A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Njerezit ndryshojne, pastaj te them qe jo smundem sepse dashurine nuk e komandon truri por zemra.
 
Martesa me nje prostitut, jeni dakord?

prostitute13.jpg

Duke kaluar pushimet ne shqiperi,po flisja me nje shok
dhe po me tregonte se kishte njohur nje prostitute qe jetonte ne itali
dhe qe ai kishte filluar te ndjente per te!

Kam frike te marr vendime me tha, sepse do me paragjykojne shum!Si mendoni per keto martesat me prostitutat?
 
Last edited by a moderator:

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Prostitucioni eshte pune....
Varet per cfar arsye e ka filluar ...
Varet sa deshire ka dhe sa e bindur eshte sa per te filluar nje jete te re sigurisht ne nje jete martesore dhe ne nje lidhje serioze smund te besh nje pune te tille .
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Dhe thuj shokut me mire me nje prostitut sesa nje thashethemaxhie ,nje hajdute dhe disa lloje te tjera ...
 
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Une i thash kshu: Ke plot ketu ne tr qe e japin falas,pa lek fare
ndersa kjo jotja,e jepka me lek..lene fare i thash lol

Ps:po lindi dashuria ske ci ben ...nuk pyet zemra:)
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Bravo i qoft, si i lindi dashuria ishte me ketë ndonjeherë ose? Ai shoku duhet të e dij se si ka ndjerë ky vet kan ndjerë edhe me qindra vet , problem :dyluftim:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Shkalla me larte e nje personaliteti njerzor mendoj une,eshte atehere kur NE arrijme te shkeputemi nga ajo se :_C"fare mendojn te tjeret,dhe se c"fare gjykimesh bijen mbi ne nga te tjeret,qofshin keta,familja,shoqeria apo miqesia e ngusht,apo rrethi i thashethemegjinjeve,me te larget pak.
E dyta ka femra qe nuk e ushtrojn ate profesion me pages,dhe meritojn fjalen e mesiperme,nga natyre e karakterit,apo formimi i tyre hipokrit,
E ne fund te fundit,askush (ose te pakten ne shumice e rasteve) nuk behet prostitut nga deshira.
Ne boten e rruges femrore qe shetisin neper semaforet apo hotelet lluskoze duke afruar trupin e tyre kundrejt nje pagese,ka femra me bote,ndjenja shume me fisnike se te shume femrave ndoshta dhe me nje profesion dhe nje status civili te akredituar nga ana sociale,,etj etj .
Pra kur ne arrijme te njohim boten e brendshme te nje individi,dhe fillojm ndjejm per te,atehere s"ka asnje problem se puna e saj paska qen PROSTITUT,gjithkujt duhet ti jepet shanci per te ndryshuar,per tu permirsuar e kur ne nje situat ndjejme qe duhet vepruar dicka me afer,atehere pers jo?!...
C'rendesi ka ne fund te fundit e kaluara..ajo do rrij ne te kaluaren,e nesermja e tyre do jete sebashku.
E perderi sa ky djal ka ndjenja per ate femer,sigurisht qe ajo ka vlera si femer,dhe nuk meriton te denohet per dicka qe ndoshta situatat e ndryshme e kan rrokullisur dhe ka perfunduar ne nje zanat te tille.

Njerzit e kan te leht te paragjykojn,por e kan shume te veshtir te gjykojn drejt, kjo vjen sigurisht si rrjedhoj se jan me shume produkt paragjykimi ne karakterin e tyre,se sa racionliteti e drejtesie.
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Une i thash kshu: Ke plot ketu ne tr qe e japin falas,pa lek fare
ndersa kjo jotja,e jepka me lek..lene fare i thash lol

Ps:po lindi dashuria ske ci ben ...nuk pyet zemra:)

