• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Anija Titanic sërish në lundrim, në vitin 2016

SHBA- Ideja e mandatit australian Clive Palmer për të për të ‘ringjallur’ anijen Titanic, duket se do bëhet realitet.
Daily Mail shkruan se ndërtimi i Titanic II ka nisur tashmë dhe në vitin 2016 ajo do niset sërish për udhëtim, duke përshkuar të njëjtin itinerar si Titanic në 1912.ثshtë komplet e ngjashme me të parën, por ka si përparësi numrin më të madh të varkave të shpëtimit.

Mësohet se udhëtimi 6 ditor i saj do të nisë në fund të 2016 nga Southampton në Nju Jork, për të cuar deri në fund udhëtimin e nisur nga Titanic në 1912

Anija do të ketë tre klasa udhëtarësh, ashtu si e para, ndërsa në bord pasagjerët do pajisen me veshjet e kohës. Nuk do të ketë ajër të kondicionuar, as internet dhe as TV, për të risjellë ‘romancën’ e dikurshme.

Kapaciteti i anijes do jetë për 2435 pasagjerë dhe ekuipazhi 900 vetë. Mësohet se do të ketë rreth 2700 barka shpëtimi, me një kapacitet 800 persona për barkë ndërkohë që Titanicu i 1912-ës kishte vetëm 16 të tilla, që mbante një të tretën e kapacitetit total.

Prenotimet për të udhëtuar me të kanë nisur dhe sipas projektuesve nuk janë të pakët pasagjerët që kanë rezervuar.
ballkanweb
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Anija Titanic sërish në lundrim, në vitin 2016

E kush do te udhetonte me kte anije...vetem kur mendon emrin Titanic, te ndjek e shkuara nga mrapa.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Anija Titanic sërish në lundrim, në vitin 2016

Kushedi mbase duan ta provojn dhe njehere ate rrugen qe ka bere Titaniku ne fillim,
ta provojn mos ja dalin kesaj here.LOL
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Anija Titanic sërish në lundrim, në vitin 2016
ثshtë komplet e ngjashme me të parën, por ka si përparësi numrin më të madh të varkave të shpëtimit.

Kapaciteti i anijes do jetë për 2435 pasagjerë dhe ekuipazhi 900 vetë. Mësohet se do të ketë rreth 2700 barka shpëtimi, me një kapacitet 800 persona për barkë ndërkohë që Titanicu i 1912-ës kishte vetëm 16 të tilla, që mbante një të tretën e kapacitetit total.

Prenotimet për të udhëtuar me të kanë nisur dhe sipas projektuesve nuk janë të pakët pasagjerët që kanë rezervuar.
ballkanweb
Kush eshte ai budalla gazetar qe ka pergadite kete shkrim?????? Kur analizon numrin e pasagjereve, numrin e barkave shpetimi dhe numrin e personave per barke shpetimi del aq shume qesharak sa ska ku shkon me shume.

Pastaj ku ka mesuar ky gazetar budallai se Titanicu i vitit 1912 kishte vetem 16 barka shpetimi. E verteta eshte se Titanicu i atehereshem kishte barka te mjaftueshme por terheqja nga anija filloi me vonese dhe barkat e shpetimit u keqperdoren.

Aman, aman se cfare lajmesh na serviren ne kete kohe gazetarie rrugore :cekic:
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Anija Titanic sërish në lundrim, në vitin 2016

Po roza do jet pasagjere?ide e mir me duket, meqe eshte fol me dekada per ket ngjarje mir e kan mendu.
 

*Ginna*

Anëtar Aktiv
Titulli: Anija Titanic sërish në lundrim, në vitin 2016

Shpresojme qe te mos fundoset si e para.
 

antonela

Antar Aktiv
Titulli: Anija Titanic sërish në lundrim, në vitin 2016

Kapaciteti i anijes do jetë për 2435 pasagjerë dhe ekuipazhi 900 vetë. Mësohet se do të ketë rreth 2700 barka shpëtimi, me një kapacitet 800 persona për barkë ndërkohë që Titanicu i 1912-ës kishte vetëm 16 të tilla, që mbante një të tretën e kapacitetit total.


me kenaqsi do vija po te dal ndonje qe me pagun bileten sepse ka barka shpetimi extra ..:p
ishalla mbare kete here Ttitanic :D
 
Top