A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

e bote telef Cenin e shkrete :p...

sa per temen, si i thone asaj fjale, cta bo zemra sta bo mendja :p, Lol.. . nqs ai/ajo e len ate pune nuk shof gje te keqe, e them kshu ne pergjithsi, pasi tflas per vete duhet me e provu iher.. edhe ka ik vapa me gushtin, Lol
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Femrat e pa moraleshme saktesisht duhet martuar me djem te pa moraleshem , sepse kane te njejtat ide , mendime , e kuptojne boten e njeri tjetrit . Kurse djemt e ndershem , martesa me e mira per ta eshte me femrat e ndershme .
Une per vete , nje femer qe nuk ka karakre te forte , se martoj . Nuk ja lejoj vetes me nje mendjelehte te martohem , qe ja mundeson cdo mashkulli te 'kontaktoj' me te !

Mire e ben C3nI. cte duhet ty te marresh per grua nje vajze qe ka pas nje jete para teje. Sa me shume e lexoj kete aq me shume me pelqen mendimi yt e jam dakort :p . Merre femren e ndershme, qe eshte shpi shkolle e xhami si ty... martoje e vazhdoni po keshtu..cte duhet prostituta, qyqa joooooo se na nxin faqen, nuk jan njerez ato, jan thjesht objekte qe hidhen si plehra pasi i keni shfrytezuar.
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??Mire e ben C3nI. cte duhet ty te marresh per grua nje vajze qe ka pas nje jete para teje. Sa me shume e lexoj kete aq me shume me pelqen mendimi yt e jam dakort :p . Merre femren e ndershme, qe eshte shpi shkolle e xhami si ty... martoje e vazhdoni po keshtu..cte duhet prostituta, qyqa joooooo se na nxin faqen, nuk jan njerez ato, jan thjesht objekte qe hidhen si plehra pasi i keni shfrytezuar.

Oj Bella , i ndershmi me se miri pershtatet me te ndershmen , dhe laviri me laviren !
Une jam xheloz i madhe , sa qe nuk vjene ne pyetje ta kem nje femer me te cilen jane felliq me te para meje te tjeret ! Ky eshte parim i imi i pelqey apo jo dikujt ky parim , ky jam une , dhe e di qe i vetem qe mendoi keshtu nuk jam .

Loverman , per moral nuk e di ku ke mesuar apo ndegjuar per here te pare , vetem te sugjeroi merre Biblen apo Kuranin aty e meson se cfare eshte morali i ndershmerise ?

Soulmind cfare bere ti , si ja kalove haahha !?
 
Redaktimi i fundit:

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??Mire e ben C3nI. cte duhet ty te marresh per grua nje vajze qe ka pas nje jete para teje. Sa me shume e lexoj kete aq me shume me pelqen mendimi yt e jam dakort :p . Merre femren e ndershme, qe eshte shpi shkolle e xhami si ty... martoje e vazhdoni po keshtu..cte duhet prostituta, qyqa joooooo se na nxin faqen, nuk jan njerez ato, jan thjesht objekte qe hidhen si plehra pasi i keni shfrytezuar.


Po nese nje fatkeqe si kto do ishte motra apo kushurira jote a do kishe te njejtin mendim ?
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Mire e ben C3nI. cte duhet ty te marresh per grua nje vajze qe ka pas nje jete para teje. Sa me shume e lexoj kete aq me shume me pelqen mendimi yt e jam dakort :p . Merre femren e ndershme, qe eshte shpi shkolle e xhami si ty... martoje e vazhdoni po keshtu..cte duhet prostituta, qyqa joooooo se na nxin faqen, nuk jan njerez ato, jan thjesht objekte qe hidhen si plehra pasi i keni shfrytezuar.

Eshte shume interesante Bella , se kur femra ja lejon vetes te behet plehere e cdo rrugaqi te pamoraleshem p.sh a do te kishe pranuar qe djali yte ta martoj ate ?! Jam shume i bindure se nje vajze te tille , ti ose dikush tjeter se kish martuar per femiun e vete . Ja ne shembujt e tille mund ta perceptosh boten e nje fetari te devotshem . Une si musliman jam i edukuar ne ate menyre qe mos ti shohe vajzat vetem si objekt seksi , por une cdo vajze te huaj e shohe si moter timen , dhe ja deshiroj te miren asaj si motres apo vajzes time neser . E ata meshkuj qe jan large fese ose te pafe , vetem mos ti vjene rasti , se 'plehra' te gjitha femrat do te behen per keta !
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

c3nI.. Bibla dhe kurani kane moralin e tyre
Une kam timin
Ti ke moralin e kuranit, por te mungon ai i zemres
Ndryshe nga une.. Gjithsesi eshte nje zgjedhje
Ndaj mos paragjyko duke i vendosur epitete!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

