• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Një analist politik serb, ka komentuar zhvillimet politike të javës së kaluar Kosovë-Serbi, në një intervistë në emisionin e mëngjesit në televizionin publik serb RTS1Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë intelegjencën politike të Kurtit. Sipas tij, kryeministri kosovar, është një nga liderët e rinj më të kompletuar të diplomacisë botërore,


Analisti serb ndër të tjera ka thënë se fjalimet e Kurtit bindin çdo bashkëbisedues që ndodhet përball tij.
“Albin Kurti është Kryeministri më i rrezikshëm për Serbinë që nga mbarimi i Luftës në Kosovë, Kurti nuk është i korruptuar, nuk ka dosje kriminale nga koha e UÇK-së, Ndërkombëtarët nuk kan fakte ta kushtëzojnë me asgjë, është njohës perfekt i gjuhës angleze, truri i tijë është i shpejt sikur kompjuteri, intelegjenca e tijë e ngritur në kulminacion, mban në mend shum shifra dhe data, shum i rënd për dialogim, guximtar dhe i pakompromis në qëndrimet e tija, thjesht Albin Kurti është njëri nga Liderët më i kompletuari të gjeneratës së re në Diplomacinë Botërore, fjalimet e tija bindin çdo bashkëbisedues që gjindet dhe ndëgjon përballë tijë në tavolinë”, ka thënë analisti politik nga Beogradi
. /Reporteri.net
 
Albini eshte gjeja me e mire qe mund ti ndodhte Kosoves. Nqf se per ne te Shqiperise ska shprese me plot kuptimin e fjales nga klasa jone politike, per ju vellezer matane kufirit ka shume shprese tek ky njeri. Seriozisht sa here e degjoj Albinin aq sa me lumturon, aq edhe me deshperon qe nuk eshte kryeministri gjithe shqiptarve.

I vetmi problem per Albinin do jene mardheniet me nderkombetaret, ne vecanti amerikanet. Asnje lider ne ballkan nuk merr dot vendime i vetem e lere me Kosova nje shtet akoma jo i njohur zyrtarisht.

Ramushin per nje takse shkiesh e dergun ne Hage per te treten here.
 
Albini eshte gjeja me e mire qe mund ti ndodhte Kosoves. Nqf se per ne te Shqiperise ska shprese me plot kuptimin e fjales nga klasa jone politike, per ju vellezer matane kufirit ka shume shprese tek ky njeri. Seriozisht sa here e degjoj Albinin aq sa me lumturon, aq edhe me deshperon qe nuk eshte kryeministri gjithe shqiptarve.

I vetmi problem per Albinin do jene mardheniet me nderkombetaret, ne vecanti amerikanet. Asnje lider ne ballkan nuk merr dot vendime i vetem e lere me Kosova nje shtet akoma jo i njohur zyrtarisht.

Ramushin per nje takse shkiesh e dergun ne Hage per te treten here.
Po pse kukull do jemi ne gjith jeten,ne duart e europjanve!po mir na kan ndimu,askush nuk e mohon ni gje till..po nuk kan drejte te udhheqin vendin ton si te jen interesat e tyre..Albini nuk flet per ego..serbia akoma falje nuk ka kerku nga shteti i kosoves,dhe mundohet te dal viktim para europes.

ps..ramushin e njohim mir ..dhe nuk ka shku per taksa ,por per te bemat e veta..eshte muhabet tjeter ai.
 
Je krijese e tyre Arfenille.
Si nje fmije i porsalindur, ku vendimet deri ne nje moshe te caktuar i merr prindi.

Ndersa ne t'shqipnise nuk jemi krijese e tyre, por na kane marre nga jetimorja mbasi na braktisi PPSH, dhe me jetimet abuzojne te gjithe.
 
Private conversations
Help Users
    Top