A do te jete e shendetshme jeta parlamentare dhe pluralizmi politik ne Shqiperi pa pjesemarrjen e Opozites?

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ndryshime te medha po vijne ne keto kohe ne Shqiperi, nje popull i fjetur i tulatur i neperkembur po leviz, po zgjohet nga gjumi letargjik dhe apatia, po kerkojne te mbijetojne. Shume mund te thone qe eshte proteste politike etj etj por duhet te shohin me thelle sepse eshte proteste e dikujt qe i ka shkuar thika ne palce te kockes. Politikanet e kane zakon qe perfitojne ne fund por kete rradhe duhet ta dijne se nuk do hasim me ne nje shoqeri apatike. Fryma, ndergjegjia nevoja per jete me te mire i ka shkundur te tere kush me pak e kush me shume.
Rrezimi kur do vije? Mendoj shume shpejt, shume shpejt sepse ky sistem i kalbur e i zhytyr ne llum nuk ka me vend ne ate ambjent mes atij populli vital qe ka perzene cdo okupues me arme ne dore por nuk ishte deri dje i afte te largonte keta okupuesit qe jane pjella e vet keto 28 vjet.
Mos u merrni sec tone te huajt, fatin tuaj tani e tutje bejeni vete, askush nuk i di hallet e shtepise me mire se ju dhe asnje nuk mund te marre masat per te punuar dhe larguar keto halle me shume se ju.
Largoheni kete diktatoruc te shemtuar qe keto 6 vjet nuk i beri qofte nje te mire ketij populli, largojeni kete pervers sepse prej tij vetem dite te zeza do shihni, por mesojini edhe atij qe do vije me pas qe mos te guxojne me te tallet me fatin e ketij kombi dhe tuajin.
Po kjo situate do i sjelli rezultatet qe prisni vec duhet te kembngulni e te luftoni per demokracine dhe te ardhmen tuaj.
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Me ne fund ca reagime.
Problemi eshte se sa do jete kostoja e ketyre "tip revolocionesh" qe dergojne popullin e shkrete cdo here nje 10 vjecar pas,pas dhe pas.
Gjithesesi Ai pleher qe varferoj cdo shqiptare dhe nga buka e gojes,duhet te marre rruge.
Ai qe vitet e fundit ushtron nje tip "terrorizmi " ironik dhe sharlatan ndaj atyre qe i dhane ate post duhet te marre rruge perfundimisht.
 
Top