• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ali sami jen

Lauri

Anunnak
ALI SAMI JEN (1886-1951)

Ali Sami Jeni, eshte themeluesi i Klubit "Gallatasaraj" ,biri i Sami Frasherit.
Studimet e mesme i kishte kryer ne gjimnazin Gallatasaraj .Ne ate kohe ,kur ne Turqi nuk lejohej futbolli , Ali Sami Frasheri me 1905 bashke me disa shoke themeloi Klubin Gallatasaraj si anetar nr.1. Luajti edhe vete me vone sherbeu si arbitér i dalluar . Stadiumi me i madh ne Mexhidijekoj eshte pagezuar ALI SAMI JEN, eshte themeluesi i Klubit "Gallatasaraj" ,biri i Sami Frasherit.
Studimet e mesme i kishte kryer ne gjimnazin Gallatasaraj .Ne ate kohe ,kur ne Turqi nuk lejohej futbolli , Ali Sami Frasheri me 1905 bashke me disa shoke themeloi Klubin Gallatasaraj si anetar nr.1. Luajti edhe vete me vone sherbeu si arbitér i dalluar . Stadiumi me i madh ne Mexhidijekoj eshte pagezuar ALI SAMI JEN
/اezar Ndreu
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ali sami jen

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ali sami jen

Ali Sami JeniNje faksimile ne Galatasaray Museum. Na e paskem ringjalle turqit Lol

 
Top