• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

cent

...Lontano
SHBA-Të premten (sot) del telefoni i ri “iPhone 5S” i firmës Apple që ndër të rejat e tjera sjell edhe teknologjinë e skanimit të shenjave të gishtit. Që tani piratët e kompjuterave kanë ofruar një shpërblim për personin që do të arrijë të jetë i pari të thyejë kodin biometrik.

Ekspertët e sigurisë në internet Nick Deepetrillo dhe Robert David Graham kanë krijuar një faqe elektronike për të grumbulluar fonde nga publiku për atë që do të arrijë të zbulojë kodin e shenjave të gishtave të telefonit të ri.

Skaneri i telefonit të ri përdor shenjat e gishtit për të bllokuar ose çbllokuar telefonin, në vend të kodit numerik që përdorin telefonat e tjerë. Ai që do të jetë i suksesshëm duhet të paraqesë të filmuar se si mund të arrijë të kopjojë shenjat e gishtave nga një sipërfaqe , t’i riprodhojë ato, dhe t’i përdorë për të hapur telefonin iPhone 5S të personit të cilit i janë kopjuar shenjat e gishtave.

Dy ekspertët thonë se teknologjia e telefonit është shumë e avancuar dhe ata e krijuan shpërblimin për t’u treguar njerëzve se riprodhimi i shenjave të gishtave është më i vështirë se sa mund të duket. Deri në mesditën e së enjtes rreth 50 vetë kishin ofruar mbi 3 mijë dollarë për shpërblimin.
BalkanWeb
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

Po po shume gati jam ahaha...po ja do shes kete X2 nokia qe kam e do e ble ahahahh :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

Jam jam...ja lekët palë palë i kam vënë gati per iphonin :p
 
Titulli: A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

Mezi po pres,kam flejt me nje kemb ne tavan tere naten:dhurata::xhan::lufte::dhurat::plazh:
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

Pervec kesaj te njohjes se shenjave te gishtave me duken te gjithe njesoj mahh.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

ku jan ata artistat qe thojshin del iphone 6 e shqip ju thojsha e ka rendin 5s njehere e pastaj vjen 6

spaska shume ndryshime
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

Versioni iphone5c per fukarenjt lool
image.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Kila

VIP
Titulli: A jeni gati për “iPhone 5S”? Të premten del në shitje (dmth sot)

Se du ic :D
 
Top