Álienët ekzistojnë dhe mund të jenë këtu në Tokë

Astronautja e parë britanike: Álienët ekzistojnë dhe mund të jenë këtu në Tokë, por ne nuk i shohim.
yikuy.jpg


Álienët ekzistojnë dhe është e mundur që ata janë tashmë këtu në Tokë, thuhet sipas Dr.Helen Sharman.

Teksa ajo ka folur për revistën Observer, Dr.Helen stacionit hapësinor Mir ka thënë se jáshtëtokësorët ekzistojnë dhe gjenden diku në univers.

“Álienët ekzistojnë, nuk ka dy mënyra për të. Ka kaq shumë miliarda yje atje në univers sa që duhet të ketë lloj-lloj formash të ndryshme të jetës.”- ka thënë ajo.

Megjithëse ato nuk mund të përbëhen nga karboni dhe azoti si njerëzit, álienët mund të ekzistojnë, por ne tani dhe thjesht nuk i shohim ato, thuhet sipas Sharman.

yuo.jpgHelen Sharman
Austronautja 56-vjeçare është bërë pjesë e historisë, kur bëhet fjalë për fushën e universit në maj të vitit 1991 kur ajo mori pjesë në një mision në stacionin hapësinor Mir.

Gjatë intervistës ajo ka nënvizuar sesi shpeshherë cilësohet si gruaja e parë britanike që mori pjesë në një mision hapësinor, e jo thjesht si Britanikja e parë.

Kur “Tim Peake” hyri në hapësirë, disa njerëz thjesht harruan për mua. Por ndër të tjera duke kujtuar sesa shumë ka arritur ajo, Helen Sharman ka thënë se më shumë kanë rënëdësi njerëzit sesa të mirat materiale.

Burimi: countypress

A.C/Dosja.al
 

Attachments

  • yuo.jpg
    yuo.jpg
    250.3 KB · Shikime: 0
  • yuo.jpg
    yuo.jpg
    250.3 KB · Shikime: 0

Lauri

Anunnak
Gjuzepe Flavio, historian, shkrimtar, ushtarak romak jetuar ne shek e 1° pas Krishtit. Librat e te cilit jane vetem historik dhe jo biblik - te kanonizuar.

Ne vitet 66 - 70 pas Krishtit romaket nderyjne per te shtypur ribelet ne Gjudej dhe Jeruzalem. Konflikti mbaron me shktarrimin e qytetit nga romaket me komandantin Tito. Pershkrimet e keti konflikti (Libro VI, kap. 5,296-299), Flavio na sjell edhe nje pershkrim tjeter, tekstualisht:

Jo shume dite pas festes, me 21 te muajt te Artemisio, u duk nje vizion i mrekullueshem ku eshte i pa shmangshem besimi; ne ralitet, une besoj qe cfare po tregoj mund ti hape rruge nje prradhe, nqs nuk do kisha mbeshtetjen e deshmitarve okulare, nga ana tjeter aventurat qe ndodhen.

"...Para perendimit te Diellit, u duk ne qiellin e te gjithe regjonit karroca lufte te armatosur qe tejkalonin rete e qiellit dhe rrethuan qytetet.
Pastaj, ne festen qe quhej Pentekoste, prifterinjet qe kishin hyre naten ne tempuj per festimin me ritet e zakonshem ku para se te degjonin nje shok dhe nje goditje, e me pas nje bashkim zerash qe thonin: "Nga ky vend ne po ikim" :)

carro5_zpsmiigafpp.jpg
 

Lauri

Anunnak
Per cfare po ben fjale Flavio? E pa zakonte perderisa ai vete thote qe eshte e pa besueshme te besohet si tregim nqs nuk do ishte perpara syve te te gjithve.!!

Kush jane personazhet e kesaj ushtrie celeste me karroca te armatosura??

Kush jane keta individ qe po e braktisin ate vend?

Jane ushtaret e Elohim dhe Malakhim (biblik) qe lane pergjithmone qeverisjen??

Ka vetem pyetje qe ngelin akoma enigma.

Ne disa versete te tjera Flavio tregon qe: ne kohet e meparshme ne qiell eshte dukur nje ylle-forme shpate dhe nje komete qe zgjati nje vit, dhe si atehere [...?] kur populli ishte mbledhur per festen e Azzimi, nga ora nente e nates altari dhe tempulli u mbeshtjell nja nje drite e shkelqyeshme qe dukej sikur te ishte dite, dhe ky fenomen zgjati per gjysem ore.
 

