• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

 • PO

  Votat: 21 58.3%
 • JO

  Votat: 15 41.7%

 • Totali i votuesve
  36
Status
E mbyllur për postime të tjera.

KINGS

Antar Aktiv
Sali Berisha ka 21 vite ne pushtet (politike) sa gjysma e diktatorit Enver Hoxha. Shqiperia tashme ka breza te rinj te shkolluar jashte ose Brenda vendit, a duhet qe ky brez te mari ne dore fatin e shqiperise, qofshin keta te PD apo PS?
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

ke te drejt KINGS po te isha une nuk do te pranoja politikan mbi 32 vjec per faktin se te rinjte do te gabonin por do te mesonin,
ndersa pensionistet e mendimit qe na udheheqin i ka pushtuar autokracia dhe kane vetem nje moral, moralin e vjedhjes e te pares ndersa vendi po zhytet gjithnje e me shume ne varferi e kriminalitet.
duhet nje format i sistemit (C:)
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Sali Berisha ka 21 vite ne pushtet (politike) sa gjysma e diktatorit Enver Hoxha. Shqiperia tashme ka breza te rinj te shkolluar jashte ose Brenda vendit, a duhet qe ky brez te mari ne dore fatin e shqiperise, qofshin keta te PD apo PS?
thjesht per korrektesi,

91--97 ka qen president,

kryeminister Aleksander Meksi,,

97--05 sali berisha ishte nje nga njerzit qe kishte me pak pushtet,,

Pra te maresh vitet e sali berishes ne pushtet,, dhe jo vitet e sali berishes ne politik,,,do te dalin se sali berisha ne pushtet dhe ne drejtim te vendit ka vetem 6 vjet!!

analizoje se c´far ka ndodhur ne kto 6 vjet,, dhe mos harro te perfish ne analiz,,,edhe fakin se sali berisha ka patur perball nje nga opozitat me te egra dhe me te pa pergjegjshme qe un mbaj mend,,,

duke u nisur qe nga mynyra se si e sulmojn dhe e provokojn ne parlament,,,,se si e sulmojn dhe e provokojn ne mendja,,e duke perfunduar tek mynyra se si e bllokojn vizionin e ti,,me politika anti perparimtare,,,thjesht per te lodhur popullin,,dhe per tu imponuar bindjen se saliu i ka fajet,,,

nuk esht se saliu esht engjell,,por esht i vetmi qe ka program vizion dhe vullnet per ta cuar vendin ne tersi perpara,

dhe jo zona zona,,,apo ngjyra ngjyra,,saliu mendon per te gjith,,ashtu si per nje paket te perbashket,,

un mendoj se Sali berishes,,duhet ti themi mjaft,,,at´her kur te jemi vertet gati,,

pastaj ata qe i thon mjaft berishes,,,duhet te jen qytetaret e shqipris,,sepse ata e votojn,,, dhe mir bejn qe e votojn,,

por ca ti besh,,se sali berisha ska patur kurr opozit konstruktive,,

por gjimon e me destruktive,, por me gjith ate,,ka arritur shum gjera per kto 6 vjet,,

nuk pasurohet populli per nje dit,,dhe as per nje vit,,pasurimi i vendit don strategji,,dhe saliu ka ndjekur te pakten kto 6 vjet,,,strategjin me te mir te mundshme,,,

duke menduar per pasurimin e shqipris,,si nje pakte e perbashket,,qe pasurohet ngadal,,por ne c´do cep dhe kend,,

nejse,,

sa i perket,,edhe un mendoj se ka ardh koha per dicka te re ne shqipri,,

por kjo fryma e re e politikes,,,duhet te jet e kordinuar me ate te kosoves,,,te rit e dy vendeve,,duhet te bashkohen ne politikat e tyre,,dhe te krijojn nje forc politike te perbashket,,,dhe te angazhohen ne politik ne dy shtetet,,,por me nje vizjon dhe me nje moto te perbashket,,
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Jo ore pse mi thon MJAFT kur njeri po punon , edhe pse nganjehere gabon po thuhet ni fjal ne Kosove " MA I MIRI NUK JAM , PO AS MA TE MIR SPO SHOH " .
Pra kend me pru tjeter edi ramen hahah .
Sidoqoft tani qe eshte ne 2013-4 nuk e di kur jan zgjedhjet do ta ket edhe nje mandat , pastaj do te vjen Lulzim Basha i cilli edhe pse si minister e rrzoj partin socialiste pasi qe e mposhti partin e 2t me te madhe ne Shqiperi PS-n ma saktesisht udheheqesin e tyre edi ramen . E at'her do te vjen Lulzim Basha e do ta mbaj edhe njo 30 vjet edhe ai e keshtu me radh :p .
 

