• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A i tregohet gjithcka nenes?

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Ne kte pik diskutimi femrat jan me ta afrushme me maman dmth jan me te hapura me nene sesa djali pasi esht normle djali gjithmon esht em i terrhequr dhe me strik ne te tilla diskutime nuk mund i thot cdo gje qe ben nenes se vet ...
 

sensuu

sweet
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

nuk i thuhet cdo gje...te prish pune me shume.pastaj nqs do le ta zbuloj vete.
njeriu mund te beje gabime edhe duke i treguar mamit...se i thua mamit kjo sdo me thene se spo ben gabime....ben gabime gjithmone...mami vetem sa te ngaterron me keq.
 
Last edited:

DeliriumMind

Shake it like a Polaroid picture.
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Me babin skam pas naiher gjith ket raport sepse ka qen gjithmon larg dhe gjithmon ne pune.
Me mamin................................... dhe ajo gjithmon pune pune pune pune pune pune pune dhe nervat cop perdit kshuqe skam pas gjith ket mundesi per tu hapur me te.
Kur filloj pun ne shtepi gjerat ndrryshuan; shum gjera i din dhe shum gjera te tjera qe me kan ndodhur ne te kaluaren ja kam than keto vitet e fundit.
Por din gati cdo gje rreth meje... i flas gjat kur kam mundesi, hapem me shum tani qe jam rritur.


te them te drrejten do kisha patur deshir te kisha ket lloj raporti qe kam tani vite me par kur kisha me shum nevoj ... ato vite iken dhe nuk kthehen mo.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Jo...E para prinderi ka merakun e femijes,nese per mua eshte dicka kalimtare nje shqetesim,per nene eshte nje merak me shume qe do e mbaje gjate...Pastaj varet ne cfare gjerash behet fjale,nese behet fjale per nje marredhenien time prap jo them...Skam qejf te dije cndodh ne marredhenien time,per arsye nese une zihem me zemren time,une zihem dhe pajtohem,nese prinderi e di sado pak do mbaje qendrim ndaj tij...Besoj se duhet menduar disa here para se te tregosh dicka per veten me prinderit,duke u nisur nga kujdesi i tyre,meraku e shume gjera te tjera...Me shume me pelqen te vendos vete e me shume jam e mendimit qe gjerat e mia duhet ti zgjidh e ti di une me mire...Keshillat e prinderve duhen,por ka menyra te tjera per tja kerkuar...
 
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Absolutisht i bindur qe nenes nuk duhet ti tregohet gjithcka....mund ti tregosh shume por kurren e kurres gjithcka.Ka gjera qe zemra e nje nene nuk duhet ti dije....
 
Re: A i tregohet gjithcka nenes?

I kam treguar me shume Babait se nenes...Dmth nenen e kam pas shume konservative dhe sme ka kuptu ...Kshuqe vendosa per veten qe te mos i tregoj kurre asgje..
 

Tuana

Nada é por acaso!
Staf në FV.AL
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

...Eshte mire kur ke raprot te mir me nenen se ne nje fare menyre nena eshte mikja jone e perhershem dhe besnike,por kjo nuk eshte e then ti themi gjithcka, ka shum gjera qe do e meraksonin po ti tregoje gjdo x rast qe na ndodhin disa gjera duhet mbajt per veten edhe pse eshte nena jone mund te mos te kuptji ne x raste me gjerat qe perjeton ne perditshemrin tone...duhet te jemi te aft ti perballojm vet!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Duhet te dija aqe sa shpirti i saje mos te lendohet,...
Pergjethesishte me Nene time kam pase mardhenje te mira,,dhe bashkebisedime te bollshme,,e kam pas prane sa here kam pas novoj ,,sidomos ato momentet kur nuk je mire je e merzitur,,dhe nuk do te flasesh me asken e epr asgje,.dhe strukesh forte ne gjirni e saje ,ndjene nje mbrojtje te magjishme te plotefuqishme nga gjdo gje qe te shqeteson apo lendon,.nga bota jashte,.,dhe gjumi te vjen emebel embel,,,per mua kjo eshte lidhja e magjishme mes nenes dhe femijes,,,sidomos mes nenes dhe vajzes,.
Ka pase shume gjera qe nuk ja kam thene ,per te vetmen arsye mos ti lendoj shpirtin ,.e mos ta stresoj,,per dicka qe ajo pervec se nje degjuese e mire nuk kishte mundesi me shume te me ndihmonte.
Sepse ne stade te ndryshme te jetes,,problemet dhe veshtersit janei hipotez personale e gjithesecilit.
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Un personalisht jam e mendimit qe :Nenes nuk i tregohet jo e jo gjithcka....por askujt,askujt fare ama .
 