Lauri

Anunnak
Kisha po, kisha jo !! Nuk mund te mohohet qe ekzistojne jasht-toksoret. Kete nuk e thote do kush do, por Mons/Corrado balducci(teolog) konfermimin e tij e shoqeron me Psalmet 23-1 te Testamentit te Vjeter qe thote tekstualisht:
E Zotit eshte Toka e cfare ajo permban ne te, Universi dhe banoret e tij.
Ky verset flet mjaft qare per banoret e Universit, pervec cka toka permban. Fjala Univers, Thote teologu, perseritet 66 here ne Bibel dhe Vangjel.

Po pregaditemi per nje event, nje vizite te jashtezakonshme??.:p

 
Redaktimi i fundit:

Henry-&

Antarë i Respektuar
Po pse, ne a nuk jemi nje eksperiment i alieneve te cilet deshtuan ne krijimin e nje qenie intelegjentisht kozmike? Apo e ben kastile thjeshte per te na skllaveruar...fakt eshte se nuk jemi as mish dhe as peshk ...me i ra shkurt duke lane menjane te gjitha teorite qe sillen rreth alieneve dhe konspiracionet, vetem nje kafshe e eger e pashpirt si njeriu mund te kercenoje zhdukjen e vetes se tij me bombe atomike ....
 

Lauri

Anunnak
Po pse, ne a nuk jemi nje eksperiment i alieneve te cilet deshtuan ne krijimin e nje qenie intelegjentisht kozmike? Apo e ben kastile thjeshte per te na skllaveruar...fakt eshte se nuk jemi as mish dhe as peshk ...me i ra shkurt duke lane menjane te gjitha teorite qe sillen rreth alieneve dhe konspiracionet, vetem nje kafshe e eger e pashpirt si njeriu mund te kercenoje zhdukjen e vetes se tij me bombe atomike ....
Nuk mund ta dime nse ishte nje eksperiment apo vetem nje kryqezim. Fakti eshte qe njera nga keta te dyja ka ndodhe vertete.
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Nuk mund ta dime nse ishte nje eksperiment apo vetem nje kryqezim. Fakti eshte qe njera nga keta te dyja ka ndodhe vertete.

Ok, dicka ka ndodh, nje gje e di ama nga vetja jeme qe nuk jam produkt i terorise darviniane, nje mashtrim i madh...?
 

Imp4cT

V.I.P
Ku eshte faktuar ekzistenca e tyre Lauri?
Konspiracion e mitologji ka plote, fakte thuajse 0.
Para disa kohesh na doli dikush qe fliste se toka eshte e sheshte, keta te prirurit drejt teorise konspirative filluan dhe i besuan e i benin jehone kesaj gjeje.
Nuk mund ti besojme mitologjise me Romake 2000 vjet me pare kur akoma sot qe po flasim, ku teknologjia ka avancuar e njeriu po shkon ne planete te tjera akoma skemi asgje te faktuar mbi ekzistencen e Alieneve.
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Ku eshte faktuar ekzistenca e tyre Lauri?
Konspiracion e mitologji ka plote, fakte thuajse 0.
Para disa kohesh na doli dikush qe fliste se toka eshte e sheshte, keta te prirurit drejt teorise konspirative filluan dhe i besuan e i benin jehone kesaj gjeje.
Nuk mund ti besojme mitologjise me Romake 2000 vjet me pare kur akoma sot qe po flasim, ku teknologjia ka avancuar e njeriu po shkon ne planete te tjera akoma skemi asgje te faktuar mbi ekzistencen e Alieneve.

Normal, nga e dini qe nuk ka prova ? Ose me mire a eshte e vertet qe provat po fshihen nga feja dhe politika ne menyre qe te ruajne dominimin e tyre shekullore, a eshte e vertet qe ke ne shume gravura tablo piktura afreske te vjetra makina dhe anije alinesh p.sh i Vimana ....etj etj
 
Mbas 300/400 vjetesh do kemi dokumenta
qe do quhen konspiracion per vjedhjen e floririt te krrabes!
do dali ndonje historian dhe do germoj
per perandorin e likeve dhe floririn e tyre..
 

