• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

alfa-5

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Hyra sot ne chat e vura duret ne kok pasi lexova kto logse:
[21:54] <+JULIAN_IT> [22:51:05] <+LuXor> hiqi
[21:54] <+JULIAN_IT> [22:51:07] <+LuXor> leri clonet
[21:54] <+JULIAN_IT> [22:51:08] <+LuXor> lol
[21:54] <+JULIAN_IT> pffffffffffffffff
[21:55] <+DarKSouL> JULIAN_IT cke?
[21:55] <+JULIAN_IT> po ca kam vk
[21:55] <+JULIAN_IT> le ti ven flaken
[21:55] <+JULIAN_IT> ne ketu duke u marr me fllodet
[21:55] <+JULIAN_IT> e lesh e li
[21:55] <+JULIAN_IT> ky ja ben lerini mos i prekni
[21:55] <+JULIAN_IT> pffffffffffffff
[21:55] <+DarKSouL> JULIAN_IT ngjoj shefat
[21:56] <@Android> cuna su bo gjo per 3 rreshta flood
[21:56] <+JULIAN_IT> Android po pse po ti bllokojm
[21:57] <+JULIAN_IT> para se te fillojn
[21:57] <@alfa-5> Android skan faj cunat jo
[21:57] <+JULIAN_IT> ca behet
[21:57] <+DarKSouL> po kto ropshet neostats ckan
[21:57] <+JULIAN_IT> me mir thoni
[21:57] <@alfa-5> per te von akille jan ktu
[21:57] <+JULIAN_IT> rrini e fryni
[21:57] <+JULIAN_IT> syt
[21:57] <@alfa-5> sjan me lon robt me tall karin
[21:57] <+JULIAN_IT> se sa te thoni
[21:57] <+JULIAN_IT> alfa-5
[21:57] <+JULIAN_IT> je gabimn
[21:57] <+JULIAN_IT> e ka mir LuXor
[21:57] <+JULIAN_IT> ketu
[21:57] <+JULIAN_IT> esht ber
[21:57] <+JULIAN_IT> me tall karrin
[21:57] <+JULIAN_IT> nga me i madhi der tek me i vogli
[21:58] <+JULIAN_IT> del shepidhi mest mainit ja ben aop sop e tj e tj
[21:58] <+JULIAN_IT> urt
[21:58] <+JULIAN_IT> se ju bera fllod
[21:58] <@alfa-5> ec mer vazhdoni punen ju dhe mos beni gabime pa ky po deshi te shikoj javat e veta me ipet ska pun
[21:58] <@alfa-5> kujdes javat ju
[21:58] <+JULIAN_IT> o alfa-5 ehu
[21:58] <+JULIAN_IT> un dity nat me kete nje avaz kam
[21:58] <+JULIAN_IT> ne akill se bejn fllode
[21:58] <+JULIAN_IT> ky i heq
[21:58] <+JULIAN_IT> e na pls e ne kill
[21:58] <+JULIAN_IT> me test
[21:58] <+JULIAN_IT> lerini
[21:59] <+DarKSouL> JULIAN_IT
[21:59] <+DarKSouL> shiko dhe nga #cservice
[21:59] <@alfa-5> e ngjon ti ca them un re
[21:59] <+DarKSouL> kur i bojn stats ctcp
[21:59] <+JULIAN_IT> po i Krefja motren ne te rrim me pa kalamaqt si lozin e me ip reale pa le me me proxy
[21:59] <+JULIAN_IT> pffffffffffffff
[22:00] <+JULIAN_IT> o alfa-5 un te degjoj po kur si flas fare e rri merrem me fllodet ky ma plas mua kill
[22:00] <+JULIAN_IT> kur i them ketija
[22:00] <+JULIAN_IT> ti cke
[22:00] <+JULIAN_IT> nese sdo
[22:00] <+JULIAN_IT> te merresh me fllodet
[22:00] <+JULIAN_IT> mos u merr merrem un
[22:00] <+JULIAN_IT> ti fry syt
[22:00] <+JULIAN_IT> ja ben ok
[22:00] <+JULIAN_IT> o ti ketu o un
[22:00] <@alfa-5> po ta plasi dhe i here kill ose akill me dergo memo mu
[22:00] <@alfa-5> brb tani
[22:01] <+JULIAN_IT> ok la
[22:01] <+LuXor> O JULIAN_IT
