• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Agjencia italiane e lajmeve e quan Prizrenin “Firence e Ballkanit”

Agjencia italiane e lajmeve “ANSA” ka publikuar një artikull, në të cilin e quan Prizrenin “Firence e Ballkanit”, për shkak të objekteve të vjetra dhe multikulturore.

Prizreni është një mozaik etnish e religjionesh. Në të jetojnë shqiptarë, turq, boshnjakë, goranë e romë; myslimanë, ortodoksë, katolikë e hebrenj.

Ky qytet konsiderohet si trekëndësh fetar. Pak metra larg xhamisë më të vjetër në Kosovë, me minaret më të larta në Ballkan, gjendet kisha ortodokse e jo shumë larg tyre gjendet edhe kisha katolike.

Prizreni njihet për zeje të lashta, që funksionojnë që nga viti 1400, shkruan agjencia italiane e lajmeve, transmeton Express.

Ai vizitohet nga 100 mijë turistë çdo vit, ka 117 mijë banorë, në mesin e tyre edhe hebrenj.

Dita
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Agjencia italiane e lajmeve e quan Prizrenin “Firence e Ballkanit”

E dua shume Prizrenin!
Uroj qe gjate veres qe vjen ta vizitoj!
 
Titulli: Agjencia italiane e lajmeve e quan Prizrenin “Firence e Ballkanit”

Une e adhuroj Prizrenin.E kam vizituar shpesh.
Merite ne ruajtjen e qytetit ka edhe Artemija vete qe se la millosh kokeboshin ta bombardoje.
Per mua Prizreni eshte nje nga qytetet me terheqes te trojeve shqiptare.
 
Top