• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A i tregohet gjithcka nenes?

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Sec kam pershtypjen qe kur thuhet: nuk dua ta shqetesoj nenen, ne realitet nenkupton : s'dua te ha ndonje te bertitme kot :p,
CUditerisht kam folur cdo gje me mamin, edhe pse perher u pendoja pasi i tregoja :p... nqs ka patur gjera qe si flisja dot me te, dhe po normal ka
patur, s' i kam fol as me te tjere ne fakt...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Sec ke 1 pershtypje te gabuar ti :)

Personalisht thjeshte s'dua ta trazoj me pak fjale ,
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Jo une i kallxoj babes!
 
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Gjithmon e kam bere edhe pse kritikat i kam mbas bisedes :)
 

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
Interesante dhe shumë humor në ktë temë
Ka pasur raste që si kam thënë nga frika që sdo ma aprovonte vendimin që unë kisha zgjedhur por ka gjëra që si thuhen as Nënës e askujt:)
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Deri ne nje koh i tregoja cdo gje sa qe i u shfaq dijabeti :D , tani jam me rezerva se kam frik mos ja shfaq kancerin :p . Nuk i tregohet cdo gje nenes sidomos nese eshte shum e ndjeshme :)
 

Hope

◕‿◕
Besoj qe dhe nenat tona ne radhen e tyre si kane thene gjithcka nenave te tyre per ti kursyer disa shqetesime... Duke u ritur, peshon se cfare duhet te dij e cfare jo.
Une per vete jam shume e rezervuar ne cfare i them sepse sdua te behet merak, aq me shume kur distanca i shton meraqet.
Edhe pse ndonjehere, smban me gota uje e shperthen gjithcka... Me ka ndodhur para 2 vite e gjysem qe i thash me shume sec kisha deshire, edhe sot e kesaj dite pendohem qe nuk arrita te menaxhoj vete problemet e mia dhe e bera merak.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Un mamaja ime dhe dy motrat e mia jemi si nje trup i vetem. I tregojm cdo gje njera tjetres, kemi qen te lidhura perhere.

Ne fakt ka te bej me besimin qe krijon dhe nderton gjate etapave te jetes. Aq shum i tregoj mamit gjerat e mia nga me te medhat e deri tek gjerat me insinjifikante.....Madje tani sme mban as barku, sme rrihet pa ja then atyre....marr ne telefon direkt :)

Marrdhenia prind-femije eshte e kompleksuar por nese krijohen nje marrdhenie besim-liri dhe mosgjykim atehere besoj se mund te thuhet cdo gje.....Megjithate prindi mbetet prind, ai te jep keshilla kur sja kerkon, te kritikon kur ti nuk do e ne fund te thote te dua me shume se jeten kur ti nuk e pret dhe te degjon gjithmon ate qe ke per te then :D
Bella.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Po normale ....dhe pse une kam lidhje te forte e me motren e vellane e babin dhe cdo gje e tregoj
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Nuk jam e mendimit qe cdo gje tja themi nenes ,edhe pse ajo eshe keshilluesja me emire dhe e vetmja qe do te na shohe me mire se veten ,edhe nese ajo na kupton cdo ndjenje qe kemi ne zemer pa ja shpjeguar me fjale.
Une personalisht kam qene e rezervuar.Nuk kam dash kur ta shqetesoj dhe ta le ne merak per probleme qe jane kalimtare apo dhe te moshes.Aq me teper tani qe jam rrit ,qe e di cdo te thot ‘femije’ dhe sa e afte je te flesh e qete kur femijen tend e mundon dicka.
Boll halle e shqetesime kane kaluar per faj te kohes dhe rregjimit qe kane jetuar.Kursejani ndjenjen me te keqe qe i dhuroni me nje shqetesim te vogel.Ato meritojne te jetojne te qeta e te na shohin ne te plotesuara.Ato jane heroina,kalojne cdo gje,por mua me dhimbset syri i nenes ta shoh te lotuar.Ndihem fajtore nese une jam shkaktarja e atyre loteve.Mos pafsha kurre lot ne syte e asnje nene.I dua ato dhe me therrin shpirtin shikimet e tyre trishtuese!
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Normalisht qe po ..eshte shoqa me e mire
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Mamin e kam.shoqe moter dhe nene
..cdo gje i them.dhe enderren
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Jo nuk kam qef ta rendoi..jo vetem nenen po ase tjer antare te familjes.
 
  • Like
Reactions: Ivy

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
ndersa une komunikoj me shume me mbretin tim... pasi e di qe do ja tregoji ai e me pas ajo do nis tme qortoj apo tme hap 100 versione ku shumica jan meraku apo frike qe une te zgjedh me te miren e mundeshme..
sa per mbretin tim, bushin tim ai eshte figure mite per mua. embel embel ..nje batute e nje shaka me lehteson komunikimin dhe me nxjerr cdo gje .. e cdo here i them sekreti yne ..
pastaj kur e di qe mami me ka folur me buzeqesh dhe me thote e di ti si mbaj gje asaj ..se si me shpetoj se di dhe qesh..
kam.idene qe brezi i prinderve tane eshte brez i arte, vertet kan vuajtur shume por jam e bindur qe kan ate qe ciftet e sotme ne pergjithesi nuk e kan..komunikimin, dedikimin, bashkepunimin, bashkevendimin dhe mbi te gjitha besimin tek tjetri.
dua te them qe nese njeri prind i yni e di dicka tonen ne 99% te rasteve e di edhe tjetri edhe pse vendosin qe njeri te jet "shkopi" dhe tjetri "dora e shtrire".
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Jana baballaret sikur i marin gjerat ma me qetsi,pa presion..per dallim nga nenat se jetojn me frik dhe te pa durim kur eshte ne pytje qeshtjet e nderlikuara..

Ps .je me fat se ke babin ti.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Jana baballaret sikur i marin gjerat ma me qetsi,pa presion..per dallim nga nenat se jetojn me frik dhe te pa durim kur eshte ne pytje qeshtjet e nderlikuara..

Ps .je me fat se je babin ti.
me fal Arfenilla se ne menyre indirekte lendoj ty e mbase te tjere..
 

MasteR

I'm offline
Mendoj qe jo...por ne varesi te moshes mendoj qe duhet nese eshte moshe e vogel
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nese don me e smu, po :D
 

Jetmira

..........
Jo.
Me mamane shkoj si nuse e vjehrre,jo si nene e bije.
Jemi te kunderta,dhe eshte shum paragjykuese.
Shyqyr qe kemi moter e qajme hallet me njera-tjetren.
 
Top