[22:01] <+DarKSouL> alfa-5 kot qe i hoqe ato glinet, se prap me ato ip lozin
[22:01] <+LuXor> heres tjeter qe e bene ashtu
[22:01] <+LuXor> siate nate
[22:01] <+LuXor> do te heq
[22:01] <+LuXor> dhe mos degjo ca thote alfa-5
[22:02] <@alfa-5> o LuXor ti heq ate un te heq ty
[22:02] <+LuXor> mos thuaj qe ste lajmerova.
[22:02] <+LuXor> dhe une te heq ty
[22:02] <+LuXor>
[22:02] <@alfa-5> e mos na caj Koken shum tu i von akill cunave
[22:02] <@alfa-5> mu me rrun karin ti
[22:02] <@alfa-5> jo me heq
[22:02] <@alfa-5> luje prap se folim bashk
[22:03] <+LuXor> Ok se flasim bashke.
[22:03] <+LuXor> do ta fus ne goje karin ama
[22:03] <+LuXor> mos ma trego mua
[22:03] <+LuXor> koke toc
[22:03] <@alfa-5> po ik re pall ik
[22:03] <+LuXor> O rrote piktori me lexon?
[22:03] <@alfa-5> ske byth me mu ti
[22:03] <+LuXor> qepe pra
[22:03] <+JULIAN_IT> o LuXor fol mir se sta ngen njeri se ske liru shqiperin
[22:03] <+LuXor> une sflas me byth si ty
[22:03] <@alfa-5> sme do trapi ta qep
[22:04] <@alfa-5> luje dhe i here ket ose nai tjeter me akill se flasim bashk
[22:04] <+LuXor> ske muhabet innteresant ti
[22:04] <+LuXor> sme pelqen te flas me ty
[22:04] <+LuXor>
[22:04] <+LuXor> dhe kujdes se te hiqet kapelja
[22:04] <+LuXor> here tjeter
[22:04] <+LuXor> informohu mire
[22:04] <@alfa-5> me han karin
[22:04] <+LuXor> para se te hapesh goje
[22:05] <@alfa-5> ja ta them prap
[22:05] * +Usta_Hasani back
[22:05] <+LuXor> e shoh qe te ngeli piktori ne goje
[22:05] <@alfa-5> bythqim cun
[22:05] <+LuXor> ke marre sa superxhiro
[22:05] <@alfa-5> mjaft tashti vrej punen
[22:05] <+LuXor> gay chatesh
[22:05] <+JULIAN_IT> shif kush ka marr
[22:05] <+JULIAN_IT> super xhiro
[22:05] <+LuXor> qepe ore bythqir
[22:05] <+JULIAN_IT> boll re
[22:05] <+JULIAN_IT> se ska lezet
[22:05] <+LuXor> I kam logset e tua
[22:05] <+LuXor> Julain
[22:06] <+LuXor> erdhe me qave ne privat
[22:06] <+JULIAN_IT> edhe ca
[22:06] <+LuXor> te thash po te fal
[22:06] <+LuXor> prandaj rri urte
[22:06] <+JULIAN_IT> un te qava
[22:06] * +JULIAN_IT ??????.!!
[22:06] <+JULIAN_IT> un te thash
[22:06] <+JULIAN_IT> qe e ke me mua
[22:06] <+JULIAN_IT> per ate
[22:06] <+LuXor> te thashe i kam logset e tua
[22:06] <+JULIAN_IT> julia
[22:06] <+JULIAN_IT> qe te qiva
[22:06] <+JULIAN_IT> se ti e kishe
[22:06] <+LuXor> ti je i semure mendor
[22:06] <+JULIAN_IT> dashnore
[22:06] * Disconnected
[22:06] Closing Link: LuXor[5adc59a4.bb.sky.com] (User has been permanently banned from Albnetwork.net (ankohu tashti me qiti alfa thuj legen cun))
-
[22:06] * Disconnected
-
[22:06] * Connect retry #1 irc.albnetwork.net (6667)
[22:06] -AlbTeam.Albnetwork.net- *** Looking
Nuk eshte hera e pare qe alfa-5 gerricet me luxor edhe sillet me prepotenc ne server. Logset flasin shum qart. Gjerat kshu nuk zgjidhen fare. Kerkoj urgjentisht te meren masa per kte sjellje
 

