• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

اelet pranvera e Frankofonisë në Shqipëri

ReNdEx

Interist Forever

TIRANث- Pranvera e Fraknofonisë, tashmë një traditë në Shqipëri, çelet sot për 10 ditë me radhë.

Festimet rreth gjuhës dhe kulturës franceze do të nisin nga Tirana dhe do të shtrihen në tetë qytete të tjera shqiptare si: Korçë, Elbasan, Shkodër, Berat, Sarandë, Përmet, Librazhd dhe Pogradec. Manifestime të shumta do të mbahen nën drejtimin e mësuesve të gjuhës frënge, por do të prezantohen veprimtari të shumta edhe nga vende të tjera anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë.

Aktivitetet do të hapen në Tiranë me përurimin e një ekspozite me tregime vizatimore në qendrën TEN, në rrugën “Myslym Shyri” në datën 17 mars ora 11.00, në prani të ilustruesit francez Kek, i cili do të organizojë atelje në bashkëpunim me shkolla të ndryshme të Tiranës.

Sot në mbremjem në orën 20.30, në sallën “Black Box” të Universitetit të Arteve, grupi Nevchehirlian do t'a shpjerë publikun drejt një universi muzikor, që shtrihet nga muzika rock në këngën klasike franceze, te folklori mesdhetar.
(el.me/BalkanWeb)
 
Top