Ti i ke then bukur :p
ai te ka kerku mbeshtetje ti pralla ...
Per mendimin tim nuk ka ndonje gje te keqe ne syt tone nuk duhet normale por ajo prostituta mund te jete njeri shum i mire mund te kete vlera qe rrall femra i kan ....
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Shkalla me larte e nje personaliteti njerzor mendoj une,eshte atehere kur NE arrijme te shkeputemi nga ajo se :_C"fare mendojn te tjeret,dhe se c"fare gjykimesh bijen mbi ne nga te tjeret,qofshin keta,familja,shoqeria apo miqesia e ngusht,apo rrethi i thashethemegjinjeve,me te larget pak.
E dyta ka femra qe nuk e ushtrojn ate profesion me pages,dhe meritojn fjalen e mesiperme,nga natyre e karakterit,apo formimi i tyre hipokrit,
E ne fund te fundit,askush (ose te pakten ne shumice e rasteve) nuk behet prostitut nga deshira.
Ne boten e rruges femrore qe shetisin neper semaforet apo hotelet lluskoze duke afruar trupin e tyre kundrejt nje pagese,ka femra me bote,ndjenja shume me fisnike se te shume femrave ndoshta dhe me nje profesion dhe nje status civili te akredituar nga ana sociale,,etj etj .
Pra kur ne arrijme te njohim boten e brendshme te nje individi,dhe fillojm ndjejm per te,atehere s"ka asnje problem se puna e saj paska qen PROSTITUT,gjithkujt duhet ti jepet shanci per te ndryshuar,per tu permirsuar e kur ne nje situat ndjejme qe duhet vepruar dicka me afer,atehere pers jo?!...
C'rendesi ka ne fund te fundit e kaluara..ajo do rrij ne te kaluaren,e nesermja e tyre do jete sebashku.
E perderi sa ky djal ka ndjenja per ate femer,sigurisht qe ajo ka vlera si femer,dhe nuk meriton te denohet per dicka qe ndoshta situatat e ndryshme e kan rrokullisur dhe ka perfunduar ne nje zanat te tille.

Njerzit e kan te leht te paragjykojn,por e kan shume te veshtir te gjykojn drejt, kjo vjen sigurisht si rrjedhoj se jan me shume produkt paragjykimi ne karakterin e tyre,se sa racionliteti e drejtesie.

Je e mrekullueshme cdo fjale tjeter do ishte e tepert ......
ju tjeret me mire mos flisni ... se e d.ini
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Eshte me e lehte te paragjykosh se te mendosh!

Se fundi me ke vene keto prostitut me ku meshkujt apo jo!
Kjo prostitut eshte femija, motra,Nena e cte keqe ka te jete dhe e dashura e dikujt?!

Pas mekatit te femres fshihet gjithmone mashkulli!

Nese ai nuk mund ti beje balle paragjykimeve me mire ta nderprese lidhjen e te gjeje nje vajze " te ndershme "!...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Pajtohem me nevin ne disa pik.Por ajo se eshte me kryesorja eshte vetvetja , njeriu duhet ler anash paragjykimet ,thashethemet dhe gjykimet e tjerve duke fillu ne fillim nga vetja e tij si personalitet .Nje vendim i till nuk eshte i let aspak ! te jemi realista ne ket rast.Ky zotriu nese mer ni vendim till duhet te konsultohet me nendija e vet ?!ta mendoj cdo situat se mund ta sjell ,,mos ti flet asnjher per te kalume.Nese pajtohet me veten e tij ,per tjert sdo ket asnje problem.

Por duke pas parasyshe mentalitetin shqiptar, veshtir te pranohet nje lidhje e till.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

S'besoj qe nje Shqiptar normal do tu martonte me nje ish prostitut,edhe pse ne mes jan ndjenjat. Un do i kisha than ne djall ndjenjat :D
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

S'besoj qe nje Shqiptar normal do tu martonte me nje ish prostitut,edhe pse ne mes jan ndjenjat. Un do i kisha than ne djall ndjenjat :D
shqiptaret kan bo 1000 te zezAT kan nxjerr prostituta motrat e tyre per lek pse mos te martohen ...
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

shqiptaret kan bo 1000 te zezAT kan nxjerr prostituta motrat e tyre per lek pse mos te martohen ...