O Ceni ne qofte se nje akt seksual e quajm mekat,apo te pamoralshem,vetem se e beme me persona te ndryshem,atehere dhe ajo vajza e moralshme qe ti thua (dhe cilson,qe ajo eshte e moralshme,vetem kur se ka prek asnje djal para burrit qe do martoj)
Sipas llogjikes tende i bije ,qe sa te bej nje kontakt seksual ajo me nje mashkull, automatikisht kjo femer behet e pamoralshme.(Sepse sa po beri seks,qe eshte mekat :p )(dhe ketu s"dua te degjoj fare jystifikime idiote,jo po ta bej vetem me nje burre e ai te jete bashkshorti)flasim per shkall morali te larte ketu. :))
Pra morali i femres qe te jete i paster,po filloj dhe une te kem iden qe s"duhet prekur fare nga nje mashkull femra,ne forme qe kjo te jete e "MORALSHME" :p


Souli Ceni eshte aq "kokefort" ne debat,sa qe ska diet mendore qe e ben telef...ahahahahahha,:p
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Po nese nje fatkeqe si kto do ishte motra apo kushurira jote a do kishe te njejtin mendim ?
Duhet ta kuptoje ajo ca ka then bella esht komplet ironi ....
ajo cka ajo mendon esht e kunderta nga ajo qe ka then .. thjesht ka dashur qe ceni te bije ne grope me kembet e veta :)
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Eshte shume interesante Bella , se kur femra ja lejon vetes te behet plehere e cdo rrugaqi te pamoraleshem p.sh a do te kishe pranuar qe djali yte ta martoj ate ?! Jam shume i bindure se nje vajze te tille , ti ose dikush tjeter se kish martuar per femiun e vete . Ja ne shembujt e tille mund ta perceptosh boten e nje fetari te devotshem . Une si musliman jam i edukuar ne ate menyre qe mos ti shohe vajzat vetem si objekt seksi , por une cdo vajze te huaj e shohe si moter timen , dhe ja deshiroj te miren asaj si motres apo vajzes time neser . E ata meshkuj qe jan large fese ose te pafe , vetem mos ti vjene rasti , se 'plehra' te gjitha femrat do te behen per keta !
Cti besh ne si japim dot tru atij qe ska ..... ! :bibe::bibe::vriveten::vriveten::vriveten:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Kila, edhe ceni mund tmendoje te kunderten :D
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Përderisa mund të dashurosh një kur.. pse mos të dashuror një prostitutë,të paktën ajo e pranon atë që ka qënë
 

KENT

Anëtar i ri
Pe: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Lexova gjitha komentet. Mendimi im...! Jetes nuk i dihet dashuria nga nje here eshte e cuditeshme vjen aty ku sta pret mendja. Prandaj cuna mos thoni asnje here kurre, ate qe urren me shume ajo te bohet me e dashur.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Cti besh ne si japim dot tru atij qe ska ..... ! :bibe::bibe::vriveten::vriveten::vriveten:

As ti nuk mund te gjykosh nje besimtare .. Gabimi i te gjithe juve eshte se njeriut i gjykoni besimin ..i poshteroni mendimet ... dhe ironizoni pozicionin e tij qe ka zgjedhur ne jete ..dhe haroni fare lefte qe askush nuk ha buke mbi shpatullat tuaja ...dhe as kush nuk eshte duke jetuar jetet tuaja... dhe asnje nga ne nuk eshte perfekt sa kta qe besojne ne idealet e tyre
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

As ti nuk mund te gjykosh nje besimtare .. Gabimi i te gjithe juve eshte se njeriut i gjykoni besimin ..i poshteroni mendimet ... dhe ironizoni pozicionin e tij qe ka zgjedhur ne jete ..dhe haroni fare lefte qe askush nuk ha buke mbi shpatullat tuaja ...dhe as kush nuk eshte duke jetuar jetet tuaja... dhe asnje nga ne nuk eshte perfekt sa kta qe besojne ne idealet e tyre

