• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A jeni për kuiz? - Pak matematikë

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Titulli: A jeni për kuiz? - Pak matematikë

organizon nje feste me miq dhe detyra jote eshte tju sherbesh ne pije .
te afrohet nje mik e te kerkon nje gjysem gote uij, pastaj nje tjeter e te kerkon nje te katerten e gotes po me uij...pastaj vjen nje i trete dhe te kerkon nje te teten e gotes po me uij ne fund te festes vjen i katerti dhe te kerkon nje te gjashtembedhjeten e gotes me uij..sa gota uij te plota te jan nevoitur per ter festen..sa ke konsumuar me pak fjale??

0.5+0.25+0.125+0.0625=0.9375


Me lart tek gabimi ne ore duhej te ishte 12.38333....(paskam harru 3-shin pas 12.)
 
Last edited:

Hartini

Well known member
Titulli: A jeni për kuiz? - Pak matematikë

organizon nje feste me miq dhe detyra jote eshte tju sherbesh ne pije .
te afrohet nje mik e te kerkon nje gjysem gote uij, pastaj nje tjeter e te kerkon nje te katerten e gotes po me uij...pastaj vjen nje i trete dhe te kerkon nje te teten e gotes po me uij ne fund te festes vjen i katerti dhe te kerkon nje te gjashtembedhjeten e gotes me uij..sa gota uij te plota te jan nevoitur per ter festen..sa ke konsumuar me pak fjale??
çeshte kjo fest me uje !!!!!!! Une nuk do ju sherbeja uje ,
por nqs ju sherbej , nuk do rrija duke mbush gjysma , çereqe , nje te teta etj etj
do mbushja kater gota uje aty dhe dil ne stom ,
Ah po te ishe vere e mire ose shampanje , ndryshon puna .
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: A jeni për kuiz? - Pak matematikë

çeshte kjo fest me uje !!!!!!! Une nuk do ju sherbeja uje ,
por nqs ju sherbej , nuk do rrija duke mbush gjysma , çereqe , nje te teta etj etj
do mbushja kater gota uje aty dhe dil ne stom ,
Ah po te ishe vere e mire ose shampanje , ndryshon puna .
mbase nga te ushqyerit e tepert e pas pijes pa limit vete organizmi kerkon uij per smaltire :) ....
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: A jeni për kuiz? - Pak matematikë

jooo.........
Sipas llogarise matematikore ylli e ka gjetur. Por une po ja fus kot tani e po them 4 gota meqe ishin 4 vet qe kerkuan. Se secili do goten e vet :p

Nevi akoma :p
 
Top