• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ambasadorët takim me Topin

MasteR

I'm offline


Ambasadorët e akredituar në Shqipëri, ai i SHBA, Aleksander Arvizu, ai i BE-së Ettore Sequi dhe kreu i OSBE-ODHIR-it Eugen Wollfarth, do të mbajnë sërish një takim të shtunën në orën 11:00 me Presidentin Bamir Topi.
Ky është takimi i dytë që trojka e ambasadorëve zhvillon brenda pak ditësh me kreun e shtetit, lidhur me situatën paszgjedhore në vend, kur ende KQZ-ja nuk ka shpallur rezultatin zyrtar për fituesin e bashkisë së Tiranës./Telegrafi/
 
Top