• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

67- vjeçarja italiane urdhëroi vrasjen makabre të ish të dashurit shqiptar

Hera

Βιβλίο φάγος
[h=1]67- vjeçarja italiane urdhëroi vrasjen makabre të ish të dashurit shqiptar[/h]
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/durreslajm.al\/sites\/default\/files\/reklama\/bmv-porte_1.gif"}[/IMG2] 09/03/2019 - 10:26

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","height":"347","width":"633","src":"https:\/\/durreslajm.al\/sites\/default\/files\/main\/articles\/96_1552119093-8158407.jpg"}[/IMG2]
47-vjeçari, Astrit Lamaj, trupi i të cilit u gjet i murosur pak kohë më parë në një vilë antike në provincën e Milanos është ekzekutuar me porosi të ish-të dashurës nga katër shtetas italianë.

Gruaja, sot 67 vjeçare, kishte urdhëruar vrasjen e shqiptarit për motive pasioni pas ndërprerjes së lidhjes mes tyre, por dhe si hakmarrje për grabitjen e disa objekteve të çmuara që i përkisnin.

Policia investigative e Monzës, Ennas, Caltainisettas e Genovas kanë ekzekutuar mëngjesin e sotëm urdhër arrestimin e lëshuar nga prokuroria e Monzës ndaj 4 shtetasve italianë të akuzuar si autorë të krimit e për fshehje të kufomës së shqiptarit Astrit Lamaj, trupi i të cilit u gjet i murosur më 15 janar të 2019 gjatë restaurimit të një vile në komunën Senago në provincën e Milanos.

Katër italianët e arrestuar janë ekzekutorët materialë të vrasjes së shqiptarit, të përshfirë dhe më parë me botën e krimit. Sipas policisë ish e dashura e tij italiane ka paguar 6 persona për të vrarë Astrit Lamaj.

Ajo është arrestuar pasi po tentonte të largohej nga terrritori italian përmes aeroportit të Genovas. Astrit Lamaj ishte zhdukur prej vitit 2013 dhe nuk kishte asnjë lajm për të derisa u gjet trupi i pajetë i tij në janar të këtij viti.
 

Passion

Antarë i Respektuar
Ju del nje reklame te kjo teme ?

Reklame dyer te blinduara ?

67 vjecare ajo

47 ai. :(

Zot na ruaj nga mendt e kokes.

 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Edhe po te ishin ndryshe numrat prape e pakuptimte eshte..
lerini moralet , se bini ne kontradikte.
Shpesh lexoj te thoni dashuria ska moshe...e pra ja fakti!
E vrau? Epo dashuria ka edhe sakrifica.....
 
Top