WxP

Tech
Titulli: alfa-5

Vallai vetem me ket luxor ndodh qe bon presione nga statusi admin te heq te bej.... Per etike komunikimi eshte zerro luxor. Isha pak vete online kto logset sjan shume te plota se nuk fillon aty ku ti kan dhene ty logset Timi... Nuk mundet nje admin ti bej presion nje Root-i Admini tjeter apo nje operi te heq apo te vej, jan kompetenca te tejkalume duke e pare nga statusi. Ca mase me mar ktu ky e merito na i her na i gline se i bo mire mund ti nxjerri pijen.
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: alfa-5

wxp i lexova edhe logset e tjera qe nga fillimi po ktu vazhdoi duke degjeneruar muhabeti, por si gjithmon nuk jeni objektiv kur trajtohet per njeri tjetrin. Nje root mund te ofendoje e te beje cti doje palla? Kshu nuk vazhdohet. E dijm mir qe jan kunje te vjetra. Tani te presim edhe rootet e tjere e pastaj te vendoset ;)
 

WxP

Tech
Titulli: alfa-5

Edhe tani ca pretendo me vendos ????? Jan kunje te vjetra ti zgjidhin me njeri tjetrin kta te dy jan zi... Tani ska edhe byth ku te rri tdali admin para root, ndoshta nuk je ti objektiv, sepse ta kishin bo ty nje gje te tille e si do veproje ti???
 
Redaktimi i fundit:

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: alfa-5

ore nuk osfht hera e par qe alfa-5 po gerricet me luxor edhe se skemi fol her tjeter. Ai kerkoi mos ti veni glin javave e root admini tregohet prepotent duke i thon ircopit mco mu email se e heq un e i ve glin jo ashtu jo kshu. Normal po ti vejn glin javave te tuja o kushdo qoft do te hypin nervat se nuk osht hera par. Mesa kuptoj un pa e zgjat sfhum i jep te drejt natyrisht alfa-5, ok por mos harro se nuk do mbyllet ktu ky muhabet, jo sil3nt por edhe rpx te vijn tashi. Doni me u tregu qe se rruni per asnjeri? ok vazhdojm kshu.....
 

alfa-5

Anëtar i ri
Titulli: alfa-5

Kam gati dy muj qe e lexoj duke ju kunderven cunave tu i ven gline ose akill, julian_it duke e ofendu katunar e koqe, e gjitha kjo pse ? Se ky ka java ? Po per ca jan Albteam, Darksoul, Julian_it nuk jan per te rujt serverin kur ka flode, klone ? Ky u thot lejini te bejn e te hyjne, ca esht kjo pun kshu ? Pastaj un rootadmin ai admin me thot mu te heq kapelen.??? Un fola tamam ne fillim, un nuk duroj pordhet e figos se skam ku coj te mijat, ai filloi para meje duke u tregu prepotent. Per ca do ti te mrren masa ndaj meje ? Po te ishe ti ne vendin tim te thonte mafia te heq kapelen cado boje ? Ik se lat nam dhe me ket forumin, nji me dy tu shkrujt si grat e liga. Skam bo llafe me njeri un pervec ktij qe e ma veten gangsterr ne dhome me kto te vegjlit. Biles qe faji im qe kur u bo rishikimi nuk e shkrujta te kalonte oper se ska ky me shum aftesi se Armagedon. Kur te marresh persiper te thush per dike te merren masa filloje nga pika me e vogel nga ku ka nis ose informohu me mire dhe pyti cunat ne lidhje me sjelljen e tij. Kam gati dy muj qe e lexoj dhe si kam thon asifjale, mrom smante mo kupa. Nuk esht se nxorren javat, thjesht nxorren ipet me akill nga ku hyn klone dhe u bon flode. Informohu cik me mire. Apo po i heqim te gjith operat, as akille mos te vejm se ka luxor java. Si u hiqka tjetri s epunon ne status nga mjesi ne darke ?
 

