A do lejohet tubimi i Metës në 2 mars? Flet ministrja e Shëndetësisë

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nuk ka qenë e prerë kur u pyet për tubimin e paralajmëruar të Presidentit Ilir Meta në 2 mars në Tiranë. Në një prononcim për emisionin “Open” në TCH ajo u pyet nëse do të lejohej tubimi për shkak të koronavirusit, por ministrja u përgjigj shkurt: “Ekspertët do të vendosin për çdo situatë”.

Ajo tha se deri tani në laboratorin e virologjisë në ISHP janë trajtuar 8 raste dhe të gjithë kanë rezultuar negativë. Me gjithë këmbënguljen e gazetares Eni Vasili, ministrja nuk pranoi të tregojë se ku është ngritur (nëse është ngritur) karantina për të dyshuarit e prekur nga virusi.

“Është bërë gati, janë vlerësuar ekspertët disa vende dhe karantina është gati. Ekspertët kanë vlerëusar një sërë struktuash spitalore dhe jo spitalore, do të jetë momenti kur të hapim karantinën dhe atëherë do të ketë transparencë maksimale. Në asnjë vend nuk ka pasur debat për katantinën. Këtu nuk ka asgjë misterioze. Nuk është kjo çështja.

Ju duhet të interesoheni për bokset e izolimit, apo për mjetet e trajtimit. Karantina nuk është një strukturë për të futur njerëzit e sëmurë, por ata që janë të shëndoshë, por që dyshohet dhe që do të do të rrijë aty 14 ditë, në Milano janë spitalet civilë që bëjnë karantinën. Kjo ka ndodhur edhe në Londër” – tha Manastirliu.

©LAPSI.al
 

Darius

DENY IGNORANCE
Çdo force opozitare apo ne rastin konkret Presidenti kur i vidhen kompetencat Kushtetuese, ne çdo vend demokratik perdor mitingun si forme proteste ndaj keqqeverisjes apo skandaleve financiare, politike e kriminale te qeverise apo pjestareve te saj. Ska asgje ilegale apo te papare ne kete mes. Me apo pa CoronaVirus, njerezit do te dalin, do te dalin se duan shprese, cilido qe mund ta ndezi driten e shpreses.

Darius
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Çdo force opozitare apo ne rastin konkret Presidenti kur i vidhen kompetencat Kushtetuese, ne çdo vend demokratik perdor mitingun si forme proteste ndaj keqqeverisjes apo skandaleve financiare, politike e kriminale te qeverise apo pjestareve te saj. Ska asgje ilegale apo te papare ne kete mes. Me apo pa CoronaVirus, njerezit do te dalin, do te dalin se duan shprese, cilido qe mund ta ndezi driten e shpreses.

Darius

Problemi eshte se une kom akoma at imazhin me ze dhe figure te 7%shit.

Nje person i rregullt nga trute qe i puno llogjika e di shume mire qe 2 marsi nuk eshte proteste per mbrojtjen e kushtetutes por eshte proteste per interesat e familjes Meta.
Kushtetuten sa here ka pas mundesi e ka perdhunu familjarisht kokemodhi skraparit, por kur te ngushtohet rrethi do therrasesh popullin, pastaj kur t'mbarosh pune do hash ngjala prap me Ramen.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Nese per ty Kushtetuta eshte noterja tek Lana, qendro ne kafe.

Darius
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Ama me aq pak njohuri qe kam eshte dhe shkelje kushtetute qe presidenca organ i pavarur te beje proteste :)
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Se u kujtova ku ju ha t* ketyre per kushtetuten. Nga 90 e ketej mund te me thoni sa here e kane ndryshuar ne parlament?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Ama me aq pak njohuri qe kam eshte dhe shkelje kushtetute qe presidenca organ i pavarur te beje proteste :)
Ktheje rrotulloje si te duash por diçka duhet te ndryshoje e mori e mira!
...ose keshtu keshtu i do mushka drute.

Darius
 

Darius

DENY IGNORANCE
Se u kujtova ku ju ha t* ketyre per kushtetuten. Nga 90 e ketej mund te me thoni sa here e kane ndryshuar ne parlament?
Ky komenti jot i mesiperm ben pjese ne ate qe quhet (pa te ofenduar) apati sociale.

