A mund sinqeriteti ta zgjedhe cdo problem te dashurise?

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Siç eshte e ditur, sinqeriteti si tipar eshte tipar me vlere te madhe dhe rralle kush qe e posedon. Kemi ndegjuar shpesh here se te jesh i sinqerte gjithmone, njerezit ta keqperdorin ate. Une them se sa me shume te jesh i sinqerte, faturen e sinqeritetit do ta paguash me shtrenjt, heret apo vone. Jo se ti do, por ashtu do t'vjen vetvetiu.
Kur jemi tek dashuria, si mendoni ju, a eshte sinqeriteti apo a mundet te jete çelesi i zgjidhjes se cdo problemi te dashurise?

Diskutim te mbare
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Une mendoj se dhe pak sekrete duhet ndermjet paleve :d
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ne pergjethsi duhet te jesh i sinqerte,ne mardhenje me dashurine edhe pak me shume.
Sinqeritetin e plote njeriu dyhet ta synoje vetem me veten. :)) Pastaj nga ketu shperndahet drejte botes se jashme dhe asaj rrethuese.
Shpesh here nje sinqeritet i skajshem dhe jo ne situata te duhura del naiv dhe behet problematik.
Kuptohet tolerimet jane ne gjera qe nuk perbejne shtyllen korrizore te nje mardhenje.
Sepse ne ato kryesoret,s`ka si mos t`jesh i sinqerte,perndryshe jeton ne nje lidhje te mbytur dhe aspak te vertet ne tersine e saj.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cka nese ke deshtuar cdo here ta zgjedhesh nje problem duke qene i sinqerte? A mund te kete dicka mesatare, jo genjeshter, e as sinqeritet i plote, dicka ndermjet ketyre dyjave ?
 

Hope

◕‿◕
Cka nese ke deshtuar cdo here ta zgjedhesh nje problem duke qene i sinqerte? A mund te kete dicka mesatare, jo genjeshter, e as sinqeritet i plote, dicka ndermjet ketyre dyjave ?
Sjam dakord me dicka intermediare, nqs ai se di kush e si jam (fut ketu gjerat e thena sagllam, me sinqeritetin me madhe, pa makiazh apo zbukurim ekstra te problemit) e nqs se vlerson kete "cilesi" timen ska ca kerkon me mua. Patjeter qe vice-versa qendron ne kembe, dmthn qe dhe ai ti thot gjerat sic jane.
Problemi qendron se ka njerez (mos them meshkuj :p) qe e kane veshtire te shprehen lirshem sepse natyra tyre e bute si lejon te ekspozohen.... por ne momentin qe ke vite qe ke ndertuar nje mardhenje, qe e njeh partenerin, e di kur dicka nuk shkon ose kur ka dicka per te thene e spo dij si te ta thot apo kur po i zbukuron mendimet apo po zgjedh varianten intermediare :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Sjam dakord me dicka intermediare, nqs ai se di kush e si jam (fut ketu gjerat e thena sagllam, me sinqeritetin me madhe, pa makiazh apo zbukurim ekstra te problemit) e nqs se vlerson kete "cilesi" timen ska ca kerkon me mua. Patjeter qe vice-versa qendron ne kembe, dmthn qe dhe ai ti thot gjerat sic jane.
Problemi qendron se ka njerez (mos them meshkuj :p) qe e kane veshtire te shprehen lirshem sepse natyra tyre e bute si lejon te ekspozohen.... por ne momentin qe ke vite qe ke ndertuar nje mardhenje, qe e njeh partenerin, e di kur dicka nuk shkon ose kur ka dicka per te thene e spo dij si te ta thot apo kur po i zbukuron mendimet apo po zgjedh varianten intermediare :p


Eshte shume lehte te thuash jam ky apo kjo qe jam nese e vlereson kete apo ate mire, nese jo skam cte bej. Por veshtire kur e sheh se ke ngelur e vetmuar apo e nenvleresuar e koha ka kaluar ndersa ti akoma me ate jam kjo qe jam.
Ne shikim te pare e vleresoj kete por spajtohem qe nuk ekziston mesatarja pa genjeshtra.
 

Hope

◕‿◕
Eshte shume lehte te thuash jam ky apo kjo qe jam nese e vlereson kete apo ate mire, nese jo skam cte bej. Por veshtire kur e sheh se ke ngelur e vetmuar apo e nenvleresuar e koha ka kaluar ndersa ti akoma me ate jam kjo qe jam.
Ne shikim te pare e vleresoj kete por spajtohem qe nuk ekziston mesatarja pa genjeshtra.
Lover besoj qe secili e di me mire de ca funksionon ne lidhjen e tij...
Nuk eshte e thene se mbete i vetmuar qe duhet te pranosh cdo bullshit e te pranosh mesatare pa genjeshtra, ose te pakten une sdua ti pranoj.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Lover besoj qe secili e di me mire de ca funksionon ne lidhjen e tij...
Nuk eshte e thene se mbete i vetmuar qe duhet te pranosh cdo bullshit e te pranosh mesatare pa genjeshtra, ose te pakten une sdua ti pranoj.

Nuk eshte tema se cka funksionon me mire. Une dua ta di mendimin se cfare metode dhe sa jeni ne gjendje te sakrifikoni nese vertet shihni me syte e tu se sinqeriteti ne dashuri 100%, shkaterron cdo gje.
 

MoOgli

Patronazhist i grave te FV
Po por problemi asht qe grate jane mashtruse ne vetvete kshuqe cdo lidhje do çaloje ???
 

Lindii

Antarë i Respektuar
Preferoj pranë vetes njerez te sinqerte , por BOTA ESHTE KRIJUAR ME MASHTRUES dhe prandaj gjëndja eshte KATASTROFE????????????????????
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Mendoj se po!
Ne disa pak raste kur s'kam qene e sinqerte 100% me ka dal e verteta shume shpejt.? Dhe ne fakt, ne fund ka qene sinqeriteti qe i ka rregulluar gjerat :)Ndaj jam e bindur se nuk ka gje me te duhur se sinqeritet mes paleve.
 
Top