Álienët ekzistojnë dhe mund të jenë këtu në Tokë

Darius

DENY IGNORANCE
@Daisy ne japim opinionin tone qe ne kete rast duhet te jete i bazuar ne njohuri dhe jo bindje personale. Ne momentin qe ne tilla tematike futen arsyetimet fetare, une largohem, nuk ka asgje per ofendim.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
@Daisy ne japim opinionin tone qe ne kete rast duhet te jete i bazuar ne njohuri dhe jo bindje personale. Ne momentin qe ne tilla tematike futen arsyetimet fetare, une largohem, nuk ka asgje per ofendim.
Sepse jane te lidhura Darius.... nejse si ta mendosh beje :)
 
Sinqerisht lev. Je nje person i zgjuar. Ke njohuri te gjitheanshme.
Shume e vetete kjo qe thua. Lilith ishte baraz o superjore ndaj adamit. Per ate krijuan even inferjore qe ti nenshtrohej.
Tani te dalim tek e dyta ? kush ishte gjarperi qe tentoj even ??
As ty nuk te them dot jo ?
Gjarperi ska te beje fare me djallin.
Njeriu u krijua per deshire te dy Anunaki, Enki dhe Enlil.
Enki ishte ne favor te riprodhimit te njeriut.
Enlil donte thjeshte te shfrytezonte njerezit per te nxjerre metal ne miniera.
Adami si krijese e tyre nuk mund te riprodhonte, ketu futet ne loje Enki, qe fshehurazi Enlil dergon gjarprin te fekondoje even.
Mjaft per sot ?
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
@Daisy ne japim opinionin tone qe ne kete rast duhet te jete i bazuar ne njohuri dhe jo bindje personale. Ne momentin qe ne tilla tematike futen arsyetimet fetare, une largohem, nuk ka asgje per ofendim.

Ti the nuk ja vlen!!
Cdo njeri nga ne thote aq sa di! Ka dhe nga ata qe besojne ne fairytales.
Ne njohuri? Cilat njohuri??
Some say “Absence of evidence is not evidence of absence”. But okay, you gotta bring the evidence. That’s how science and epistemology works. Based on hard pure evidence and not on gut feeling
So without evidence and proofs, it all comes down to personal beliefs.
You believe it’s likely. I don’t.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
As ty nuk te them dot jo ?
Gjarperi ska te beje fare me djallin.
Njeriu u krijua per deshire te dy Anunaki, Enki dhe Enlil.
Enki ishte ne favor te riprodhimit te njeriut.
Enlil donte thjeshte te shfrytezonte njerezit per te nxjerre metal ne miniera.
Adami si krijese e tyre nuk mund te riprodhonte, ketu futet ne loje Enki, qe fshehurazi Enlil dergon gjarprin te fekondoje even.
Mjaft per sot ?
sinqerisht e treguar ne kete forme, po me duket si ato perrallat e neteve te gjata dimerore..
Edhe he hape thesin se u beme hidh nje e prit nje tjeter
fundja ska asnje te keqe ti tregosh ato qe di :)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Ti the nuk ja vlen!!
Cdo njeri nga ne thote aq sa di! Ka dhe nga ata qe besojne ne fairytales.
Ne njohuri? Cilat njohuri??
Some say “Absence of evidence is not evidence of absence”. But okay, you gotta bring the evidence. That’s how science and epistemology works. Based on hard pure evidence and not on gut feeling
So without evidence and proofs, it all comes down to personal beliefs.
You believe it’s likely. I don’t.
Me fal se mbase tingellova i ashper po nuk ishte ai qellimi.
 

elle

Chill
As teorite e ndryshme sduhen besuar vetem sa na bejne me shume konfuze ....the answer is within ...look inside


Aliene jemi dhe ne lool por ne trupa njerezore
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues

Lauri

Anunnak
Qe mos ta zgjas shume, per ata qe jane mendjehapur dhe nuk kane komplekse besimi apo cfaredolloji qofshin ju keshilloj Mauro Biglino.
Mjafton te keni deshire te dini me shume dhe do mbeteni te mahnitur nga studimet dhe teorine e tij mbi universin.
Djali, te themi mekatin jo mekatorin ;) Tani e marr vesh pse na ndriqon e njejta drite ne lol
Biglino eshte miti im, ja kam mesuar permendesh te gjitha konferencat qe mbane lart e poshte. I kam edhe 3-4 libra te tij ;)
 