Darius
 

Vvetoni

Larguar
Eshte budallaki te besosh se Meta e ka per te mbrojtur Kushtetuten. Ai thjesht po kerkon garancite se pasuria e tij, e shokeve te tij nuk do te preket. Garanci qe me gjase mori Basha e Berisha duke pasur per baze pasivitetin e tyre opozitar.
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Nejse mitingu do behet por sdo sjelle ndonje ndryshim. Do sjelle ate ndryshim qe solli Basha vjet fatkeqsisht.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Nejse mitingu do behet por sdo sjelle ndonje ndryshim. Do sjelle ate ndryshim qe solli Basha vjet fatkeqsisht.
Pa dashur ta ktheje ne nje ping pong repikash me ty, me duhet te them se ne momentin qe s'ka rrugezgjidhje, mbetet veteflijimi.
Une per vete e refuzoj kete opsion, prandaj jam i mendimit qe te gjitha protestat kundra qeverive (sigurisht aty ku ka shkak, dhe ne rastin konkret Presidenti ka 1 milion shkaqe), vetem mire i bejne vendit.

Darius
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Edhe karten e veteflijimit e lujti opozita dogji mandatet ne parlament :D
 

Darius

DENY IGNORANCE
Edhe karten e veteflijimit e lujti opozita dogji mandatet ne parlament :D
Marla,
Çdo gje shkonte shume mire per Ramen dhe klientet e tij, derisa opozita i dogji mandatet.
Djegia e mandateve e gjithe partive opozitare te parlamentit, ishte nje akt qe e izoloi Ramen jo vetem ne raport me qytetaret e vendit qe vuajne pasojat e keqqeverisjes se tij çdo dite i shikoje ne rruge duke protestuar, por edhe ne raport me gjithe shtetet fqinje e partneret ne bote. Opozita tha me nje ze qe Rama eshte i kapur nga krimi, eshte sekseri i tyre.....

Darius
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Nese per ty Kushtetuta eshte noterja tek Lana, qendro ne kafe.

Darius

Per aq kohe sa mbrojtjen e kushtetutes e kerkojne njerez me bllok ndore qe deri dje e kane shkel kushtetuten si u ka dash qefi dhe qe vodhen gjithe pasurine e shqiperise nen petkun e pushtetit normal qe nuk do i mbeshtes.

Good luck ato qe jane gati te vetflijohen per Ilir Meten.

Marko from tropoxha
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Marla,
Çdo gje shkonte shume mire per Ramen dhe klientet e tij, derisa opozita i dogji mandatet.
Djegia e mandateve e gjithe partive opozitare te parlamentit, ishte nje akt qe e izoloi Ramen jo vetem ne raport me qytetaret e vendit qe vuajne pasojat e keqqeverisjes se tij çdo dite i shikoje ne rruge duke protestuar, por edhe ne raport me gjithe shtetet fqinje e partneret ne bote. Opozita tha me nje ze qe Rama eshte i kapur nga krimi, eshte sekseri i tyre.....

Darius


Po te flas shume miqesisht. Jam pro ikjes se Rames si fillim pra ketu jemi dakort bashke.

Tani pjesa qe nuk biem dakort eshte qe Rama ka fituar pike nga nderkombetaret te cilet e perkrahin. Pse do thuash ti sepse ka bere (leje se si e ka bere) reformen ne drejtesi dhe po lufton krimin me struktura te teja te posacme te servirura nga nderkombetaret. Jo vetem qe nuk e izoloj por mori dhe perkrahjen e shteteve partnere i referohem konferences se donatoreve si dhe siguroj dhe 1 mandat tjeter qeverises per PSne.

Nderkohe Basha eshte i blere/ kapur nga Rama. E ka cuar PDne ne 1 derexhe qe 1 zot e di si do dali. Prandaj dhe Meta po perfiton nga situata per tu bere ai forca e 1re opozitare ne vend.

Une do thoja Sala duhet te heqe Bashen ndryshe skane gje ne terezi.
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Sa po me pelqe Darius serioz :p
 

Darius

DENY IGNORANCE
Qe thua ti shoku Tomka, Rilindasve, u ka mesuar Rilindja dy gjera shume te rendesishme.
Gjeja e pare qe na ka mesuar Rilindja eshte "Te gjitha fajet i ka Saliu! Saliu eshte Armiku numer Nje i Popullit!"
Gjeja tjeter qe na ka mesuar Rilindja eshte, qe kur zihemi ngushte dhe kur na e shajne Partine dhe shokun Edver per ndonje te palare qe u del ne drite, Rilindja na ka mesuar qe te dalim nga situata e keqe duke thene: "Te gjithe njesoj jane keta politikanet tane!" Kaq politike dime te bejme ne. Nuk dime te bejme me shume politike, pasi kaq na ka mesuar Rilindja.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Po te flas shume miqesisht. Jam pro ikjes se Rames si fillim pra ketu jemi dakort bashke.

