• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Këto foto tregojnë gëzimin e sirianëve pasi çlirohen nga sundimi i Shtetit Islamik.

Një grua shihet teksa djeg hixhabin, kurse një burrë nxiton të rruajë mjekrën.

Fotot janë bërë në Manbij, një fortesë e ISIS, që tashmë është çliruar nga Forca Demokratike Siriane, një aleancë arabo-kurde, e mbështetur nga SHBA.

ISIS e kontrollonte këtë qytet prej janarit të vitit 2014.

Teksa largoheshin, ata morën rreth 2 mijë civilë, të cilët i përdorin si ‘mburojë njerëzore’.

Mapo.al


 
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Ka disa dite qe e lexova kete lajm diku,kishte dhe video...por se postova se te nxjerr Jetesa fleterrufe pastaj! :p
 
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Ka disa dite qe e lexova kete lajm diku,kishte dhe video...por se postova se te nxjerr Jetesa fleterrufe pastaj! :p
Videon e pashe dhe une, madje me beri pershtypje fytyra e nje femije kur pa te emen qe hoqi shamine......kishte frike mos e vrisnin!
Ps-Eshte e ndaluar me rregullore te postosh lajme te rreme, ose ti shpikesh vete, ose pa burim por te verteten postoje gjithmone.
E verteta dhemb por te sheron, perfshire edhe Jetesen!
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Po ajo qe e kishte hijabin ne koke, nuk duket sikur diqte dicka tjeter, ndoshta e ndotur nga ISIS, dhe ai burri e ka shkurtu mjkrren se ska pas gersher me heret, dhe nje fotograf, dhe nje gazetar qe skan iden, trillojn nje lajm...
Si u duket ky kendveshtrim...
 
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

@Princesha
Respektoj kendveshtrimin tend por me duket si kendveshtrimi i dikujt qe refuzon te verteten dhe realitetin.
Mjafton ti hedhesh nje sy videove ne YouTube dhe do e kuptosh qe e bejne sepse me pare se Benin dot sepse u pritej Koka dhe jo sepse nuk kishin geeshere.
Nejse, cdonjeri sheh ate qe do por e verteta eshte gjithmone VETEM NJE!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Po e zeme se eshte i vertet lajmi si lajm. Ne Islam nuk ka dhune. Nese femra eshte detyruar ta vendos hixhabin, kuptohet se e hjek/djeg vet me deshire ne momentin qe i ipet rasti/liria. Sikur shqiptaret te cilet mendojne se Islamin e kane marre me dhune, tani qe kemi liri, cdonjeri mund te kthehet ne fene e te pareve, nese mendon se i eshte imponuar ky besim qe ka tani.
Edhe me mjekrre gjithashtu, madje mjekrra eshte sunnet/tradite, nuk prish pune, e shkurtove apo e ke te gjate, pra je i lire te vendosesh.

Por ajo cfare kuptohet ne fund eshte se njeriu sado qe ben vepra nga dhuna, ne fund zgjedh cfare mendon se eshte me mire, kuptohet kur fiton lirine. Fakti qe djeg ajo burken, tjetri shkurton mjekrren, cfare pastaj ? Se hixhabi nuk eshte OK, as mjekrra OK ? Nese ketu eshte qellimi i artikullit nga autori, atehere e ka gabim, eshte artikull qesharak. Por nese artikulli ka per qellim anen e zeze te Isis-it, ketu pajtohem, gjithcka mund te ndodhe brenda territorit ku sundon Isis.
Profeti Muhammed a.s. e ka pase nje grua ka qene e krishtere, emri i saj ishte Maria. Nuk ishte e mbuluar sipas Islamit ajo, pra ja realiteti kush ka dituri nga historia Islame.
 
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Une mendoj qe autori s'ka Dashur as me shume e as me pak se te pasqyroje realitetin.Teorine e njohin te gjithe, pak Problem eshte Praktika qe shpesh nuk perputhet me teorine.Autori thjeshte ka thene-KY ESHTE REALITETI.
Pastaj cdonjeri prej nesh e Interpreton si te doje realitetin edhe pse ai eshte nje dhe i pamanipulueshem.
Une ne Video shoh gra qe djegin burken dhe hijab-in, dikush tjeter sheh agjente te Mosadit ose Cias qe djegin burken dhe hijab-in.Cdonjeri eshte i lire te shohe ose jo realitetin e vertete, por askush, as une i pari nuk e mohojme dot te verteten!
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Islami ska dhune ka vetem kamzhik.
Kamzhiku eksiton kete na ka mesuar Cristian i 50-ve

I pytje Isis pas ca kohesh mund te behet Waswas?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Une mendoj qe autori s'ka Dashur as me shume e as me pak se te pasqyroje realitetin.Teorine e njohin te gjithe, pak Problem eshte Praktika qe shpesh nuk perputhet me teorine.Autori thjeshte ka thene-KY ESHTE REALITETI.
Pastaj cdonjeri prej nesh e Interpreton si te doje realitetin edhe pse ai eshte nje dhe i pamanipulueshem.
Une ne Video shoh gra qe djegin burken dhe hijab-in, dikush tjeter sheh agjente te Mosadit ose Cias qe djegin burken dhe hijab-in.Cdonjeri eshte i lire te shohe ose jo realitetin e vertete, por askush, as une i pari nuk e mohojme dot te verteten!
Per aq kohe sa ISIS-in e nderlidhin me Islamin, cdo artikull eshte i kote. Sikur autoret t'i lidhin gjerat e prifterinjeve pedofila me parimet e krishtera gje qe nuk eshte e vertete.

p.s.

Nicktjete, ke kohe qe flet si kalama, tkam thene. Pjeku pak :plazh:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Sa per temen: shyqyr qe shpetuan! Dhe u lirofshin te gjithe nga Isis. Se c'bejne mbrapa vishen apo zhvishen eshte e drejte e cdokujt dhe dytesore! Siguria e jetes eshte e shenjte! Dhe lus Zotin ISIS te zhduket njeher e mire sa me shpejt!
 
Last edited:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Videon e pashe dhe une, madje me beri pershtypje fytyra e nje femije kur pa te emen qe hoqi shamine......kishte frike mos e vrisnin!
Ps-Eshte e ndaluar me rregullore te postosh lajme te rreme, ose ti shpikesh vete, ose pa burim por te verteten postoje gjithmone.
E verteta dhemb por te sheron, perfshire edhe Jetesen!
Duke perfshir edhe Levoyager, qe perfshin ne koment mua paarsye...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: اlirohen nga ISIS: Djegin hixhabët dhe rruajnë mjekrat

Ka disa dite qe e lexova kete lajm diku,kishte dhe video...por se postova se te nxjerr Jetesa fleterrufe pastaj! :p
Po si fletrrufe edhe ti je........ poashtu: SKE nevoje te me permendesh mua, derisa nuk jam prezent...

Te pershendes
 
Top