Ketu po japim nje mendim te lire
Pa dallim feje,persa i perket temes!
Pozicjoni jot pinke eshte pozicjon i lexueshem
Ndaj komento tek "Feja"... Per me shum
Ti sje askush ti tregosh te tjeteve qe vetem ti ke te drejt,duke mbrojt nje fe te caktuar!
Ne rruge ka she femra muslimane qe punojne
Ndaj ste merr njeri doren ty se cfare ben me jeten e tij! Selam alekum
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Ketu po japim nje mendim te lire
Pa dallim feje,persa i perket temes!
Pozicjoni jot pinke eshte pozicjon i lexueshem
Ndaj komento tek "Feja"... Per me shum
Ti sje askush ti tregosh te tjeteve qe vetem ti ke te drejt,duke mbrojt nje fe te caktuar!
Ne rruge ka she femra muslimane qe punojne
Ndaj ste merr njeri doren ty se cfare ben me jeten e tij!
Selam alekum

Ty ste kuptova ..... ku e pe ket kembenguljen time ti qe une paskam te drejte ? ...dhe tj lexo ca shkruaj her tj mos ju pergj komentit tim kot ne ajer i dashur ....Nuk me intereson jeta e te tj ..nese ty nuk eshte duk se i jam pergj lexoje mire cfar kam shkruar ....dhe e dyta mos u fry si kokosh sa her flitet per fe ...ste ka hije hic
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Dhe e fundit Loverman kam komentuar Kilen per opinionin qe dha mbi Cenin ...nese nuk e ke pare apo kuptuar lexoje mire ...ndaj her tj behu i vemendshem
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Dhe e fundit Loverman kam komentuar Kilen per opinionin qe dha mbi Cenin ...nese nuk e ke pare apo kuptuar lexoje mire ...ndaj her tj behu i vemendshem

Sinqerisht isha shum i vemendshem dhe i drejtperdrejt,azgje personale sepse je ende e panjohur
por ate mendim kam,sic ti ke mendimin tend..dhe jo vetem!
Ketu jemi te gjith adulta, e dim si flasim dhe si sillemi seshte nevoja te me shpjegosh c'duhet te bej
kete qe bere ti, e ben vetem nje tutor!

ps: Ndrysho firemen shkruj ..nuk lejohet te me citoj njeri
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Sinqerisht isha shum i vemendshem dhe i drejtperdrejt,azgje personale sepse je ende e panjohur
por ate mendim kam,sic ti ke mendimin tend..dhe jo vetem!
Ketu jemi te gjith adulta, e dim si flasim dhe si sillemi seshte nevoja te me shpjegosh c'duhet te bej
kete qe bere ti, e ben vetem nje tutor!

ps: Ndrysho firemen shkruj ..nuk lejohet te me citoj njeri

Ah jo jam e sigurt se po ta lexoje kujt i referehesha as do komentoje hic ,,,,te pakten me kto qe shkruan me lart .... po si gjithmon nuk e ve ne dyshim qe secili mbron te veten ndaj sdo besh te kunderten as ti dhe pse je komplet jasht asaj cka shpreha un me lart :) ...mbrembje te kendshme
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Ah jo jam e sigurt se po ta lexoje kujt i referehesha as do komentoje hic ,,,,te pakten me kto qe shkruan me lart .... po si gjithmon nuk e ve ne dyshim qe secili mbron te veten ndaj sdo besh te kunderten as ti dhe pse je komplet jasht asaj cka shpreha un me lart :) ...mbrembje te kendshme


Siguria jote i ngjan termetit...(imagjinoje vete sa zgjat) Tung
 

cent

...Lontano
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Jo......!!
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

O Ceni ne qofte se nje akt seksual e quajm mekat,apo te pamoralshem,vetem se e beme me persona te ndryshem,atehere dhe ajo vajza e moralshme qe ti thua (dhe cilson,qe ajo eshte e moralshme,vetem kur se ka prek asnje djal para burrit qe do martoj)
Sipas llogjikes tende i bije ,qe sa te bej nje kontakt seksual ajo me nje mashkull, automatikisht kjo femer behet e pamoralshme.(Sepse sa po beri seks,qe eshte mekat :p )(dhe ketu s"dua te degjoj fare jystifikime idiote,jo po ta bej vetem me nje burre e ai te jete bashkshorti)flasim per shkall morali te larte ketu. :))
Pra morali i femres qe te jete i paster,po filloj dhe une te kem iden qe s"duhet prekur fare nga nje mashkull femra,ne forme qe kjo te jete e "MORALSHME" :p


Souli Ceni eshte aq "kokefort" ne debat,sa qe ska diet mendore qe e ben telef...ahahahahahha,:p