Lauri

Anunnak
E kisha seriozisht dhe nerva kam me vagona, ne te kunderten sdo tkisha diskutu per kete teme per te 100 here ne kete forum.
Por te thuhet se ke gabuar nenforumin do te thote se je i dehur akoma prej vitit te ri :, d
Keta jane argumentet qe lozin nga trute e kokes loverboy per vite me rradhe.
Preferon te besoje ne keshtjella parajse mbi ret e qiellit plot virgjeresha, me pare se histori te ndodhura vertet ne toke.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me pelqen ky optimizmi jot por univerzi eshte gjithcka pos dashuri, universi eshte kaos dhe as qe i behet vone per ekzistencen tone :)
Pikerisht ai kaus per mua perfaqson mendimet tona,shpirtin tone neper rrebeshe.
Pikerisht ai kausi kur te perpin ne te zezen e ti,per te ricikluar ne nje copez tjeter,mes dhimbjes apo ne mes,mos ndjeshmerise eshte fiks per mua DASHURI. :)).
 

Lauri

Anunnak
Pikerisht ai kaus per mua perfaqson mendimet tona,shpirtin tone neper rrebeshe.
Pikerisht ai kausi kur te perpin ne te zezen e ti,per te ricikluar ne nje copez tjeter,mes dhimbjes apo ne mes,mos ndjeshmerise eshte fiks per mua DASHURI. :)).
Ueuu qenke poete ti. Sa bukur i rreshton fjalet :)
 

Empire

Antarë i Respektuar
Pse nuk e spostoni kete temen tek sektori perrallave mitologjike ose fetare ? Se vec me shkencen dhe universin ska asnje lidhje si tem ??
 
Djali, te themi mekatin jo mekatorin ;) Tani e marr vesh pse na ndriqon e njejta drite ne lol
Biglino eshte miti im, ja kam mesuar permendesh te gjitha konferencat qe mbane lart e poshte. I kam edhe 3-4 libra te tij ;)
?
Meqe e njihke mire Biglinon atehere duhet ta dish akuzen me te madhe qe i bejne atij......?
Gjeja per te cilen Biglino akuzohet se eshte, perket me besimin dhe formimin te cilin une kam e te cilit i jam perkushtuar prej kohesh.

Detajet.....jepi rendesi detajeve.


PS-Nuk pres replike per kete koment ?
 

Aki

misfit
Pse nuk e spostoni kete temen tek sektori perrallave mitologjike ose fetare ? Se vec me shkencen dhe universin ska asnje lidhje si tem ??

Epo edhe astrologjia me mitet jane tek forumu shkencave natyrore, nga kjo mund te kete dalur konfuzioni :)
 

Lauri

Anunnak
?
Meqe e njihke mire Biglinon atehere duhet ta dish akuzen me te madhe qe i bejne atij......?
Gjeja per te cilen Biglino akuzohet se eshte, perket me besimin dhe formimin te cilin une kam e te cilit i jam perkushtuar prej kohesh.

Detajet.....jepi rendesi detajeve.


PS-Nuk pres replike per kete koment ?
Jo nuk po te citoj per komentin. Beglino e ndjek qe 5-6 vite, dhe e njh shume mire biografine e tij..!
Por desha te dal diku tjeter qe: kush eshte i inetresuar per cfare folem me siper, duhet pikesepari pasjon per kete argument dhe ti kushtohet kohe, natyrisht edhe sa do pak njihuri biblike. Per te bere nje kuader te njohurive nuk mjafton te lexohet nje liber i tij si nje gazete. Sic e permende diku siper ka mjaft konferenca ne youtube.
ps. Kam disa tema ketu me shpjegimet e tij. tek misteret dhe tek religjoni
 

Empire

Antarë i Respektuar
Epo edhe astrologjia me mitet jane tek forumu shkencave natyrore, nga kjo mund te kete dalur konfuzioni :)
Astrologjia edhe mitet skan asnje lidhje me shkencen , jan perralla me mbreter , gabim qe ndodhen atje ?
 
Top