• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

A mund të hahen 71 hot-dogë për 10 minuta?

Frank

1+1=3
Shiko fotografinë 1689628

Me rastin e Ditës së Pavarësisë, në Nju Jork u zhvillua gara tradicionale vjetore e ngrënies së hot-dogëve.

Në kategorinë e meshkujve fitoi kampioni i vitit të kaluar Joey Chestnut, i cili hëngri 71 hot-dogë për 10 minuta duke shënuar fitoren e tij të 12-të në këtë garë.
Vitin e kaluar, ai hëngri 74 hot-dogë që ishte një rezultat rekord.
“Këtë vit qëllimi im ishte të haja 75 hot-dogë. Dua të thyej rekordin, por fillova të haja shumë shpejt”, tha Chestnut.
Vendin e dytë e fitoi Darron Breedon nga Virginia, i cili hëngri 50 hot-dogë.
Në kategorinë e femrave më e mira ishte Miki Sudo.
Këtë vit ajo hëngri 31 hot-dogë për 10 minuta, ndërsa vitin e kaluar ajo arriti të hante 37 të tillë.
Gara e ngrënies së hot-dogëve lindi në Coney Island dhe çdo vit ndiqet nga mijëra njerëz.
Ajo daton që prej vitit 1972.

ATA
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Oj qyqjaaaa 71 cope,si me pas dreqin barke ahhahahaha.
Gjithesesi pou kai pou ,me pelqen dhe mua ndonje hot dog e konsumoj dhe pse nuk jane fare te shendetshem.
 

Passion

Banned
Oj qyqjaaaa 71 cope,si me pas dreqin barke ahhahahaha.
Gjithesesi pou kai pou ,me pelqen dhe mua ndonje hot dog e konsumoj dhe pse nuk jane fare te shendetshem.
Kanena loykaniko
Mousaka
:D

Kalamaria kai kanena psari (oyzo pak e thalasa ).

Leri moj ato dogs (jan bo amerikont ma i dobti 130 kg ). :D
 
Top