• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

Ado

FISEBILIL-LAH
Ligji i Perterire 13 :


15 atehere DO TE VRASESH me shpaten tende banoret e atij qyteti, duke vendosur shfarosjen e tij dhe gjithcka qe ndodhet ne te; do te vrasesh edhe bagetine e tij.


Ligji i Perterire 7 :

2 dhe kur Zoti, Perendia yt, t'i kete lene ne pushtetin tend ti do t'i mundesh dhe do te vendosesh SHFAROSJEN e tyre, nuk do te besh asnje aleance me ta dhe nuk do te tregosh asnje meshire ndaj tyre.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

Feja e krishtere ndalon ti marresh jeten dikujt ndersa feja muslimane e lejon kshu qe nese krahasojme te 2ja fete del qarte se kush eshte kriminel!

“Kush vret një njeri pa të drejtë, sikur ta kishte vrarë gjithë njerëzimin. E, kush bëhet shkak që dikush të jetojë, është sikur ta kishte shpëtuar gjithë njerëzimin.” (Kur'an).

Nese je ateiste, ben mire te lexosh me mire per fete e tjera nqfs don te japesh nje pergjigje te duhur.

Krime ne emer te fese kane ndodhe dhe ndodhin si rezultat i injorances fatkeqesisht. Pse mediat njeren apo tjetren fe e shfaqin si me te bute apo me te eger, eshte tjeter muhabet. Ata qe deshirojne t'i kthehen realitetit, u kthehen librave ne te cilat bazohen fete, duke i lexuar/studijuar, jo duke ndegjuar per to.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Me ra ne qafe...!

Ore po qe e keni mire ju? Lan ADN-en Turqit tek ne, e vete behen supershtet, ne?? me keq dita dites, :p...

Nejse, tema sh e shkurter Lauri per te diskutuar rreth kesaj, nuk jam dakort kur thua se shqiptari pabesine e paguan me jete. Per cfare zakoni thua ti qe trashegohet? Fakti qe perdorim shprehjen me ra ne qafe?? Ky nuk eshte zakon... apo do te dalesh tek zakonet kanunore?? nejse,

p.s. Gerti postimi mund te ndryshohet vetem brenda 15-20 minutave, me vone nuk ke mundesi ndryshim postimi...
 

Marla

Never say never, never say forever!
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

LoverB ke fv lexova nga Ado qe ne fene muslimane mashkullit i lejohet te vrase kur tjetri i bie ne qafe.

Pastaj cfare eshte Xhihadi mund te ma shpjegosh pak?


Tani une sdua te bej krahasime fetare,por meqe ju krahu fetar donit te nxirrnit ne pah qe te krishteret jane kriminele dhe muslimanet jo une bej oponence. Kriminaliteti ka te tjera karakteristika dhe rastet sporadike si tema ne fjale jane 2 gjera te kunderta.

Njerezimi njeh shume luftera ne emer te fese nuk e mohoj kete gje,por momentalisht ajo qe shqeteson boten eshte terrorizmi islamik. Myslimanet e ndershem si ngacmon njeri e ska pse. Ste vret njeri sot po si ke bere gje.Mgjate une jam dakort me postimin tend.

P.S.Mos jep keshilla kur te tjeret nuk ti kerkojne.
 
Redaktimi i fundit:

Endrra

VIP
Staf në FV.AL
Titulli: Me ra ne qafe...!

Soul ... Po nrml qe do behen edhe ata shtet dikur,ne qe na ka lan mbrapa, nja 500 vjet me vone ndoshta :)

Ne veri vihej re ky virtyt ... Sepse per mua eshte virtyt te mos i biesh dikujt ne qafe!

Do ishte perfekt nese keto virtyte te trashegohen ne kulturen tone!
 
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

Me thuaj nje qe e quan pozitive ket veprim!
Sa per barazpeshen e lajmit....ca te te them, uroj qe te gjesh paqen shpirterore!

Cilin veprim po mendon me sakte ?
 
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

Krimineli paska fe.? Nga e nxorre kete rezultat ti.?
P.s sa qejf keni te sillni tema probaganduse dhe thumbuse per fet e tjera.

Po te zevendesoj ty kesaj here ne sjelljen e ketyre lajmeve ! Jo per tjeter gje , por per ti larguar paragjykimet ti per muslimanet qe ke ! Se mos te kishe paragjykime dhe infororamcione te tilla mbi islamin dhe muslimanet , do te keishe qendrime tjera per Islamin .

Ti pyet krimineli ka fe ? Njerezimi krimet me te medha njerzore i njehe nga fetaret ! E keta fetaret quhen PRIFTERINJE KRISHTERE . Kryqezatat famoze ke lexuar per to ndonjehere !?

Islami dhe Dijetaret (Perifterinjet) Islam nuk njihen me krime te tilla , dhe nuk e kuptoj gjithe kete paragjykimin qe kane te krishteret per muslimanet apo per islamin si fe .
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

Kosova ka nevoje te rrije vetëm dhe mos mu bashku me Shqiperinë kurr, si me llojin e disa tipave Lauri e Centi. Mirë ne fund po i zgjedhin supermoderator, per shkak se jane antiislamista.

Shqiperia dhe Kosova nuk ka nevoj per xhihad islamik por per xhihad Shqiptar qe te heqin qafe njehere e mire funderrina e imbecilat me profil "islamik" !!!
 

Marla

Never say never, never say forever!
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

Kosova ka nevoje te rrije vetëm dhe mos mu bashku me Shqiperinë kurr, si me llojin e disa tipave Lauri e Centi. Mirë ne fund po i zgjedhin supermoderator, per shkak se jane antiislamista.

kam frike se jo te gjithe Kosovaret mendojne si ty Jetesa. :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane

Pastaj cfare eshte Xhihadi mund te ma shpjegosh pak?

Ke ngaterruar temen, s'eshte vendi ketu per pyetje muslimaneve.

P.S.Mos jep keshilla kur te tjeret nuk ti kerkojne.

Mos mbroj dike kur nuk kerkon askush nga ju mbrojtje te besimit.

Sdq, une pajtohem me mendimin e nevertitit.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Afrikë Qendrore, krishterët sulmojnë familjen myslimane


Te garantoj se mbi 80% kan mendimin e njejtë si unë.kam frike se jo te gjithe Kosovaret mendojne si ty Jetesa. :)

sna duhet jeta me gjithkend....
 
Top