• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

7 fakte të çuditshme rreth Eminem


Eminem ka fituar Oscar, Grammy (për kategori të ndryshme), si dhe ka marrë kurorën për ‘Artistin e Dekadës’, nga Billboard Award(2000-2010) si dhe ka shitur miliona albume në mbarë botën.

Gjenialiteti i tij si tekst shkrues dhe ekspertiza e tij në mikrofon nuk mund të mohohet assesi. Marshall Mathers i njohur ndryshe si Eminem i cili megjithatë ka disa fakte të çuditshme nga jeta e tij që tregojnë përbërjen e tij si njeri.

Ai zgjedh fjalë nga fjalori

Tani e dimë pse është kaq i mirë me tekste. Si një muzikant i ri para se të arrinte majat, Eminemi shikonte në faqet e fjalorit që të bënte rima komplekse që të tjerët nuk i bënin.

Eminemi ka qenë viktimë e ngacmimeve shoqërore

Si fëmijë, Eminemi ishte rrahur aq keq nga një ngacmues sa që i kishte rënë të fikët në banjon e shkollës së tij dhe pastaj kishte qëndruar në koma për një kohë. Kjo ka ndodhur për shkak se ai ishte një fëmijë i bardhë që është rritur në një lagje që ishte e banuar kryesisht nga zezakët.

Ai ka fjetur në momentin që e ka fituar çmimin Oscar

Kur Marshall e ka fituar çmimin Oscar për këngën ‘Lose Yourself’ ai nuk ka qenë prezent në ndarjen e çmimeve. Në vend të kësaj ai ishte duke fjetur në krevatin e tij në Detroid, pasi që kishte shikuar filma vizatimor me vajzën e tij.

Ai ka ngelur në klasën e nëntë disa herë.

Jo njëherë, as dy herë por saktësisht tre herë. Ai nuk ka kaluar klasën e nëntë 3 herë para se të braktiste shkollën e mesme. Kush e di , ndoshta shumica prej nesh jemi më të mençur se Eminemi.a

Ai është i turpshëm dhe i mbyllur në vetvete


Edhe pse ai ka bërë beteja publike në Hip Hop me reperë të shumtë me tekste të vrazhda, Eminemi në realitet nuk është aq i zhurmshëm si mund ta paramendojmë. Si fëmijë artisti ishte një person i mbyllur në vetvete dhe iu ka dashur të ndërrojë shumë vendbanime si dhe shkolla. Slim Shady asnjëherë nuk ka pasur shumë miq dhe ka qëndruar më shumë i vetmuar.

Kur Dr.Dre e kishte takuar Eminem , nuk e kishte ditur që ai është i bardhë

Kur Dr. Dre kishte dëgjuar incizimin e Eminem për herë të parë ai ishte impresionuar nga aftësitë rimuese të tij dhe pa hezitim kishte lënë një takim për ta takuar artistin asokohe. Në takimin e tyre të parë , Dre dhe të gjithë të tjerët ishin shokuar se Eminem në fakt ishte i bardhë.

Ai gati vdiq nga një mbidozë e drogës

Po të mos ta merrte emergjenca pas një mbidoze të drogës nga Eminem ai do të vdiste në vitin 2006. Artisti që ishte në mbidozë do të vdiste po të arrinte vetëm dy orë më vonë në spital pasi organet e tij kishin filluar të dështonin.syri net
 
Top