Ankorohet në Durrës nëndetësja turke “TCG Çanakkale”

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
durres-2.jpg


Sipas një njoftimi nga Autoriteti Portual i Durrësit në rrjetet sociale, nëndetësja “TCG Çanakkale”, e cila ka mbërritur në port më 9 mars, viziton për herë të parë Shqipërinë.

Në njoftim theksohet se vizita treditore e nëndetëses turke vjen në kuadër të bashkëpunimit mes dy vendeve mbi shkëmbimin e eksperiencës së përbashkët ndërmjet flotës shqiptare dhe asaj turke.
Sipas të dhënave nga zyra e atasheut ushtarak pranë Ambasadës së Turqisë në Tiranë, nëndetësja është 62 metra e gjatë, peshon 1.400 tonë dhe ekuipazhi i saj përbehet nga 53 detarë. Gjatë viteve të fundit, Shqipërinë e kanë vizituar disa nëndetëse turke në kuadër të bashkëpunimit ushtarak mes dy vendeve.


Top Channel 11/03/2021 07:21
 

Attachments

  • durres-2.jpg
    durres-2.jpg
    60.4 KB · Shikime: 0
  • durres-2.jpg
    durres-2.jpg
    60.4 KB · Shikime: 0
Top