sensuu

sweet
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

ahah gjithcka ose asgje...une psh jam tip qe nqs te tregoj ca gjera ti them dhe tjerat....si ja beni ju qe ca i thoni ca jo :p
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Thash mos kisha votuar gje tjeter, por tani e shikoj qe s'paskam ndryshuar mendje.
Nenes nuk i tregohet gjithcka. E dua shume, flas me te per shume gjera, por jo per gjera per te cilat do e shqetesoj ose do e bej merak me shume. Nena ka shume halle, vite mbi supe me lodhje e perkushtim per femijet, pret te degjoj gjera te mira nga ne, shqetesimet mundohem t'i limitoj.
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Ka vajza qe i tregojne nenes se tyre gjithcka dhe kjo eshte gje e mire ne nje ane sepse te pakten marrin mendime nga ajo kurse ne djemte e kemi me te veshtire me u hap me nenen tone sepse dhe gjerat jan me ndryshe ne disa gjera qe djemt bejne me shum se vajzat...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Jo cdo her mundn tet kuptoj edhe nena,ajo se te kupton me se mir esht motra, nena jo qe nuk arrin tet kuptoj por ka frik se mos ben gabim dhe e peson! prandja frika e shtyn te mos mbeshtes ne shum raste.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Thash mos kisha votuar gje tjeter, por tani e shikoj qe s'paskam ndryshuar mendje.
Nenes nuk i tregohet gjithcka. E dua shume, flas me te per shume gjera, por jo per gjera per te cilat do e shqetesoj ose do e bej merak me shume. Nena ka shume halle, vite mbi supe me lodhje e perkushtim per femijet, pret te degjoj gjera te mira nga ne, shqetesimet mundohem t'i limitoj.
Vertet qe nena ka halle dhe ka hequr plot ne ritjen e femijeve, ama tek femija jot do te dish gjithcka si per mire, si per keq. Nqs eshte per keq, te mund ta ndihmosh me aq sa ke mundesi, nqs eshte per mire te gezohesh bashk me te. Besoj qe kjo eshte dhe lidhja qe nderton me femijen, te kete besim te thote gjithcka, pavarsisht se mund te merzisi apo te lendoj.
 

My Self

Born To Be Happy
Re: A i tregohet gjithcka nenes?

Jo, smund tja tregosh as nenes as askujt.
Eshte mire qe te shprehesh me dike, nena mund te jete personi me i pershtatshem sepse aty mund te kesh besim te plote dhe te keshillohesh pa asnje lloj interes. Duke e pare ne nje kendveshtrim tjeter nenes smund tja tregosh 1 problem sepse ajo do te keshilloje, por do merakoset keshtu qe preferoj qe me mire te mos ja tregoj te gjitha, por pjeserisht :)
 

MasteR

I'm offline
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Duhet ti tregohet por jo gjithcka pastaj varet per ne djemt sjemi dhe shume te lidhur
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Ben ti tregojm nenes gjithqka, por pastaj i vie leht Hypertensioni tek gjerat e pakendshme, keshtu qe heshtja eshte me bukur ne shum raste... Kujdesi eshte i preferueshem !
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Un mamaja ime dhe dy motrat e mia jemi si nje trup i vetem. I tregojm cdo gje njera tjetres, kemi qen te lidhura perhere.

Ne fakt ka te bej me besimin qe krijon dhe nderton gjate etapave te jetes. Aq shum i tregoj mamit gjerat e mia nga me te medhat e deri tek gjerat me insinjifikante.....Madje tani sme mban as barku, sme rrihet pa ja then atyre....marr ne telefon direkt :)

Marrdhenia prind-femije eshte e kompleksuar por nese krijohen nje marrdhenie besim-liri dhe mosgjykim atehere besoj se mund te thuhet cdo gje.....Megjithate prindi mbetet prind, ai te jep keshilla kur sja kerkon, te kritikon kur ti nuk do e ne fund te thote te dua me shume se jeten kur ti nuk e pret dhe te degjon gjithmon ate qe ke per te then :D
 
Top