone hunden perpjete dhe te hiqemi si te pagabueshem do ishte shum e veshtire te krijonim marredhenie te mirefillta me te tjeret.
 

Baboon

Be a voice not an echo.
per mua eshte gjeja me natyrale nuk kam nevoje per nxitje, nuk me ze vendi po nuk kerkova ndjese.
 

dangerous

Antarë i Respektuar
Edhe kur të vdesim ca shkojnë në ferr ca në Parajsë, pra thuaj sa të duash më fal nuk vlen pa e kryer denimin
[QUOTE="Landa 1, post: 2166551, member: 10005927"

E sa të drejtën ke ti, më fal që të vrava të lendova tani jemi shoqe-shokë.
 

Landa 1

Antarë i Respektuar
Edhe kur të vdesim ca shkojnë në ferr ca në Parajsë, pra thuaj sa të duash më fal nuk vlen pa e kryer denimin
[QUOTE="Landa 1, post: 2166551, member: 10005927"

E sa të drejtën ke ti, më fal që të vrava të lendova tani jemi shoqe-shokë.
Do rish urt🤫 nuk ka problem të kam falur, por edhe unë gaboj kështu kerkoj falje 🙏
 
Rralle.
Jo sepse e kam problem te kerkoj falje por ndonjeher ashtu du, te dukem e keqe... te jem e keqe.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Eshte shprehja qe eshte baltosur me se shumti nga gjithe shprehjet qe egzistojne per te mos thene eshte shprehja me e pa vlere.

E kam thene ne disa raste dhe mbaje qendrimin: nuk pranoje kerkim falje e as qe i kerkoje dikujt falje.

Ne jeten time jam prire nga ndergjegja qe vendimet tona, te bemat tona ditore, ja vlene qe t'i peshojme. Ne momentet qe kam kuptuar se diku ndaj dikujt kam gabuar kam tentuar dhe kam bere mundin qe me veprimet e bera t'i le te kuptoje se kam gabuar ne x apo y rastin.

Vazhdoje te besoje se veprimet e tilla jane edhe me te rendesishme se nje fryme goje qe ka kohe qe eshte devalvuar.
 

sofia

Antarë i Respektuar
Eshte shprehja qe eshte baltosur me se shumti nga gjithe shprehjet qe egzistojne per te mos thene eshte shprehja me e pa vlere.

E kam thene ne disa raste dhe mbaje qendrimin: nuk pranoje kerkim falje e as qe i kerkoje dikujt falje.

Ne jeten time jam prire nga ndergjegja qe vendimet tona, te bemat tona ditore, ja vlene qe t'i peshojme. Ne momentet qe kam kuptuar se diku ndaj dikujt kam gabuar kam tentuar dhe kam bere mundin qe me veprimet e bera t'i le te kuptoje se kam gabuar ne x apo y rastin.

Vazhdoje te besoje se veprimet e tilla jane edhe me te rendesishme se nje fryme goje qe ka kohe qe eshte devalvuar.
Eshte qendrimi yt, por te mos jesh i afte te riprodhosh me fjale ate qe veprimet e tua duan qe te shprehin do te thote qe krenaria nuk te lejon te ulesh koken.
Po te shohesh ne rruge ka sinjalistika rrugore, po nqs nuk i hedh nje sy librit te sinjalistikave mbeten thjesht sinjalistika pa u perkthyer ne sinjal nervor dhe pa u perkthyer ne veprim. Si rrjedhoje mund te ndodhe aksident. Per cfare? Sepse nuk i hodhe nje sy librit te sinjalistikave.
PRA : Cdokush e interpreton ne menyre te ndryshme sinjalin, po asnje nuk e zevendeson fjalen.
 
Private conversations
Help Users
    Top