MasteR

I'm offline
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

DO i thoja jo nese do e kishte marre pushtetin si enver hoxha por ky po e mer pushtetin me vota demokratike dhe me deshiren e njerezve
 

ilia spiro

Anëtar i ri
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Sali Berisha ka 21 vite ne pushtet (politike) sa gjysma e diktatorit Enver Hoxha. Shqiperia tashme ka breza te rinj te shkolluar jashte ose Brenda vendit, a duhet qe ky brez te mari ne dore fatin e shqiperise, qofshin keta te PD apo PS?
nje fjale e urte shqiptare thote: "Bëmë baba te te ngjaj"..
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Jo ore pse mi thon MJAFT kur njeri po punon , edhe pse nganjehere gabon po thuhet ni fjal ne Kosove " MA I MIRI NUK JAM , PO AS MA TE MIR SPO SHOH " .
Pra kend me pru tjeter edi ramen hahah .
Sidoqoft tani qe eshte ne 2013-4 nuk e di kur jan zgjedhjet do ta ket edhe nje mandat , pastaj do te vjen Lulzim Basha i cilli edhe pse si minister e rrzoj partin socialiste pasi qe e mposhti partin e 2t me te madhe ne Shqiperi PS-n ma saktesisht udheheqesin e tyre edi ramen . E at'her do te vjen Lulzim Basha e do ta mbaj edhe njo 30 vjet edhe ai e keshtu me radh :p .
Shoku im prej kosove skuptoj pse nderhyn kur si din gjerat te them un dicka 1 mereni se ju a kemi fal meqe e doni kaq shum dhe kur erdhet ju ne shqiperi harrut zotin berisha qe se vrau trurin per ju por ju rropi per se gjall ?
Dhe vet presidenti juj i ndjeri rugova e ka thene me gojen e tij per sali berishen kshu qe mereni saliun .Sali berishes i ka ardh koha ose me mire i ka kaluar koha duhet te iki sa me par se na ka pi gjakun te gjitheve .
 
Redaktimi i fundit:

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Imagjinoni te gjithe keta qe kane komentuar me siper (pro sales) te ishin ne krye te qeverise !!!! Sa e bukur do ishte Shqiperia me keto mendime :)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Kujtohuni ku Shkoj Shqiperia ne vitet 1997-2005 o popull pastaj hajdeni folni per Berishen.
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Po Quku po e kujtojme eshte pse kujtimet nuk po na ndahen .... Shkoi ne mbytje neper dete... neper vrasjen e shqiptareve me nj-tj qe jane mbush varrezat nuk kane me vende.... neper vdekje neper Gerdece... Neper vrasje pushteti ... neper rritje taksash dhe papunesi dhe vdekje per buken e gojes... Shkoi ne emigrimin e 80% te shqiptareve ... e dime shume mire ku shkoi por faleminderit qe na e ben pyetjen per te kujtuar serisht
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Pe: Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Kujtohuni ku Shkoj Shqiperia ne vitet 1997-2005 o popull pastaj hajdeni folni per Berishen.

1997 kush e solli ?
gerdecin kush e solli kush kishte pjese aty ?
new york times per ke foli per trafik armesh ?
Kush tha fusni leket ke firmat sepse jan te sigurta ?


sali bisha kshu qe mos na tregoni saliun se po shikon 1 rruge te ndertuar apo ju ka heq vizat , arsyetoni kto gjera qe po behen i ben amerika europa per interesa te saja se spo heq saliu vizat .Mendoni per te ardhmen tuj qe do plakeni dhe sdo merni as pencion se as siguracione skeni mendoni se semureni dhe skeni 1 spital po spate leke.
 