Lauri

Anunnak
Ku eshte faktuar ekzistenca e tyre Lauri?
Konspiracion e mitologji ka plote, fakte thuajse 0.
Para disa kohesh na doli dikush qe fliste se toka eshte e sheshte, keta te prirurit drejt teorise konspirative filluan dhe i besuan e i benin jehone kesaj gjeje.
Nuk mund ti besojme mitologjise me Romake 2000 vjet me pare kur akoma sot qe po flasim, ku teknologjia ka avancuar e njeriu po shkon ne planete te tjera akoma skemi asgje te faktuar mbi ekzistencen e Alieneve.

Indjetro ne kohe nuk kthehemi dot qe te konfermojme nje gje te tille. Per baze mund te marrim vetem c'na ofrojne shkrimet e vjetra dhe arkeologjia.
Por mos na e fut ketu ata toke_sheshistet .:)
Per mitologjine mund te flasim sa te duash. Dhe per mendimin tim ketu qendron celsi i se vertetes: kur e verteta u be mitologji dhe mashtrimet teologjike u bene te verteta.

Cfare jane librat e shenjte te besimeve kryesore te botes, Testamenti i vjeter, Vangjeli dhe Kuran etj? Te gjitha keta jane tregime antike te qenjeve jo humane (jo adamite) qe bilikisht quhen Elohim o Anunnaki ne kulturen babiloneze ! Keta personazhe quhen Perendi, ne shumes, dhe me besimin monoteist u be qe te besohen si njejes, ne Zot unik.
Gjithsesi njejes apo shumes keta personazhe hyjnore kane ndjenja, emocione, nervozohen, hakmerren, duan sherbime etj etj.

Nqs ke deshire futemi me ne detaje..:)
 
Redaktimi i fundit:

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Si eshte puna me kto piramidat e egjiptit? Sa dore mund tkene alienet aty dhe sa aftesi kishte njeriu para 4500 vitesh te ndertonte vepra te tilla me nje precizion qe edhe sot habit cdo inxhinjer qe i ka vizituar ato piramida.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Si eshte puna me kto piramidat e egjiptit? Sa dore mund tkene alienet aty dhe sa aftesi kishte njeriu para 4500 vitesh te ndertonte vepra te tilla me nje precizion qe edhe sot habit cdo inxhinjer qe i ka vizituar ato piramida.

There is pyramids everywhere those aliens have been busy:p
 

Darius

DENY IGNORANCE
Fakti qe ne lashtesi dhe mitologji flitet per ekzistencen e ufove me ben te kem respekt per paraardhesit tane qe ne nje kohe qe sdinin akoma sa kontinente kishin ne token e tyre, imagjinon per alien, ufo (ne nje kohe qe mezi kishin filluar te perdorinin karrocat).
 

Aki

misfit
Tashi dikur ka patur e halucinacione po njerezit nga qe skane ditur kane thene vizione e magji e ca te tjera.

Fakte per ekzistencen e jashtetokesoreve NUK KA, ne ekzistojne apo jo ende nuk e kemi zbuluar edhe pse ka disa teori ne lidhje me ate (nuk perjashtohet as mundesia qe pikerisht ne kete periudhe te universit te jemi vetem si qenie me nje cike civilizim), a do i zbulojme ndonjehere, mbase, ndersa ne Toke nuk shetisin te padukshem.

E kshu
 

Darius

DENY IGNORANCE
@Aki, eshte ne natyren njerezore qe gjera qe si kupton dot apo si pranon, i kundershton pa e lodhur fare koken per te pakten hulumtuar dicka qe e ka rreth e rrotull.

Mbase po tingelloj pas i evaziv dhe ironik. Po sjam aspak ashtu. Per te gjithe ata qe mendojne te kunderten do ju sugjeroja te lexoni pak me shume per kete fenomen sepse materialet jane aty te shumta dhe mjaft bindese. Mjafton te hapni mendjen dhe shikoni me sy te hapur qe ajo qe na rrethon eshte shume me e madhe sec e mendojme dhe e dime.
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
E kam ditur saher. Ato madje mund te jene dhe mes nesh ketuuu lol lol

Si per shume gjera te tjera kur ta bajne trurin sapun venus, ashtu eshte edhe kjo puna e jone...te shperlare jemi...po te pakten a mund
Tashi dikur ka patur e halucinacione po njerezit nga qe skane ditur kane thene vizione e magji e ca te tjera.

Fakte per ekzistencen e jashtetokesoreve NUK KA, ne ekzistojne apo jo ende nuk e kemi zbuluar edhe pse ka disa teori ne lidhje me ate (nuk perjashtohet as mundesia qe pikerisht ne kete periudhe te universit te jemi vetem si qenie me nje cike civilizim), a do i zbulojme ndonjehere, mbase, ndersa ne Toke nuk shetisin te padukshem.

