Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Koptet e Egjiptit, duke mbrojtur muslimanet gjate namazit.Muslimanet e Egjiptit, duke mbrojtur Kishat:

Keta jane t'cilet e kane kuptuar mesazhin e Islamit dhe te Krishterimit. Pjesa tjeter denohet nga cdo njeri me mendje te shendoshe. Injorantet mundohen 24/7 t'nxjerrin qulla :cool:
 

Attachments

  • egyptian_christian.jpg
    egyptian_christian.jpg
    41.2 KB · Shikime: 28

LoSsT

VIP
V.I.P
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

"Nuk di ke te besoj tani..."

Muslimanet egjiptiane formojne kordone njerezore prane kishave te te krishtereve ne Egjipt, ne menyre qe ti mbrojne ato.

Pas masakrave te ushtrise egjiptiane ne diten e djeshme, njerez te papergjegjshem, injorante, pse jo edhe te paguar ne menyre qe te zhvendosnin vemendjen e publikut, i vune flaken disa kishave te krishtere.

Djegja e objekteve te kultit te feve te tjera eshte e ndaluar ne Islam, e ata qe strehohen ne brendesi te tyre jane te mbrojtur me ligj, edhe ne rast lufte.

Ky eshte Islami i vertete, por shume pak marin mesim, se njerezit njohin Islamin e paraqitur nga media, e jo Islamin e vertete. //fb

Shiko fotografinë 20712
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Muslimanet e Egjiptit, duke mbrojtur Kishat:
Eshte pikerisht kjo kishe te celen e dogjen dhe i shemben kryqin. Shiko videon ne fund. Pastaj jane 60 kisha te djegura ne gusht, jo 1 . Dallaveret ngelen per dallaverexhite. opss Allah akbar


 
Redaktimi i fundit:

BeniT

Donatorë
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Muslimanet e Egjiptit, duke mbrojtur Kishat:
Eshte pikerisht kjo kishe te celen e dogjen dhe i shemben kryqin. Shiko videon ne fund. Pastaj jane 60 kisha te djegura ne gusht, jo 1 . Dallaveret ngelen per dallaverexhite. opss Allah akbarNuk kane qene muslimane ata qe e kane prishur , Ti Lauri perhere ja fut kot.
Rrace m****, ja kjo eshte toleranca e muslimanve . ma gjeni nje video qe te krishteret shembin nje xhami.
 
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë


Palestinë - pas shtëpive, izraelitët shkatërrojnë xhamitë


(u186u)nablus.jpg
E marte 26 Nëntore 2013 20:35
PALESTINث
Autoritetet izraelite kanë njoftuar se do të shkatërrojnë një xhami palestinezE në qytetin e Bregut Perëndimor, Nablus. Autoritetet okupuese kanë në plan për të shkatërruar xhaminë në orët e ardhshme. Ata kanë urdhëruar të gjithë banorët të evakuohen para se të fillojnë punimet për prishjen.
Zyrtarët palestinez thanë për agjencinë palestineze të lajmeve Maan se forcat e Izraelite kanë shkatërruar dhjetëra shtëpi në këtë rajon, dhe se tashmë kanë në shënjestër xhamitë e zonës.
Nablus ka shënuar rritje të shkatërrimeve nga forcat okupuese në ditët e fundit. Vetëm 10 ditë më parë, qindra pemë ulliri u shkulën nga kolonët hebrenj, duke shkatërruar të ardhurat e vetme që kanë banorët lokal. /mesazhi/

Vertete Xhamiat/Shtepiat e Zotit ja vrajne syte vetem njerezve te prishure ! Nje njeri shpirte mire kurre nuk do te ishte pro shkaterrimit as shtepive te njerezve , e lere me Shtepiave te Zotit . Po keshtu eshte kur i largon Zoti nga meshira e vete disa njerez me vete pelqimin/vullnetin e tyre . E ketu ne forum nuk jane te paket ata per fat te keq . E sic dihet njeriu kur e humbe rrugen e Zotit , i humb logjika ne perceptimin te gjerave , se cfare eshte e mire dhe cfare eshte e keqe .
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Rrace m****, ja kjo eshte toleranca e muslimanve . ma gjeni nje video qe te krishteret shembin nje xhami.