Mendimi jem asht ky ,tash ti a don mem mush menen mu a ;)
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

S'besoj qe nje Shqiptar normal do tu martonte me nje ish prostitut,edhe pse ne mes jan ndjenjat. Un do i kisha than ne djall ndjenjat :D

Ne kete rast te shtrengoj doren! Jo sepse me pelqen mendimi, por je realist ! Askush e me se paku kjo femer e meriton nje partner te dobet ne krahun e tij!
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Ne kete rast te shtrengoj doren! Jo sepse me pelqen mendimi, por je realist ! Askush e me se paku kjo femer e meriton nje partner te dobet ne krahun e tij!

Un besoj qqe asht ma i fort aj qe i thot ne djall vafshin ndjenjat ;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Une mendoj se edhe prostitutat meritojne nje jete te lumtur. Ka nga ato te cilat kane enderra te behen "NENA". Ne momentin qe ato pendohen dhe bie fjala dashurohen, perse te mos meritojne nje dashuri te vertete nga nje mashkull ? Eshte muhabet tjeter se tek ne mentaliteti eshte ndryshe. Njeriu duhet t'jetoje per vetvete, jo per te tjeret. Fundi fundit, mos valle meshkujt jane aq te moralshem sot ? T'i nderrosh partneret, quhesh Hero, Pimp.... a ku ta di. T'i nderrosh partnerët, prostitute. Eshte ceshtje e nderlikuar pra, ka t'beje me botkuptimin e njerezve, mentalitetin etj etj.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Per meshkuj qe i nxjerrin femrat ne rruge dhe pastaj i marrin per gra dhe perfundojne duke pasur edhe femi me to kam degjuar. Por, per meshkuj te sakte dhe te paster qe s'merren me kto lloj pislliqesh s'kam degjuar qe te perfundojne me prostituta. Mbase neper filma si tek Pretty Woman ndodhin kto gjera, por ne realitet veshtire...dhe per me teper ne realitetin shqiptar.
Duhet, s'duhet, gabim, jo gabim, eshte ceshtje tjeter dhe duhet te marresh parasysh shume faktor pa te arrish te japesh nje pergjigje tamam.
 

MasteR

I'm offline
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

A thua dashuri ka pas cuni qe ajo e ka ber per vete apo se e bente mir ajo lol
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: MArtesa me nje prositut, jeni dakord?

Atehere i bije qe edhe ti te jesh nje si ajo :)

Per njat po thosha pra mas te bahena dy nji shpi
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Po ta doja me vertet,as ma ndjen fare,ca ka bere..e coj per 2 muaj pushime ne Dubai ..ta harroj te shkuaren
te mendoj vetem te ardhmen :) ka njeres qe mbas vuajtjeve meritojn te jetojne 5 dite te lumtur!! kshu eshte kur zoti nuk egziston
!
 

dangerous

* * * *
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Nese bie ne dashuri me nje se di nese esht prostitut. Nese ajo te tregon qe ne fillim se ka qen prostitut e meriton me shum se kushdo tjeter dashurin e vertet. Mbeshtetjen tende. Edhe ajo do jet se çdo femer tjeter.
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Femrat e pa moraleshme saktesisht duhet martuar me djem te pa moraleshem , sepse kane te njejtat ide , mendime , e kuptojne boten e njeri tjetrit . Kurse djemt e ndershem , martesa me e mira per ta eshte me femrat e ndershme .
Une per vete , nje femer qe nuk ka karakre te forte , se martoj . Nuk ja lejoj vetes me nje mendjelehte te martohem , qe ja mundeson cdo mashkulli te 'kontaktoj' me te !
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

O Ceni se ti fjalen "kontaktim" e ke perdor mire,djem me natyren tende duhet vertet te ken nje femer pa asnje lloj kontaktimi social do e quaja une,pervec kontaktimeve frymore me sy hapur.
Por nje pyetje pak retorike kisha une..
Ti cfare parametrash perdor,per te kadegorizuar nje grup apo invid me kaq kopetenc te "MORALSHMIT" dhe te "PA-MORLASHMIT"...!?
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

