A ke nje parukier tendin?

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: A ke nje parukier tendin?

Mund te shkoj 1 here ne vit ne parukeri thjesht per lyerje, s'me del hesapi me vajt me shpesh (pa €200 s'shpetoj dot prej aty). Kurse per prerje, heqje majash, nqfse dua te bej nje lyerje te thjesht etj etj kam tezen, se ka mbaru per parukiere, pavaresisht se se praktikon si profesion.
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: A ke nje parukier tendin?

Jo e vertete :). Ndonese nuk eshte berber :p.

Gjthss, heren e fundit ka qene nam faree.. Her te tjera thjesht shkurtime gjera, ama ket here me thosh priti priti priti priti. Dhe un ehu pertoj. Hajd tha se ti pres une. Ku di ti ja bej. Ja shikoje tha. Okay thash ama dua stil te bukur. gjej nje ne net e ja bej keshtu e dua. C'ke ti tha... Mi preu me pak se c'ja kerkova, e ja kam nis te qareees. Kokrra lotit o zot.. Ai qe bertiste: Rri moj mire te mbaroj. Dhe kur mbaroj(mua sme pelqenin fare) tha: Nqs te pelqejne neser do te ti bej si cun. Pastaj kush mi pa ku i ke prer ku i ke prer, haha. I thash: Me fal qe tani e tutje vetem ti do mi presesh. Modeli ishte identik keshtu,ama fytyra ime normal jo kaq pretty :)(actually im nt pretty at all) lol

43a2fcbd71c8ef4de612cfcc814e48ce.jpg

Opo te lumt tu ndaj je kaq e lumtur ti se e ke marr burin universal ti beka gjitha lol lol Po mos i trego te gjitha ktu moj se do e maresh ne qaf lol lol

P.s... Po e kam dhe une nje parukier nje her ne dy jav shkoj per te modeluar leshin e sqetullave e qan fare esht shum i zoti lol lol
 

Attachments

  • 43a2fcbd71c8ef4de612cfcc814e48ce.jpg
    43a2fcbd71c8ef4de612cfcc814e48ce.jpg
    33 KB · Shikime: 0
  • 43a2fcbd71c8ef4de612cfcc814e48ce.jpg
    43a2fcbd71c8ef4de612cfcc814e48ce.jpg
    33 KB · Shikime: 0

Zana1

Braveheart
Titulli: A ke nje parukier tendin?

Jo s'kam ... 2 here ne vit ju pres majat tek nje shoqe, te tjerat i bej vete .
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: A ke nje parukier tendin?

Po kam nje parukjere qe e rreputoj sh te afte .. cdo jave per krehje dhe te tjerat varet nga hena qe kam per ndryshim.. .
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: A ke nje parukier tendin?

Po mendoj ta nderroj kete qe e kam tani.

U bo si ai ne barcolete "me trego ku e ke koken, me pjesen tjeter merrem vet".

Rri taaape gjithe diten.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Po, ka ca kohe qe kam rene rehat me njerin, sidomos per ngjyren. Bej request kur le takimin qe dua filanin te merret me ngjyren. Kam edhe nje te preferuarin tim per prerjen por jam me flexible kur bie fjala tek prerja.
 

Hera

Banned
Po vite qe kam nje parukiere dhe po ashtu dhe vajzen per thonjte ....nuk nderrohen
 

DeliriumMind

Deliricous is off ?
Kam njonen qe kur shkoj te ajo 1 her nvit i them qe tme boj cfare te ket deshir. E lej te lir te sperimentoj dhe ajo vdes nga qefi ?
Minimumi 5 or bashk... nderkoh ordinon dhe pije dhe sna bohet mo me u nda
Ajo tap un me keq ?
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Kam njonen qe kur shkoj te ajo 1 her nvit i them qe tme boj cfare te ket deshir. E lej te lir te sperimentoj dhe ajo vdes nga qefi ?
Minimumi 5 or bashk... nderkoh ordinon dhe pije dhe sna bohet mo me u nda
Ajo tap un me keq ?
Ti qenke per te ndezur qiri.Shyqyr qe ke shpetuar dhe je mir me lesht ????????
 

DeliriumMind

Deliricous is off ?
Ti qenke per te ndezur qiri.Shyqyr qe ke shpetuar dhe je mir me lesht ????????
Ate thuaj!
Ket vit akoma skam shku se bera eksperiment ne vend tjeter dhe mi dogjen fare...
Shko te Barbie kukulla me than ?‍♀️ ( eshte tamam fiks si Barbie + 2 chihuahua) dhe kjo s'ishte as tap. Ma ka bo kastile se i kam shajt toyboy ?‍♀️
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Ate thuaj!
Ket vit akoma skam shku se bera eksperiment ne vend tjeter dhe mi dogjen fare...
Shko te Barbie kukulla me than ?‍♀️ ( eshte tamam fiks si Barbie + 2 chihuahua) dhe kjo s'ishte as tap. Ma ka bo kastile se i kam shajt toyboy ?‍♀️
Po ty keto barbit ne vend qe te te bojn floket tpaskan fry boobs mi ???????????
 

MrCool

Old School.
E kam qe mos e paça.. Duhet ta marr ne tel 10 here per te me qethur..

Ama ballaboksin e qan fare
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Kam veten time hahahaha...
Sigurisht 1 here ne 2 muaj shkoj ne parukeri per te lyer dhe prer pak floket...
Por vetes sime i besoj me shume...
Me ka ndodhur ne disa raste qe kam shkruar te beje make-up atje dhe kur jam kthyer ne shtepi kam bere dush menjehere...
Urrej tualetin e ngarkuar...buzet e lyera me buzekuq mat...dhe mollezat e lyera ne maximum...bohh
 

SunFIower

Don’t touch!
Kam durt e mija qe u besoj me shum sesa parukierit
Krehje e make up i bej vete edhe prerjet ja kam marr doren ne adoleshence kur beja eksperimente :p
Nga lyerjet jam rehat,kam heq dore prej tyre qe para 5 vjetesh
Tani vec kur te na dalin thinjat :p

Megjithate kur jam ngushte kam njeren qe e njoh prej vitesh qe sme zhgenjen kurre:)
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
jo.skam. duhet buxhet per parukier personal.duhet me e pas gjithkun pas vetes( ket quaj parukier personal une) por shkoj te nje shoqe imja ku bej lojna me ngjyren e flokeve. vetullat nuk lej njeri te mi preki. tualet nuk lyhem shume .
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po kam nje parukiere te prefereruar ketu e 3 vjet.
nuk eshte qe shkoj shpesh,por kur lyej floket,i pres apo ndonje rast qe bej ndonje krehje shkoja aty gjithmone.
 
Top