A është Kosova e gatshme të pranojë refugjatë

legjenda

Tetova
Në Shqipëri po arrijnë kohë pas kohe. E valët e refugjatëve po alarmojnë edhe Kosovën.

Kosova po kujdeset që të mos zihet në befasi nga ndonjë valë e refugjatëve.

Megjithatë, një qeveritar i lartë që po i bashkërendon veprimet me vendet fqinje po zotohet se vendi nuk është në hartën e lëvizjes së emigrantëve.

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme i tha Klan Kosovës se autoritetet kosovare i kanë siguruar edhe Shqipërinë edhe Maqedoninë, që në rast fluksi të madh të refugjatëve, të llogarisin në mbështetje.

“Në këto kohë që po flasim nuk ka ndonjë fluks. Gjendja është krejt normale por megjithatë flukset mund të jenë’, tha ai.

Zeka zotohet se në raste të tilla Kosova është gati.

“Kemi edhe një plan emergjent. Një plan i cili mund të përballojë një numër të konsiderueshëm të emigrantëve”, shtoi ai

1027351341_1530299585-7828416.jpg
ttps://www.gazetaexpress.com
 

ASTRA

Anëtar i ri
Cdo degjojme e do lexojme me akoma.. te harrije ballkani te krijoje kushte per emigrantet qe i vetmi destinacion i tyre eshte Gjermania.
 

Passion

Banned
Pse jo?

Ne do pranojme isisisisisattttt,e ata refugjatet.
Atje po kalon mire e Kfor,e jo me refugjatet. :p
 

ricky_ch

******
Po çfarë refugjatë more?!?! Populli mezi ngjihet mu buk e këta pyesin a mund të pranojë refugjatë.
Ku mundet nji shtet me mbajtë refugjatë, ku vet mbi 50% të popullsisë e ka refugjatë.
Nejse, kur të bëhen kushtet për refugjatë, unë i pari do të isha kthyer: refugjat në atdheun tim!

p.s. nëse i mban Amerika, aty s'mund t'i përzihem, munden edhe 500 milion me i sjellë
e s'kemi çka i bëjmë. :)
 

jana80

Super Moderator
Themelues
politikaneve tane mire qe sju thone te formojne kendin 60...90 grade se per eu e per urdherat e tyre bejne cdo figure gjometrike te dhe te paimagjinueshme
 
Top