Agimi i Arte shpallet organizate kriminale

Ju skuthet grek shqipfoles qe perhapni helm dhe pesimizem ne virtualitetin shqiptar (duke u shtirur si shqiptar), mos harroni se lajmi i sotem mbi Agimin e Arte u be perseri lajmi kryesor ne prestigjozen boterore BBC.

Shoqeria shqiptare po perballet me mjaft veshtiresi ne udhetimin e saj per te dal nga tranzicioni postkomunist. Por te pakten kombi shqiptar nuk ka njoll turpi si Agimi i Arte, nje parti naziste qe doli e treta ne zgjedhjet parlamentare greke. Eshte skandaloze se si nje vend i perbere nga grupe te ndryshme etnike (grek, vlleh, dhe shqiptar dhe sllav te asimiluar) perqafoi ne nivele aq te larta ideologjine naziste.

 
@Darius, une mendoj se vonesa e denimit ka qene si pasoj e frikes se shtetit grek nga prezenca teper e madhe e antareve te Agmit te Arte ne ushtri, polici dhe sherbimet informative greke. Prezencen e larte ne institucionet e sigurise e kane deklaruar vete mediat greke.
 
...te mendosh qe nje pjese e mire e tyre jane Shqiptare.

Agimi i Arte duhet te mbetet si nje shembull negativ i nazizmit/racizmit ne historine e heleneve dhe kurre nuk duhet perseritet me.
 
Ne nje shtet qe e quan veten demokratik, nuk ka vend as per racizem as per diskriminim.
E te mendosh qe kishin 12% te elektoratit.
 
Me nfund.
Po me ate liderin sja mbaj mend emrin cfare u be? E ka marre dhe ne interviste Artur Zheji.
Kishte nje urrejtje t'papare per shqiptaret qe e dalloje qe nsy teksa fliste.
 
Sigurisht qe do kete urrejtje. U'a ka q! trute akademia greke per me shume se nje shekull... Tosket jane fis grek thone disa te Agimit te Arte. lool Ndersa akademia greke mban qendrimin se Epiri ka qene grek dhe ne shqiptaret u dyndem ne tokat e tyre. Gjithe kjo e lindur nga perpjekja per te justifikuar pushtimin e Camerise dhe Janines.
 
Urojme te ndodh e njejta gje me Sektin e Rilindjes. Organizate me te eger kriminale ska pasur kurre ky vend. Lol
 
E beson kete reformen ti?

Besoj qe ka shporrur rreth gjysmen e gjykatesve dhe prokuroreve. Kjo nuk eshte aspak dicka mosperfillese. Besoj, dhe eshte fakt, qe ne kete reform ka marre pjese SHBA dhe Gjermania qysh nga hapi fillestar deri te kryesimi i komisionit te apelit (pra kane fjalen e fundit). Besoj faktin se tashme OFL ka filluar te konfiskoj pasurite e pajustifikuara te te denuarve per krim te organizuar. Besoj se ekspertet e OPDAT-it, EURALIUS-it, dhe pjesemarresit ne komisionin e apelit, nuk eshte aspak e lehte t'i kontrolloj Rama.

Pjesen tjeter, pra nese SPAK dhe BKH do veprojn edhe kunder te korruptuarve ne PS, i'a leme kohes. Por fakti eshte qe as Berisha, as Nano dhe as Meta, nuk jane perpjekur t'a bejn nje reform si kjo.

Edited.
 
“Donald Lu i shpalli të rregullta/ Shpërthejnë protestat kundër zgjedhjeve në Kirgistan, një i vdekur dhe 686 të plagosur.”

Ky qe realizoi reformen ne Shqiperi, i cili ne Shkurt e ne Mars do te “arrestonte” peshqit e medhenj ??
 
Brenda eshte ai kremviçja .U be kohe ?

Nuk eshte e burg po arrest shtepie ...sot kishte dale ne ballkon dhe shikonte e jepte tv ...por deri ne mengjes dalin vendimet ler 6 nga ato se dhe ai qe vrau kengetarin se qe atje filloj gjygji eshte ne arrest shtepie
 
S'di se si qendrojn gjerat ne Kirgistan. S'mund te komentoj mbi ato zgjedhje dhe as mbi deklaraten ne fjale.

Fakti qe te ashtuquajturit peshq te medhenj te politikes nuk jane ende ne burg s'do te thote asgje. Por disa peshq te medhenj te botes se krimit jane denuar se fundmi. Reforma s'ka perfunduar ende. Madje edhe kur te perfundoj, do ishte iluzion te pritej perfeksion. Ajo nuk do e eliminoj dot teresisht as korrupsionin dhe as krimin e organizuar. Tregohuni te arsyeshem me pritshmerite dhe kritikat.

Edited.
 
Nuk eshte e burg po arrest shtepie ...sot kishte dale ne ballkon dhe shikonte e jepte tv ...por deri ne mengjes dalin vendimet ler 6 nga ato se dhe ai qe vrau kengetarin se qe atje filloj gjygji eshte ne arrest shtepie
Nga vjet e mbaj mend se kam shume kohe qe nuk shikoj tv
 
Kur te te dali “pija” e reformes, do te lexoj me kenaqesi.

Kurajo, s'je as i pari e as i fundit.
 
Sigurisht qe do kete urrejtje. U'a ka q! trute akademia greke per me shume se nje shekull... Tosket jane fis grek thone disa te Agimit te Arte. lool Ndersa akademia greke mban qendrimin se Epiri ka qene grek dhe ne shqiptaret u dyndem ne tokat e tyre. Gjithe kjo e lindur nga perpjekja per te justifikuar pushtimin e Camerise dhe Janines.
Po ashtu thone
Ose arvanitasit nuk flasin shqip por dialekt grek :D
 
Top