Nga Zoti i Madheruar Nevertiti eshte e legalizuar vetem martesa , dhe martesa te Zoti dhe tek besimtaret eshte e ligje i shenjet . Cdo shkelje te ketij ligji , nga njerzit jane te ngarkuar me mekate , saqe keto mekate mund ta shpiejne ne ferr ate ! Por , kuptohet nese besimtari pendohet me kohe dhe largohet nga prostitucioni , Zoti eshte shume i Meshireshem mund ta fale kete mekat te njeriut . Ndoshta e ke me te qarte tani ceshtjen e prostitutes/prostituanit !
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Cti besh ne si japim dot tru atij qe ska ..... ! :bibe::bibe::vriveten::vriveten::vriveten:

Ende e re je , e kupton dikur kete ceshtje ,por kam frike mund te jete vone Kila !
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

c3nI.. Bibla dhe kurani kane moralin e tyre
Une kam timin
Ti ke moralin e kuranit, por te mungon ai i zemres
Ndryshe nga une.. Gjithsesi eshte nje zgjedhje
Ndaj mos paragjyko duke i vendosur epitete!

hhaha , ti ke moral , e mua me mungon thua !
Ja ky eshte morali im : te ja dua te miren te tjerve sikur vetvetes !
E per moralin tone me se miri e tregojne veprat tona apo jo ? Ti edhe flete per moral ,edhe harron e me thua nuk e ke moralin ! Morali yte eshte ky ?!
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Sipas një logjike deduktive, bëhët fjalë për një kategori sociale, dmth edhe keta janë njerzë dhe kanë të drejtë të dashurohen dhe të dashurohemi me to. Nuk e shoh dashurinë si një proçes gjykimi me "teori morale" . Dashuria është një ndjenjë një dhunti nga natyra, tërbohem në ato momente dhe raste aty ku nuk ka dashuri. Nga aspekti historiografik, porstitucioni është një ndër profesionet më të vjetra .... I pari i jahudive Davidi, gjatë periudhës kur ky popull ka migruar në vende të ndryshe për ekzistencë, ky vet Davidi, në ato vende ku është instaluar, ka kërkuar nga gruaja e tij që të ushtrojë këtë profesion,... arsyeja e ekzistencës.
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

hhaha , ti ke moral , e mua me mungon thua !
Ja ky eshte morali im : te ja dua te miren te tjerve sikur vetvetes !
E per moralin tone me se miri e tregojne veprat tona apo jo ? Ti edhe flete per moral ,edhe harron e me thua nuk e ke moralin ! Morali yte eshte ky ?!

Ti e ben zgjedhjen me tru..0 ndjenja
une- me zemer..

por ti e ben zgjedhjen sic ta kerkon kurani ,jo zemra!..lol shko martohu me nje robot skllav!
ti nuk je i lire menderisht dhe shpirterisht te zgjedhesh !
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??Souli Ceni eshte aq "kokefort" ne debat,sa qe ska diet mendore qe e ben telef...ahahahahahha,:p


po normal se smartohet robi me zor, Lol .. haha.. E pata me shaka, se Ceni e ka vertetuar qe edhe nqs krejt forumi i kthehet kunder ai prap ka force ti qendroj idealeve te veta... une per vete kam kohe qe jam terheq nga debatet me te, :p ...

Tashi si perfundim ju te tjeret si e lat? Po apo jo? Lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

po normal se smartohet robi me zor, Lol .. haha.. E pata me shaka, se Ceni e ka vertetuar qe edhe nqs krejt forumi i kthehet kunder ai prap ka force ti qendroj idealeve te veta... une per vete kam kohe qe jam terheq nga debatet me te, :p ...

Tashi si perfundim ju te tjeret si e lat? Po apo jo? Lol

Me erdhi nje shprehje ndermend...vec budallenjte plaken me nje pale mend :p

Sidooqfte edhe pse kohe me para me mend paskam folur :p, e vertete qe e kaluara sduhet te influencojne te ardhuren por eshte e veshtire, edhe pse
ne fund te fundit vlen njeriu, personi :)
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Ironia ime me shume i referohet konceptit sesa personit. (pra jo cenit ne kete rast) . SIgurisht cdo njeri ka bindjet dhe parimet e tij personale e smund ti konstestoj..por kur flitet per nje shoqeri, per parimet e nje shoqerie pastaj ketu edhe debati eshte me i hapur.Megjithate ceni eshte i "justifikuar" te themi...sepse mendimet e tij vijn si pasoje ose si rrjedhoje e besimit te tij te forte. e sido qe te jet, e dime qe feja ka vendosur parime e morale sipas nje dhe vetem nje kendveshtrimi, ate te fes ........ e patjeter qe ska fluiditet ne te, ;)
 

KENT

Anëtar i ri
Pe: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Prostituta eka mesuar abetaret shume mire eshte e zonja per stile lol lol lol
 
Top