alfa-5

Anëtar i ri
Titulli: alfa-5

Ai kerkoi mos ti veni glin javave e root admini tregohet prepotent duke i thon ircopit mco mu email se e heq un e i ve glin jo ashtu jo kshu.
Se harrova...

Je komplet jasht fare logseve qe ke hull dhe asaj qe kam shkrujt un edhe mos shpif po nqofse do me citu citoi tamom dhe bej view history diteve me perpara, ktu e dy muj para
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: alfa-5

Shkrimi yt alfa-5 tipiku si hajduti i kap me presh ne dor e shkruan cti vij ne duar duke egzagjeruar e gjera kot me kot e pastaj ke kurajon te me thuash qe po shpif :). Te dija sinqerisht pak me te zgjuar e pak me shum burr por qenkam gabuar. Dy mujet qe paske shikuar ti duke ju kundervene cunave te len per te deshiruar :). Te vetmit qe i ka fol e nuk e mohoj vec Julian-it edhe se nganjeher e ka egzagjeruar. Kur ke par kto gjera ti si root duhet te nderhyje e ti flisje adminit ne rast por sic e kam shkruajtur me siper keni inate te vjetra e tani qe je root admin don te tregosh se kush komandon ;) Sa per rishikimin e tij qee do u bente oper duhet te dish qe vota jote vlen o do vlente vetem per nje :) edhe se ne rastin tend vota jote ka qen e eshte gjithmon 2 :). Sa per dijeni mua sme ka fol asnje admin ne ate menyr sepse se kam ber veten ;) Di mir deri ku mund te shkoj e cfar mund te flas, kshuqe e perseris je ne shum gabim e per ate qe bere duhet te denohesh e mos kerko te shfajesohesh se i bjen si puna e atij qe eshte mbuluar me m.. e sa me shum kerkon te luaj aq me shum qelbet...
 

WxP

Tech
Titulli: alfa-5

O Timi, ti gabohesh kur thu jeni 2... une jap mendimin tim se kshu mduket i drejte edhe nuk kam arsye ta mbroj kur e shof fajtor alfen apo na i tejter, po te ishte ashtu te vija ne privat dhe te kerkoja mos me e zgjat ashtu sic kemi mbyll shume probleme bashk. Kjo eshte nje e keqe qe ne e pranuam kur u bashkuam e kerkuam anashkalimin e sa me shume te ketyre problemeve dhe sa per root-in e alfes te kujtoj qe edhe ti e miratove duke i dit keto probleme dhe ashtu sic eshte mbyll me pare ta mbyllin serisht pasi jan pika kyce qe te dy ne staff. Por se shof se eshte aq e bujshme sa te kalojm ne te tilla ekstremitete sa qe ne cdo problem po paraqet me termin: "Ju komandoni" nuk e kuptoj ku i shef kto disfavorizim qe te behen apo spytesh per problematika te ndryshme?? Jemi ktu e se ne disa aspekte bim dakort e nuk duhet ti cenojm ne menyra si te na interesoi ne situata te caktume duke mos rrespektu edhe vet statusin qe perfaqeson.
 
Top