• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A i tregohet gjithcka nenes?

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Pershendetje.

A mendoni se nenes i tregohet gjithcka? kjo eshet nje pyetje qe shpesh e ndeshim ditet e sotme madje dhe me veten tone. Shume here sidomos ne femrat jemi ne dilem nese do ti tregoj mamit kete qe ndodhi apo jo? nese do ti tregoj mamit per lidhjen qe kam me x person apo jo? nese do ti tregoj se cfare ben shoqja ime e ngushte dhe pse sjelljet e saj sme pelqejne apo nuk jane aspak te mira? nese do ti tregoj si ndihem per nje situate apo tjetren, nese do ti tregoj se po frekuentohem me dike apo? etj etj.

Shpesh duam ti tregojme gjithcka ne lidhje me shoqet, te dashurin ,. ama
pavarsisht nga deshira qe kemi te ndajme gjithcka me te, mendimi qe ajo ndoshta sdo me te kuptoj apo qe do me ndaloj se beri dicka apo se takuari x person na ndalon ti themi gjithcka .

Ju si mendoni? perfshir dhe meshkujt a mendoni se nene realisht i duhen treguar gjithcka?
po? jo? pse?
 

*Linda*

Lost out in the desert
Gjithe vajzat qe ndjejne nenen me shume shoqe se sa nene kane kete dilem.
Un e para. Sinqerishte jam shume pro per dialogun.. por jo te tepruar.. eshte veshtire te mos gabosh gjate moshave te ndryshme, dhe jo cdo gje tregohet.. secili ka gjerat e fshehta qe s'ja thot dot askujte. Kshuqe pse ti beje dam psikologjik, dhe t'i japin merzi mamase? S'eshte e lehte per prindin te shohin femijne e vet ne situata kritike, ne situata ku s'del ne maksimum sic prindi deshiron per cdo femij. Nenen sado shoqe te ke, s'harrohet qe ne rradhe te pare e ke NENE pastaj shoqe..
 

E3

Anëtar i Nderuar
teme e bukur interestorante bella3x...
sado i madh te jesh per nenen ngelesh gjithmon femija i saj mgth te dalim te tema i 3gohet nenes por jo gjithcka.Asnjehere nuk i 3goj sime nene gjerat qe duhet ta shqetesojne ate e te rri me mendje tek une
.dua gjithnje ta shoh te lumtur.edhe njeriu me i keq ne bote perpara nenes i krisin lo8.une per vete nuk do ia 3goja cdo gje.ky eshte mendimi im.
 
E ku ka shoqe me te mire se nena ..historikisht si mamit dhe babit i kam treguar per gjithcka rreth meje ,e kam vlersuar gjithmone mikpritjen e tyre per ti treguar gjerat e mia perfshi dhe problemet e zemres gjithmone kam qen e hapur me ta .
Asnjehere nuk kam ndjer penges apo ndrojtie te flas me prindrit ,madje kam pasur kofidenca me shume me babin se sa me mamin ...ndoshta ishte ai qe me kuptonte me shume...dhe tani qe ka vdekur (2 muaj ka ) me duket sikur ka 2 shekuj ..dhe e vetmja gje qe me lendon dhe me mungon jane bisedat qe beja me te qofte per probleme pune qofte per jeten time personale.
Por nga gjithe kjo do thoja se jo gjithcka duhet treguar prinderve ..jo per mentalitet por me shume sepse ata shqetsohen edhe per nje gje me te vogel ...pse duhet ti shqetsojme kur kemi mundesi kete shqetsim te vogel ta kalojme vete brenda vetes tone.
 
Kur isha me e vogel ndoshta shpesh i fshihesha per gjera qe mendoja se sdo gjeja aprovimin e saj me kalimin e viteve nena eshte bere gjithcka per mua..une jam me ate qe i duhet treguar gjithcka asaj... ......
 

Kejla

Anëtar Aktiv
per sa i perket gjerave te rendesishme nenes duhet ti tregohet por per sa i perket budallalleqeve jo . Kam pershtypjen se po ti tregoj nenes se sa persona me kane ngacmuar , ue sa i bukur me eshte dukur njeri apo tjetri , sa te veshtire e kam te punoj ne ate pune ku jam , apo gjera te tilla mendoj se mamaja do shqetesohej me kot sepse nuk mundet qe te kuptoje se keto jane gjera normale dhe te perditshme , mendoj se nenes duhet ti tregosh dhe ti kerkosh ndihme ne rast te nje dileme , dicka qe do ndryshonte rrenjesisht jeten time .
Per sa i perket nenes si shoqe ............. nenen une e kam nene ndoshta per mua mund te jete afer por jo si shoqe por si pike referimi dhe nena ime jam shume e sigurte se me konsideron si vajzen e saj dhe jo si shoqe.
 

El'Mejor

Daja
Pershendetje.