E kshu


Dmth, i gjithi ky univers vetem ne si qenie ? Me duket teper e skajshme si ide ....
 

Aki

misfit
@Aki, eshte ne natyren njerezore qe gjera qe si kupton dot apo si pranon, i kundershton pa e lodhur fare koken per te pakten hulumtuar dicka qe e ka rreth e rrotull.

Mbase po tingelloj pas i evaziv dhe ironik. Po sjam aspak ashtu. Per te gjithe ata qe mendojne te kunderten do ju sugjeroja te lexoni pak me shume per kete fenomen sepse materialet jane aty te shumta dhe mjaft bindese. Mjafton te hapni mendjen dhe shikoni me sy te hapur qe ajo qe na rrethon eshte shume me e madhe sec e mendojme dhe e dime.

Nga qe kam lexuar flas Darius, nga ana tjeter teorite konspirative i bejne dhe ata qe s'kuptojne, njerez me tendenca paranoje (kete e thote mjekesia jo une) etj etj.

Perderisa nuk ka fakte eshte normale qe njerezit te aludojne ne teori e supozime qe shpesh i marrin per te verteta pa u lodhur t'i vertetojne (zakonisht me kete merren shkencetaret e profesionit te caktuar).
E kshu :)
 

Aki

misfit
Dmth, i gjithi ky univers vetem ne si qenie ? Me duket teper e skajshme si ide ....

Logjika jone shpesh deshton per te kuptuar shume gjera nese marrim parasysh faktin se ende jemi ne shkallen 0 te civilizimit sipas Kardashevit :D

Ama eshte thjesht nje teori, mund te dale e vertete, mund te hidhet poshte, do thoja do presim te shohim, por me siguri s'do jemi gjalle kur ta zbuloje kete njerezimi :)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
@Aki, eshte ne natyren njerezore qe gjera qe si kupton dot apo si pranon, i kundershton pa e lodhur fare koken per te pakten hulumtuar dicka qe e ka rreth e rrotull.

Mbase po tingelloj pas i evaziv dhe ironik. Po sjam aspak ashtu. Per te gjithe ata qe mendojne te kunderten do ju sugjeroja te lexoni pak me shume per kete fenomen sepse materialet jane aty te shumta dhe mjaft bindese. Mjafton te hapni mendjen dhe shikoni me sy te hapur qe ajo qe na rrethon eshte shume me e madhe sec e mendojme dhe e dime.

Mos me thuaj qe ke lexu cfare tha Victor Ivanovich I cili advised the KGB that the pyramids of Egypt were built for navigation by alien explorers lol
 

Darius

DENY IGNORANCE
Njerezit nuk duan te besojne asaj qe i tremben ose qe mund te peshtjelloje psikozen dhe qetesine e tyre mendore.

Materialet jane kaq te shumta sa ska ku te shkoje. Mjafton nje selektim dhe mendje "e hapur" dhe gjerat shikohen me ndryshe...
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Logjika jone shpesh deshton per te kuptuar shume gjera nese marrim parasysh faktin se ende jemi ne shkallen 0 te civilizimit sipas Kardashevit :D

Ama eshte thjesht nje teori, mund te dale e vertete, mund te hidhet poshte, do thoja do presim te shohim, por me siguri s'do jemi gjalle kur ta zbuloje kete njerezimi :)
Aki, ne terma kozmik jeta jone eshte zero, prandaj, mos te presim shume... ama ne terma kozmik ekziston mundesia duke konsideruar qe vetem rruga e qumeshtit ka me miliarda planete dhe sigurisht do kete ndonje qe do kete jete.....
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Mos me thuaj qe ke lexu cfare tha Victor Ivanovich I cili advised the KGB that the pyramids of Egypt were built for navigation by alien explorers lol

Nuk jane vetem piramidat e Egjiptit por piramida ka gjithandej, jane te shtrire ne gjithe rruzullin e tokes...pyetja si ka mundesi qe keta te lashte qe nuk kishin mundesi kumunikimi kishin ndertime te ngjashme....dhe pastaj ti lexon la cazzata piu grande qe Kolombi zbuloi ameriken 1492 ...dhe pastaj te vjen mos te shkosh ne be shkolle ....ja pra ...people free mind ?
 
Top