• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

اfarë ndodh me trupin tonë kur bëjmë Yoga ?

PiNkY

Anëtar i Nderuar


Kur bëjmë Yoga gjejmë qetësinë e humbur, harmoninë, energjinë dhe ndjehemi shumë më mirë. Nuk bëhet fjalë vetëm për ushtrime fizike, por edhe shpirtërore.

Yoga ruan balancën në strukturën tonë, mendjen-trupin-shpirtin. I ushqen me energji këto të trija. Energji, që më pas përdoret në përditshmërinë tonë.

Yoga punon me trupin dhe mendjen, nga brenda dhe jashtë njëkohësisht, ndërkohë që disiplinat e tjera punojnë më shumë për dukjen.

Yoga i jep trupit të njeriut forcë dhe energji të brendshme. Nuk ka rëndësi gjinia, si për burrat edhe për gratë është e njëjta gjë.

ثshtë e vështirë të bësh Yoga?
Nuk është aq e thjeshtë sa mund të duket. Edhe pse pozicionet duken të thjeshta, duhet rezistencë.

Megjithatë, nuk është aspak e vështirë nëse e praktikon rregullisht dhe e kthen në një stil jete.

Me praktikë çdo gjë bëhet më e kuptueshme dhe më e lehtë. Nuk ka sport që nuk të lodh, por energjia dhe mirëqenia që merr më pas kapërcen çdo lodhje.

Megjithatë, duhet të sqarojmë se ka shumë lloje dhe stile yoga.

Për njerëzit që e praktikojnë rregullisht, Yoga kthehet në një stil jete, shumë e rëndësishme për të qëndruar gjithnjë në formë, të fortë dhe në harmoni. /albeu.com/
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: اfarë ndodh me trupin tonë kur bëjmë Yoga ?

Gjithmon me ka terhequr Yoga po s'kam guxim te gjej nje qender qe e praktikohet, lol.
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: اfarë ndodh me trupin tonë kur bëjmë Yoga ?

Me fal kjo ne foto je ti PinkY lool

Dikush me tha : e Cben Yoga mo, nuk eshte per Shqiptaret . Nuk dine te kontrollojne mendjen jo...

Eshte 1 disipline qe ka per qellim te rise perqendrimin psikologjik nepermjet perfeksionimit te ekuilibrave te proceseve fiziologjike te organizmit, konkretisht frymemarrja, tensioni dhe prodhimi i hormoneve te ndryshme.

Perdoret si mjet mbeshtetes ne shume sporte, sidomos ato qe kerkojne perqendrim te larte mendor, psh: zhytja e lire nenujore, gjuetia me zhytje, artet marciale, etj.
Disa nga ushtrite aziatike e kane te detyruar.

Eshte mjaft motivuese pasi gjate ekzekutimit te ushtrimeve te jep mundesine e te perqendruarit dhe te menduarit gjate.
 

lovely

Anëtar i ri
Mosha
35
Vendndodhja
GENOVA
Titulli: اfarë ndodh me trupin tonë kur bëjmë Yoga ?

se fundi eshte inkuadruar moda ne nje sherbim te ri mireqenieje e qujtur shin ki tai qe synon njelloj harmonine mes trupit ,mendjes dhe shpirtit.

ne qendren e fundit qe isha u kenaqa me "banjo hamami",jane banjo turke dhe ku sherbehet me dushe me esenca .kalohet bukur vertet.God blessed relax.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar


Kur bëjmë Yoga gjejmë qetësinë e humbur, harmoninë, energjinë dhe ndjehemi shumë më mirë. Nuk bëhet fjalë vetëm për ushtrime fizike, por edhe shpirtërore.

Yoga ruan balancën në strukturën tonë, mendjen-trupin-shpirtin. I ushqen me energji këto të trija. Energji, që më pas përdoret në përditshmërinë tonë.

Yoga punon me trupin dhe mendjen, nga brenda dhe jashtë njëkohësisht, ndërkohë që disiplinat e tjera punojnë më shumë për dukjen.

Yoga i jep trupit të njeriut forcë dhe energji të brendshme. Nuk ka rëndësi gjinia, si për burrat edhe për gratë është e njëjta gjë.

ثshtë e vështirë të bësh Yoga?
Nuk është aq e thjeshtë sa mund të duket. Edhe pse pozicionet duken të thjeshta, duhet rezistencë.

Megjithatë, nuk është aspak e vështirë nëse e praktikon rregullisht dhe e kthen në një stil jete.

Me praktikë çdo gjë bëhet më e kuptueshme dhe më e lehtë. Nuk ka sport që nuk të lodh, por energjia dhe mirëqenia që merr më pas kapërcen çdo lodhje.

Megjithatë, duhet të sqarojmë se ka shumë lloje dhe stile yoga.

Për njerëzit që e praktikojnë rregullisht, Yoga kthehet në një stil jete, shumë e rëndësishme për të qëndruar gjithnjë në formë, të fortë dhe në harmoni. /albeu.com/
Yoga eshte mrekulli...nese ka nje te mire te madhe qe mund ti besh vetes...eshte te praktikosh yoga...
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
Eshte dicka shume e mire dhe gjimnazon gjithe trupin mendoj te gjithe duhet te bejme .... gjithmone kush ka kohe dhe kush nuk perton
 
Top