A mendoni se nenes i tregohet gjithcka? kjo eshet nje pyetje qe shpesh e ndeshim ditet e sotme madje dhe me veten tone. Shume here sidomos ne femrat jemi ne dilem nese do ti tregoj mamit kete qe ndodhi apo jo? nese do ti tregoj mamit per lidhjen qe kam me x person apo jo? nese do ti tregoj se cfare ben shoqja ime e ngushte dhe pse sjelljet e saj sme pelqejne apo nuk jane aspak te mira? nese do ti tregoj si ndihem per nje situate apo tjetren, nese do ti tregoj se po frekuentohem me dike apo? etj etj.

Shpesh duam ti tregojme gjithcka ne lidhje me shoqet, te dashurin ,. ama
pavarsisht nga deshira qe kemi te ndajme gjithcka me te, mendimi qe ajo ndoshta sdo me te kuptoj apo qe do me ndaloj se beri dicka apo se takuari x person na ndalon ti themi gjithcka .

Ju si mendoni? perfshir dhe meshkujt a mendoni se nene realisht i duhen treguar gjithcka?
po? jo? pse?
Rralle cunat tregojne mamase kjo pyetje nesoj se i drejtohet gocave te llastuara se ato shkojne i thone cdo gje mamase , si thua dot nje fjale se shkojne me vrap ke mamaja :p Na futen ne burg hahaha mos i luni gocat e llastuara :D:pijanec::canna::droge::haha:
 
E mete apo nje ane pozitive e imja,nuk e di, po qe dhe gjene me te vogel nuk ja fsheh dot prinderve te mi, sidomos mamit tim qe e kam pike te dobet. Nuk jam une ajo qe cdohere do i hapem per tema dhe probleme te ndryshme, eshte ajo qe me dallon ende pa e hapur gojen nese do kem dicka per t'i treguar. Zor qe fsheh, edhe po te dua mimiken ma lexon. Gjithsesi kemi relata reciproke, tani ne kete moshe dhe ajo bisedon me mua per nje gje mund te brengos ate. Kshtuqe ndihem mire qe bisedoj me te per cdo gje.
 

Kejla

Anëtar Aktiv
nenat sdi cfare sekreti kane por te gjitha dhe gjithmone e dallojne se ke nje problem , gjithsesi une nenen e kam pike te dobet dhe ne asnje menyre nuk dua ta shqetesoj apo ti shoh merzi me problemet e mia , probleme keto qe heret a vone ose do i zgjidh une ose do zgjidhen vete
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
per mendimin tim duhet ti tregohet te pakten dh prindi te jet ne dijeni se cben femija
jo t emendoje se ka femijen engjell dhe nga pas femija eshte mere me long se mishi mbaroj jam i mendimit se 1 femije duhet te ndaje cdo gje me nenen
 

prodigious

I perjashtuar
Goca tregojini gjithcka mamit por ama vetem qe keni pare babin me dashnore mos i tregoni.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
per mendimin tim duhet ti tregohet te pakten dh prindi te jet ne dijeni se cben femija
jo t emendoje se ka femijen engjell dhe nga pas femija eshte mere me long se mishi mbaroj jam i mendimit se 1 femije duhet te ndaje cdo gje me nenen
tamam!
plaka ime di rreth 90% t`gjerave qe bejn un,ku shkoj,ke takoj..etj,ne kte menyre kam fitu besimin dhe lirine.
ai 10% tjeter..me mir per te mos ti dij:)
 

prodigious

I perjashtuar
tamam!
plaka ime di rreth 90% t`gjerave qe bejn un,ku shkoj,ke takoj..etj,ne kte menyre kam fitu besimin dhe lirine.
ai 10% tjeter..me mir per te mos ti dij:)
Ate 10% tregoja babit.
 

Opium

Dyrrah
Tem interesante Bellatrix ....
Te thenit me nenen ose per djemt babain ka te bej raportin midis tyre .
Sepse sic esht nje prind me nje femi nuk esht nje tjeter , afrimitet qe jep prindi femijes i jep dhe mundesi femijes te jet me i sigurte ne vetvete e te hapet me cilindo prej prinderve.
Ne rastin tim nuk ju kam hapur ndonjeher kam dashur ti zgjidh gjerat vet ;)
 

Gazolina

Moskokecarese
Ndaj te njejtin mendim me Kejlen...

Siggurish qe eshte pika me e dobet per mua,nena,por nuk kam pse ta shqetesoj me gjera qe mund ti zgjidh dhe rregulloj vete.Ndonjehere meraku i nenes per femijen i zmadhon ca gjerat ndaj per te mos e shqetesuar ndonjehere nuk i them gjithçka,por jane gjera edhe pa rendesi.