O Ceni se ti fjalen "kontaktim" e ke perdor mire,djem me natyren tende duhet vertet te ken nje femer pa asnje lloj kontaktimi social do e quaja une,pervec kontaktimeve frymore me sy hapur.
Por nje pyetje pak retorike kisha une..
Ti cfare parametrash perdor,per te kadegorizuar nje grup apo invid me kaq kopetenc te "MORALSHMIT" dhe te "PA-MORLASHMIT"...!?
Shkrimet e miane forum ju dedikohen antareve te forumit se pari , pastaj te tjereve qe deshriojne apo mund te lexojne shkrimet tona jashta forumit . Sigurisht qe eshte e pamundure qe njerui sot te mos kontaktoj me gjinin e kundert , ama e nderuar nuk i falet nje vajze e cila 'kontakton' pa asnje arsye te vetme me cdo djale qe i bene kerkese/apo ia mundeson te flase me te !!! Psh mua keto vajza sme pelqejne fare !

Sa per pyetjen tende , per ta percaktuar une nje gje te keqe apo te mire , sigurisht qe i referohem Ligjit te Zotit . Sepse une p.sh mund tia mendoj vetes te miren , por nuk e di a jam ne te miren ! Keshtu qe kur i referohesh nje norme te larte , sigurisht qe nga zbatimi i atyre normave ne te ardhmen do te pasjojen te mira si psh ne martese e cila eshte norme fetare ; te mirat jane te pakufijeshme , qetesi , lumturi , femije , familje, mbrojtje , vazhdimesi e njerezimit permes kesaj norme .... Dhe mund te jete e kunderta mos respektimi i marteses dhe normave qiellore mund te sjell ; prostitucion , pakenqesi , mosmbeshtetje , semundje dhe bela te shumta etj . Dhe nga vertetimi i institucionit te marteses , shkak pasoje , mund te konkludoj se jo vetem martesa por cdo norme qiellore kuranore eshte e sakte , dhe sigurisht i referohem ne percaktimin ne baz te ketyre parametrave se cfare e bene nje veper te pamoraleshme dhe e kunderta .
Ndoshta me kuptove ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Ceni kam vetem nje fjali edhe une ne kete pik.

ZOTI NA NDIMOFTE TE GJITHEVE..!!

ps:Sigurisht qe gjithesecili ka te drejt mendimi te lire,
uroj qe te jesh gjithmon i rrethuar me vajza me normativen morale qe ti pretendon,qe ato te kene.
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Amin !
Eshte e vertete qe secili ka te drejten e mendimit .
Nevertiti , une sa jam i ri mundohena te pergaditem qe neser te jem nje babe/bashkshorte shembull , e cfare neser vajza ime deshrione te zgjedhe eshte e drejte e saj !
 
Titulli: A do te dashuroheshit me nje prostitute ??

Femrat e pa moraleshme saktesisht duhet martuar me djem te pa moraleshem , sepse kane te njejtat ide , mendime , e kuptojne boten e njeri tjetrit . Kurse djemt e ndershem , martesa me e mira per ta eshte me femrat e ndershme .
Une per vete , nje femer qe nuk ka karakre te forte , se martoj . Nuk ja lejoj vetes me nje mendjelehte te martohem , qe ja mundeson cdo mashkulli te 'kontaktoj' me te !

Ti ke te drejte,dhe ashtu vazhdo si tip me moral.
Ndersa gjith bota ka mendimin e vet,po ashtu dhe ''Moralin''
por nuk mund te thuash nje e pamoralshme i takon nje mashkulli te rangut te vete

po te bej nje shembull te thjesht, Ne rast se ti je i shemtuar si do e zgjidhje partneren? ose me sakt do zgjidhje nje te shpifur?
As nuk te njof ca njeriu je por..ndjenjat nuk ndrydhen,mund ti ndrydhesh kur je i martuar per mos te shkaterrruar familjen
ndersa nje djale beqar me jeten e tij ben c'te doje,por kjo smdomethen qe ai ska moral.tung
 
Top