KINGS

Antar Aktiv
Titulli: Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Jo ore pse mi thon MJAFT kur njeri po punon , edhe pse nganjehere gabon po thuhet ni fjal ne Kosove " MA I MIRI NUK JAM , PO AS MA TE MIR SPO SHOH " .
Pra kend me pru tjeter edi ramen hahah .
Sidoqoft tani qe eshte ne 2013-4 nuk e di kur jan zgjedhjet do ta ket edhe nje mandat , pastaj do te vjen Lulzim Basha i cilli edhe pse si minister e rrzoj partin socialiste pasi qe e mposhti partin e 2t me te madhe ne Shqiperi PS-n ma saktesisht udheheqesin e tyre edi ramen . E at'her do te vjen Lulzim Basha e do ta mbaj edhe njo 30 vjet edhe ai e keshtu me radh :p .
Nese te falenderoj per postimin, nuk je I vetmi qe pa arsyhe mund te mbeshtesish Saliun. Ke bere disa gabime ne koment: partia me e madhe ne dy zgjedhet e fundit eshte Partia Socialiste ne zgjedhjet e fundit me me shume se 5% mbi partine e Saliut. Dhe dicka tjeter Basha nuk e mundi Edi Ramen dhe por meqe rezultati ishte shume I ngushte ne tr Sherbetoret e Sali Berishes me shumice ne KQZ nuk e paten aspak te veshtire per te ndryshuar rezultatin qe edhe ti e di kete. Se fundmi Saliu nuk ka fjalor demokratik nese nuk je dakort me mendimin tim riftesko memorjen e seancave parlamentare.
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Kujtohuni ku Shkoj Shqiperia ne vitet 1997-2005 o popull pastaj hajdeni folni per Berishen.

E kujtojem mir 97-ten ne po kujtohu mir dhe ti se kush e solli ate 97-te qe mori me mijra jet njerzish kujtohu kush qe themelusi i firmave piramidale e shum gjerave te tjera plus e fundit gerdeci qe mori jet njerzish kujtohu ose me sak informohu me mir per saliun sjam as me pd as me ps une jam i mendimit te sporren te dyja partit te vin te rinj ne qeveri si socialistet si domokratet nje m..t jan asnjeri sesht me i mir se tjeteri por sali ka falimentuar me koh esht gjynah per kete popull qe i beson akoma pruri vizat do thoni ju por por ta mendosh mir shqiperia kishte aplikuar per ne evrop vite vite me para nuk me kujtohet se ca viti ka qen kur esht marr ky hap dhe kte se harriti saliu po e arriti shqiptari qe ka vuajt i thon nje fjale te urt si qeni sepse kan len jeten neper kufinje sa veta kemi qe jan vrar ne kufi te greqis dhe me thuaj nje nga politikanet shqiptar qe e ka ngrit kte porblem kujto rastin e fundit qe ujrat e shqiperis donte tja jepte grekut kujto kur dilte ne televizor dhe bente si fakir duke komentuar se nuk e dija qe tirana kishte fshat gerdeci kujto mediun qe po emban akoma ne pushtetet qe me punen qe bente mori jet njerzish te pafajshem pra esht nje ide absurrde ta shofesh saliun sirisht ne pushtet edhe pse ai tashme e ka dhe do ta ket me manovrimet e tij e manipulimet sic ka ber gjith kohes
 

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

na mbeti goja duke then mjaft po kush na degjon ne te shkretet aman...thirr sa te duash ti sta ve veshin Sala:p
 

MasteR

I'm offline
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Akoma me historine e saliut ju more po ca keni qe e urreni kaq shume spo kuptoj ne pushtet po qendron me voten e popullit eh medet
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

JO ca thua....une do iki di kerkoje pune sales....shofer fugonash per polica, autobuza proteste ...ca te doje....edhe numerues votash...vetem pune dhe lek....sme plas per gje tjeter!!!!!
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

pO MJAFT MO sALI....SA HERE DUHET TE TE THEMI MJAFT??? E TI PO PRAP DRDRDRDRRDRRDRRDRDR ncncncncn e kupton qe mjaft ? boll ste durojme...Ste do me askush...po ti qenke fare me duket....
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Te na rroje saliu po mos u qani ja dhe ju vdiqen disa mijera persona kujt i plasi sa vdesin n ebote ne nje dite ne e kemi lekuren e trashe si popull durojme shume keshtuqe pse mos i japim diktature seles nuk shoh asnje te keq
 
Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

E kam thene dhe ne nje teme tjeter qe do isha dakord per ikjen e Sales dhe per ardhjen e PS ne qeveri por jo me Edi Ramen si lider. Kursesi! E bukura e demokracise eshte se arbitri i fundit eshte populli dhe ai ne keto zgjedhje te fundit foli. Deshi dikush ta pranoje apo jo, ai gjykoi shume drejt. Nese analizohen rezultatet, kjo eshte porosia. Pothuajse ne te gjitha vendet ku kampanja perkrahej nga Berisha, fitoi Partia Socialiste. Ne gjitha vendet ku nuk ishte Rama ne kampanje, fitoi partia e tij. Atje ku ai eshte aktor kryesor, ai humbi. Humb ne bastionin e tij. Ne krenarine e tij. Ne qytetin qe ia hapi dyert e karrieres.. Ne keto zgjedhje u deshmua popullaritei i PS-se por dhe zhgenjimi ndaj Edi Rames.Popullariteti i Partise Socialiste eshte solid, asaj i duhet vetem nje lider i ri. Lider, i cili do ta udheheq partine gjer ne zgjedhjet parlamentare. Partine Demokratike duhet te bej gati valixhet dhe te dorezoje pushtetin. Dorezimi jo vetem i pushtetit, por edhe udheheqjes partiake! Lul Basha nga pozita e kryetarit te Tiranes do te kete mundesi ta mbaje partine, ti beje ndryshimet e duhura, te beje nje nderrim te gjeneratave, si dhe ta pergatis ate per zgjedhjet ne vijim. Nejse ky eshte mendimi im, nuk eshte se duhet dhe te miret ndoshta shume per baz meqe nuk jam qytetare e Shqiperise, po nuk e mohoj se dua ta shoh Shqiperine si e me mire. :)
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

