• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

7 femrat që mund të vishen me të bardha kur takojnë Papën

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
7 femrat që mund të vishen me të bardha kur takojnë Papën.Protokolli kërkon që në takimet zyrtare me Papën, askush të mos paraqitet me veshje të bardhë, ashtu siç e ka kreu i Vatikanit.

Por nga ky rregull strikt i Papatit bëjnë përjashtim shtatë femra, mes të cilave edhe Princesha Charlene e Monakos.

E shoqëruar nga bashkëshorti 57-vjeçar, Charlene kreu vizitën e katërt zyrtare në qytetin e Vatikanit.

Charlene dhe Albert u pritën nga Papa Françesku në një audiencë private në Vatikan.

I quajtur “il privilegio del bianco” në italisht dhe “le privilege dy blanc” në frëngjisht, veshja e bardhë në takime me Papën u lejohet vetëm shtatë personave në botë dhe që të gjitha ato janë mbretëresha ose princesha katolike.

Lista nis me Mbretëreshën Sofia të Spanjës, Mbretëreshën Paola të Belgjikës, Grand Dukeshën Maria Teresa e Luksemburgut, Mbretëresha Mathilde e Belgjikës, Mbretëresha Leticia e Spanjës dhe Princesha Marina e Napolit.

Për të gjitha femrat e tjera, kodi është strikt; ato duhet të vishen me fustan të gjatë kryesisht ngjyrë të errët dhe mbi supe dhe kokë të kenë një mantel të zi.

/ Top Channel

 

Aki

misfit
Titulli: 7 femrat që mund të vishen me të bardha kur takojnë Papën

Dhe e lexova me mendjen se do gjej Elizabeten diku e kur e pastaj mu kujtua qe Henry VIII i prishi punet me Vatikanin e keta si kane qef me hahah

Sa per mbretereshat, tani nuk e di si funksionon sistemi por zakonisht ka nje mbretereshe e tjerat jane princesha, e si Belgjika ka dy mbreteresha nuk e kuptova :|
 
Top