Ti me gjith mend e ke? Se mjaft xhami jane djegur ne Maqedoni nga te krishteret? Ne Oher, Manastir, Prilep. Jane djegur edhe xhamite ne Beograd, Nish... e jam e sigurte se nuk jane te vetmet!

Ne pergjithesi asnje musliman por qofte edhe i krishter i devotshem nuk ben dicka te tille.. keto te gjitha kane te bejne me lojerat e satanisteve... E si t'i perçajne njerezit tjetersoj?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

ma gjeni nje video qe te krishteret shembin nje xhami.

Po e marr kete si shaka, apo se ke qene i dehur kur e ke shkruar kete.

Ja nje "tolerance" e shenjte e juaja :
p.s. Ndegjoj mire me veshet e tu edhe cfare thone ata ushtar te KRISHTERE ;)

Eja pastaj me fol per tolerance. Turp t'kesh !


Upsss, ja video tjeter ku te KRISHTERET TOLERANT, shkaterrojne nje xhami

 
Redaktimi i fundit:

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Nuk kane qene muslimane ata qe e kane prishur , Ti Lauri perhere ja fut kot.
Rrace m****, ja kjo eshte toleranca e muslimanve . ma gjeni nje video qe te krishteret shembin nje xhami.

اudi pse nuk fshihet ky postim i këtij ****uti???
...apo si zakosnisht pritet të ofendojë dikush,
e mandje ai tjetri del idiot....?
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Pe: Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

اudi pse nuk fshihet ky postim i këtij ****uti???
...apo si zakosnisht pritet të ofendojë dikush,
e mandje ai tjetri del idiot....?

Pse Egjyptjan je ti qe je rrace m*** ?
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Nga leximet tuaja kam mesuar se jeni te pa fe, nuk mund te kete fe dikush qe urren bashkekombasin e tij, prandaj pse te mos ti mbyllin edhe ne Shqiperi e Kosove kishat e xhamite, teqet e faltoret.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Nga leximet tuaja kam mesuar se jeni te pa fe, nuk mund te kete fe dikush qe urren bashkekombasin e tij, prandaj pse te mos ti mbyllin edhe ne Shqiperi e Kosove kishat e xhamite, teqet e faltoret.

Po mor do t'i mbyllim, veç zgjidhe metodët se si t'ia bëjmë!!!
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Mos ha m*u*t zotëri!
Ik mor leri budalliqet , se u plake dhe u poqe dhe ashtu ngele ,
te vij turp ke dhe goxha moshe , nqs je egjyptian ashtu je , nqs e ndjen vetem Shqiptare atehere mbaj krahun.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Ik mor leri budalliqet , se u plake dhe u poqe dhe ashtu ngele ,
te vij turp ke dhe goxha moshe , nqs je egjyptian ashtu je , nqs e ndjen vetem Shqiptare atehere mbaj krahun.


Nuk kam nevojë të argumentojë më tepër me latinë
si shoku yt, që nuk din tjetër pos ofendimeve,
pastaj kërkoni kulrurë nga të tjerët. Turp duhet
të vijë ty që çdo fjalë të dytën e të tretën
përdorni turk arab, magjup etj..., e mandej t'i më
vjen këtu e më tregon për shqip
etari??? Hajd pashë zotin...
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Nuk kam nevojë të argumentojë më tepër me latinë
si shoku yt, që nuk din tjetër pos ofendimeve,
pastaj kërkoni kulrurë nga të tjerët. Turp duhet
të vijë ty që çdo fjalë të dytën e të tretën
përdorni turk arab, magjup etj..., e mandej t'i më
vjen këtu e më tregon për shqip
etari??? Hajd pashë zotin...
Ti te lexosh ti ? mbase ke nevoje per syze ?
Tu drejtua ty njeri me ate fjalor ?
Hajt mor trim se nuk kane nevoje egjyptjant per ty tu behesh avokat.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Angola mbyllë të gjitha xhamitë

Ti te lexosh ti ? mbase ke nevoje per syze ?
Tu drejtua ty njeri me ate fjalor ?
Hajt mor trim se nuk kane nevoje egjyptjant per ty tu behesh avokat.


Po hajde më trego ti pasi më duhen mua syzë,
kujt iu tregove me atë ofendim???
 
Top