E kam thene dhe ne nje teme tjeter qe do isha dakord per ikjen e Sales dhe per ardhjen e PS ne qeveri por jo me Edi Ramen si lider. Kursesi! E bukura e demokracise eshte se arbitri i fundit eshte populli dhe ai ne keto zgjedhje te fundit foli. Deshi dikush ta pranoje apo jo, ai gjykoi shume drejt. Nese analizohen rezultatet, kjo eshte porosia. Pothuajse ne te gjitha vendet ku kampanja perkrahej nga Berisha, fitoi Partia Socialiste. Ne gjitha vendet ku nuk ishte Rama ne kampanje, fitoi partia e tij. Atje ku ai eshte aktor kryesor, ai humbi. Humb ne bastionin e tij. Ne krenarine e tij. Ne qytetin qe ia hapi dyert e karrieres.. Ne keto zgjedhje u deshmua popullaritei i PS-se por dhe zhgenjimi ndaj Edi Rames.Popullariteti i Partise Socialiste eshte solid, asaj i duhet vetem nje lider i ri. Lider, i cili do ta udheheq partine gjer ne zgjedhjet parlamentare. Partine Demokratike duhet te bej gati valixhet dhe te dorezoje pushtetin. Dorezimi jo vetem i pushtetit, por edhe udheheqjes partiake! Lul Basha nga pozita e kryetarit te Tiranes do te kete mundesi ta mbaje partine, ti beje ndryshimet e duhura, te beje nje nderrim te gjeneratave, si dhe ta pergatis ate per zgjedhjet ne vijim. Nejse ky eshte mendimi im, nuk eshte se duhet dhe te miret ndoshta shume per baz meqe nuk jam qytetare e Shqiperise, po nuk e mohoj se dua ta shoh Shqiperine si e me mire. :)
LOL LOL LOL LOL LOL e ke pare e da shikosh prape ...lule do celi lule
 
Titulli: Pe: Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

LOL LOL LOL LOL LOL e ke pare e da shikosh prape ...lule do celi lule
E ngadale se do thyhesh ne mes nga gjithe kjo e qeshur :D...Un tregova ku i kam shpresat dhe normalisht qe do uroj te shoh me te miren per Shqiperine :)..Nejse gjithe ate analize qe bera kjo fjalia e fundit te paska be pershtypje LOL
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Titulli: Pe: Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

E ngadale se do thyhesh ne mes nga gjithe kjo e qeshur :D...Un tregova ku i kam shpresat dhe normalisht qe do uroj te shoh me te miren per Shqiperine :)..Nejse gjithe ate analize qe bera kjo fjalia e fundit te paska be pershtypje LOL
PO analiza jote ishte shume e bukur....pro opozites me lulzim bashen....ka me bukur se kjo LOL LOL LOL LOL LOL
 

KINGS

Antar Aktiv
Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Saliut I ka erdh fundi
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

POO i duhet then mjaft..qe po luan mendsh edi ramen mmmwwahahahhahaha
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

POO i duhet then mjaft..qe po luan mendsh edi ramen mmmwwahahahhahaha
LOL LOL LOL LOL ty ti ka hequr mendte nje here
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Sa kam qeshur me nje postim
 

MasteR

I'm offline
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

sikur ne shqiptaret te mereshim pak me pak me punet qe sna takojne kushedi ku ishim...un nuk kuptoj ca po ben saliu nese eshte i keq mos ta votoje populli...
 
Pe: A duhet ti themi mjaft Sali Berishes?

Thoni cfare e si te doni se ky i ka hyp kalit mbrapsh e nuk ka ndermend te zbrese as per 35 vjetet e ardhshme, SALI BERISHA DIXIT :d
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top