Megjithate perpiqem te mos e zhgenjej asnjehere te vetme...kjo ben qe ajo te kete besim tek mua. ;)
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
E gjitha varet tek relatat qe nje vajze ka krijuar me te jemen e saj (ose anasjelltas). Nenes i duhet te dij cdo gje per vajzen e saj (dmth jo ne aq detaje) por te di se cfare ben vajza e saj, ku shkon, me ke eshte, cfare problemi ka, si ta zgjidhi ate... mbi te gjitha mbeshtetje dhe kuptim. Une nenes sime ia tregoj ato per te cilat duhet t'i dije, nuk them te gjitha pasi kur je e martuar jo te gjitha ndahen me nenen... mbase pastaj krijohet nje kufizim (sidomos per gjera te cilat krijojne shqetesime ose gjera qe nena nuk i ka dote ne dore...)
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Ne kte pik diskutimi femrat jan me ta afrushme me maman dmth jan me te hapura me nene sesa djali pasi esht normle djali gjithmon esht em i terrhequr dhe me strik ne te tilla diskutime nuk mund i thot cdo gje qe ben nenes se vet ...
 

sensuu

sweet
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

nuk i thuhet cdo gje...te prish pune me shume.pastaj nqs do le ta zbuloj vete.
njeriu mund te beje gabime edhe duke i treguar mamit...se i thua mamit kjo sdo me thene se spo ben gabime....ben gabime gjithmone...mami vetem sa te ngaterron me keq.
 
Redaktimi i fundit:

DeliriumMind

🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🌑
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Me babin skam pas naiher gjith ket raport sepse ka qen gjithmon larg dhe gjithmon ne pune.
Me mamin................................... dhe ajo gjithmon pune pune pune pune pune pune pune dhe nervat cop perdit kshuqe skam pas gjith ket mundesi per tu hapur me te.
Kur filloj pun ne shtepi gjerat ndrryshuan; shum gjera i din dhe shum gjera te tjera qe me kan ndodhur ne te kaluaren ja kam than keto vitet e fundit.
Por din gati cdo gje rreth meje... i flas gjat kur kam mundesi, hapem me shum tani qe jam rritur.


te them te drrejten do kisha patur deshir te kisha ket lloj raporti qe kam tani vite me par kur kisha me shum nevoj ... ato vite iken dhe nuk kthehen mo.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Jo...E para prinderi ka merakun e femijes,nese per mua eshte dicka kalimtare nje shqetesim,per nene eshte nje merak me shume qe do e mbaje gjate...Pastaj varet ne cfare gjerash behet fjale,nese behet fjale per nje marredhenien time prap jo them...Skam qejf te dije cndodh ne marredhenien time,per arsye nese une zihem me zemren time,une zihem dhe pajtohem,nese prinderi e di sado pak do mbaje qendrim ndaj tij...Besoj se duhet menduar disa here para se te tregosh dicka per veten me prinderit,duke u nisur nga kujdesi i tyre,meraku e shume gjera te tjera...Me shume me pelqen te vendos vete e me shume jam e mendimit qe gjerat e mia duhet ti zgjidh e ti di une me mire...Keshillat e prinderve duhen,por ka menyra te tjera per tja kerkuar...
 
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Absolutisht i bindur qe nenes nuk duhet ti tregohet gjithcka....mund ti tregosh shume por kurren e kurres gjithcka.Ka gjera qe zemra e nje nene nuk duhet ti dije....
 

Endrra

VIP
Re: A i tregohet gjithcka nenes?

I kam treguar me shume Babait se nenes...Dmth nenen e kam pas shume konservative dhe sme ka kuptu ...Kshuqe vendosa per veten qe te mos i tregoj kurre asgje..
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

...Eshte mire kur ke raprot te mir me nenen se ne nje fare menyre nena eshte mikja jone e perhershem dhe besnike,por kjo nuk eshte e then ti themi gjithcka, ka shum gjera qe do e meraksonin po ti tregoje gjdo x rast qe na ndodhin disa gjera duhet mbajt per veten edhe pse eshte nena jone mund te mos te kuptji ne x raste me gjerat qe perjeton ne perditshemrin tone...duhet te jemi te aft ti perballojm vet!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Duhet te dija aqe sa shpirti i saje mos te lendohet,...
Pergjethesishte me Nene time kam pase mardhenje te mira,,dhe bashkebisedime te bollshme,,e kam pas prane sa here kam pas novoj ,,sidomos ato momentet kur nuk je mire je e merzitur,,dhe nuk do te flasesh me asken e epr asgje,.dhe strukesh forte ne gjirni e saje ,ndjene nje mbrojtje te magjishme te plotefuqishme nga gjdo gje qe te shqeteson apo lendon,.nga bota jashte,.,dhe gjumi te vjen emebel embel,,,per mua kjo eshte lidhja e magjishme mes nenes dhe femijes,,,sidomos mes nenes dhe vajzes,.
Ka pase shume gjera qe nuk ja kam thene ,per te vetmen arsye mos ti lendoj shpirtin ,.e mos ta stresoj,,per dicka qe ajo pervec se nje degjuese e mire nuk kishte mundesi me shume te me ndihmonte.
Sepse ne stade te ndryshme te jetes,,problemet dhe veshtersit janei hipotez personale e gjithesecilit.
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: A i tregohet gjithcka nenes?

Un personalisht jam e mendimit qe :Nenes nuk i tregohet jo e jo gjithcka....por askujt,askujt fare ama .
 
Top