Tani pjesa qe nuk biem dakort eshte qe Rama ka fituar pike nga nderkombetaret te cilet e perkrahin. Pse do thuash ti sepse ka bere (leje se si e ka bere) reformen ne drejtesi dhe po lufton krimin me struktura te teja te posacme te servirura nga nderkombetaret. Jo vetem qe nuk e izoloj por mori dhe perkrahjen e shteteve partnere i referohem konferences se donatoreve si dhe siguroj dhe 1 mandat tjeter qeverises per PSne.

Nderkohe Basha eshte i blere/ kapur nga Rama. E ka cuar PDne ne 1 derexhe qe 1 zot e di si do dali. Prandaj dhe Meta po perfiton nga situata per tu bere ai forca e 1re opozitare ne vend.

Une do thoja Sala duhet te heqe Bashen ndryshe skane gje ne terezi.
Te vetmen perkrahje qe Rama ka ne keto momente eshte ajo e Sorros&Co dhe Vuçiç.
Por, ne ditet e fundit eshte, opozita nje kusht kishte, ate te reformes zgjedhore. Tashme qe kjo e fundit eshte ne perfundim e siper, te shikojme 6 kushtet e Rames.
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Qe thua ti shoku Tomka, Rilindasve, u ka mesuar Rilindja dy gjera shume te rendesishme.
Gjeja e pare qe na ka mesuar Rilindja eshte "Te gjitha fajet i ka Saliu! Saliu eshte Armiku numer Nje i Popullit!"
Gjeja tjeter qe na ka mesuar Rilindja eshte, qe kur zihemi ngushte dhe kur na e shajne Partine dhe shokun Edver per ndonje te palare qe u del ne drite, Rilindja na ka mesuar qe te dalim nga situata e keqe duke thene: "Te gjithe njesoj jane keta politikanet tane!" Kaq politike dime te bejme ne. Nuk dime te bejme me shume politike, pasi kaq na ka mesuar Rilindja.

Skam kohe tani.
Por shkaterrimin e shqiperise e mbollen demokratet dhe ky eshte fakt i pakundershtueshem.

Demet ne arsim, ekonomi, siguri, shendetesi do duhen dhe nja 50 vjet tjera ti gjejme ashu sic i la minimumi dulla.

Arsimin e ke 70% me diploma false
Ekonomine e ke me pothujse 0 prodhim te brendshem bruto.
Sigurine e ke me mijera arme ne duart e shqiptarve dhe me 30 vjet krim dhe mbjellje droge rregullisht.
Shendetesine e ke kck. Arritem deri aty sa vum nard ndoken minister shendetesie.?‍♂️

Pranaj them pd e mbolli socialistet e pasuan. Ta gezoç tani une dhe ti bashke.
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Te vetmen perkrahje qe Rama ka ne keto momente eshte ajo e Sorros&Co dhe Vuçiç.
Por, ne ditet e fundit eshte, opozita nje kusht kishte, ate te reformes zgjedhore. Tashme qe kjo e fundit eshte ne perfundim e siper, te shikojme 6 kushtet e Rames.
Reformen zgjedhjore te fundit pd me ps e finalizuan lol
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Po si si gjeten nje orar per te qene?
Po pse duhet te denohem une ,se do ti @Darius me protestu
Nje helikopter neser @Marla se perndryshe do e marr ne kembe
Te kuqin apo te bardhin do?

Se ke bluja do hyp une me Darius :p
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
@Marla edhe une neser do jemi tek pisha ne krah te Akademise, merr leje tek puna edhe te presim ?
Ne ca ore eshte? Se mos na mbysin me gaz lotsjelles se jam dhe me grip pash zotin
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Te kuqin se me shkon me corapet lol
Se mos te shkon me breckat e Arjan Canit mi lol

Tani se mora vesh oren vendin a do hedhe lleshaj gaz lotjselles?
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Top