• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

6 veprime që do të ua largojnë negativitetin

kitrra 123

plak gjufurrak
Jeta juaj nuk është gjithmonë e përsosur. Ndonjëherë mendimet negative mund të mbyten në mendjen tuaj dhe disi ju ndryshojnë për të perceptuar botën negativisht.

1.Zgjedhjet

اdo ditë ju duhet të bëni zgjedhje. Kur ju bëni të njëjtat zgjedhje çdo ditë, mënyra se si i shikoni gjërat do të mbetet e njëjtë. Prandaj, ndërroni mendim. Sa herë që e gjeni veten duke menduar negativisht, ndaluni dhe mbushuni me mendime pozitive. Kur kontrolloni mendjen tuaj, ju mund ta kontrolloni jetën tuaj.

2.Shikoni përpara jush

Besoni se e ardhmja juaj ka mundësi të pafundme dhe mundësi për ndryshim dhe rritje. Kjo është jeta juaj dhe ju keni fuqinë për të kontrolluar drejtimin në të cilin po shkoni. Jeta është e paqëndrueshme, prandaj shfrytëzoni shansin të bësh atë që të bën të lumtur dhe të lejosh një të ardhme më të mirë për të ardhur.

3.Ndryshoni perspektivën se si i shkioni gjërat

Gjithkush kërkon lumturi në jetën e tyre. Për të qenë i lumtur, duhet të kaloni nëpër një mori pengesash. Kur jeta ju godet shumë, mos u përqendroni tek mendimi se pse po dështoni. Në vend të kësaj, përqendrohuni në atë se si të riktheheni. Ju duhet të ndryshoni mënyrën se si ju e shikoni jetën tuaj dhe kurrë mos lejoni që errësira të vazhdojë t'ju tërheqë poshtë.

4.Gjeni fuqinë kryesore

Për të ndaluar diçka nga përhapja, ju duhet të gjeni burimin kryesor për të. Po ashtu shkon me ndjenjat negative. Ju duhet të identifikoni arsyet prapa mendimit tuaj. Sapo të merrni burimin e saj, fikeni dhe plotësoni atë me pozitivitet.

5.Mos u brengosni

Kur shiu dhe stuhia pushtojnë jetën tuaj, ju do të filloni të ankoheni për gjithçka në të. Ju jeni aq larg nga e vërteta. Duke bërë një bujë për gjithçka, truri juaj do të vendosë veten të shohë botën negativisht. Në fund, ju nuk jeni të lumtur për shkak të veprimit tuaj. Pra, thjesht merr frymë dhe beso se ka ditë të mëdha para jush, edhe pas stuhisë.

6.Mos e ngarkoni vetën

Mendja juaj është një forcë e fuqishme. Ajo mund t'ju skllavërojë ose të ju fuqizojë juve. Nëse vendosni mendjen për të menduar se jeta është e tmerrshme, përfundimisht jeta juaj do të jetë e tmerrshme. Kur mendja juaj prodhon negativitet, ajo vetëm do të tërheqë ndjenja negative për ju. Besoni se jeni më i fuqishëm se mendja juaj. Jini zot, jo shërbëtor.

Ndryshe / admin/ 24 janar 2019
 

Monique

.
Staf në FV.AL
Gjithcka niset me cfare ideje/mendimi ushqejme veten. Psikologjia jone eshte miku dhe armiku i mendjes dhe trupit!

Te bukura keshillat, por sa pozitiv jemi realisht e ti permbahemi?
 

Hera

Dum Spiro Spero
Sipas shkrimit nuk eshte keq por varet nga gjendja shpriterore e njeriut asnje nuk deshiron mendoj te jete negativ apo te merzitet por jo gjithmon e arrijme
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Te gjithe kemi momente ku perfshihemi ne doza negativiteti.
Qetesia dhe forca e nje njeriu duket,kur arrine menaxhon pa induktuar tek te tjeret stresin dhe super dozat e negativitetit.
Ama nje jete vetem me lumturi apo pozitivitet sdo kishte sens shije,prandaj perqafoni emocionet, jeten dhe mesoni ta jeton ate ne perpjestim te drejt me llogjiken dhe vetepermajtjen e games se emocioneve njerzore.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Mendja juaj është një forcë e fuqishme. Ajo mund t'ju skllavërojë ose të ju fuqizojë juve.:bleta:
 
Private conversations
Help Users
    Top