A mund të dashurosh dy njerëz në të njëjtën kohë? Ja çfarë thonë psikologët…

DeliriumMind

Deliricous is off 👋
Se dija qe dashuria kishte rregulla matematikore

ajo eshte irracionale 👍
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Tema koti
Pse kot mor Lindi?
A eshte dashuria ndonje gje e padegjuar per ty apo ske degjuar e pare qe ka persona qe kane dy e tre lidhje.Eshte fenomen me pak fjale qe prek perditshmerine tone.
E pse mos te na e thone e pse mos ta themi mendimin tone?!
 

dangerous

* * * *
Pse kot mor Lindi?
A eshte dashuria ndonje gje e padegjuar per ty apo ske degjuar e pare qe ka persona qe kane dy e tre lidhje.Eshte fenomen me pak fjale qe prek perditshmerine tone.
E pse mos te na e thone e pse mos ta themi mendimin tone?!

Më fal për ndërhyrjen po nuk të kuptova ,
Ka njerëz që kanë 2 a 3 lidhje e kjo qenka fenomen që prek përditshmërinë tonë!
Diçka më tepër mund të na tregosh?
 

Ania

Antarë i Respektuar
Nje e dashuron dhe pertej vdekjes.
Tjerat jane thjeshte mundesi per te harruar!
 

Djellza Aliu

Antar Aktiv
Jo nuk mendoj se mund te dashurosh dy persona, ndoshta pelqen shume tipare te njeri e disa te tjetri, por ama ai eshte vetem pelqim, kurse fjala dashuri e ka nje kuptim tjeter.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy
Sata per kavaje dro vje, dro s'vje, ikni n'kom ose prisni .....saten😝
 

DeliriumMind

Deliricous is off 👋
Jam e sigurt qe secili prej nesh ka me shum se nje person ne zemer! Ke me shum e ke me pak, ke ne menyre te embel dhe ke ne menyre te eger, ke ne form planotike ke ne form karnale. Thene kjo...
Po, un besoj se mund te duash edhe 2 persona njekohesisht; tjeter gje pastaj se me ke vendosim ta ndajm.
Besoj ne polidashurine? Po.
E praktikoj? Jo. Ama kam nje sistem: kam qen dhe jam shum e vendosur si ne miqesi si ne dashuri: one shoot. Nuk besoj ne mundesi te dyt... kur mbyll dicka, e bej ne form definitive edhe pse mund te vendos te ruaj njefar form miqesie per respekt te cfare kemi kaluar bashk... ne form nostalgjie edhe pse mund te me dhembi akoma.
Nuk me pelqejn gjerat e ngjitura dhe te sforcuara... o me do o sme do; pavendoshmeria me ben te vuaj..
Nuk besoj as te nje dashuri 'normale' apo ne gjysmen e molles... un e dua magjike... dua dicka qe te me mbushi me eufori dhe tme ngrej ne qiellin e shtat; nje partner qe nuk nenshtrohet por dhe qe nuk ma kerkon ate gje... nje partner, shok me te cilin skam nevoj per shum fjale por vetem deshire per te permiresuar njeri tjetrin... sepse un per ate person, do hidhesha dhe ne flak fizikisht... jo vetem literalisht


Tema me solli ne kujtim ket intervist


Shiko fotografinë Just Ask_ Poliamore _ Facebook.mp4
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Më fal për ndërhyrjen po nuk të kuptova ,
Ka njerëz që kanë 2 a 3 lidhje e kjo qenka fenomen që prek përditshmërinë tonë!
Diçka më tepër mund të na tregosh?
jo
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Njeriu arrin te doj shumm here,te dashuroj vetem 1here..nese dashuron per heren e dyt,kjo kuptohet se heren e pare nuk ka qen personi qe ty te plotson.
 
Top