• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

اfarë do ndodh me Tokën dhe Marsin në 30 maj?

MasteR

I'm offlineMarsi do të dhurojë një pamje spektakolare që mund të përsëritet pas 300 vitesh. Imazhet u kapën nga Teleskopi Hubble i NASA-s më 12 maj, kur planeti ishte 50 milion milje larg nga toka.

Mendohet se ky planet është rreth 3.5 miliardë vite i vjetër dhe është formuar pasi një asteroid ka goditur planetin. Më 22 maj, dielli dhe Marsi do të jenë në anët e sakta të Tokës, në një distance prej 47.4 milion milje. Marsi do ndriçohet nga dielli. Ndërsa më 30 maj, Marsi do të jetë më e afërt me tokën, vetëm 46.8 milion milje.

Planeti do të jetë i dukshëm gjatë natës dhe do mund të shihet me sy të lirë. Distanca më e afërt mes Tokës dhe Marsit, është shënuar në gusht të vitit 2003. Të dy planetët kanë qenë vetëm 35 milion milje larg. Mos e humbisni këtë shans më 30 maj, sepse ky fenomen do të përsëritet mbas 300 vitesh./tvklan.al
 
Titulli: اfarë do ndodh me Tokën dhe Marsin në 30 maj?

Thash edhe une mos flitej prap per fundin e botes aman.. Lol
 
Top