• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

6 “armiqtë” e stomakut gjatë stinës së verës

PiNkY

Anëtar i Nderuar


Pushimet në fakt, duhet të jenë një mundësi për qetësi, gëzim, relaksim. Por duhet ditur se para se të nisemi për t’i kaluar sa më mirë ato, rehabilitimi i stomakut nga efektet e ndryshëm të stinës së nxehtë, përbën një tregues mjaft të rëndësishëm. Pasi, shqetësimet e tij gjatë pushimeve, rrezikojmë deri edhe prishjen e tyre. Me situata të tilla të padurueshme si urthi, vështirësia në tretje dhe kështu me radhë.

1) I nxehti

2) Radhët e gjata në autostradë

3) Udhëtimet

4) Oraret e çrregulluara

5) Pijet e ftohta me akull

6) Ushqimi jo i rregullt.

Kundër tyre, ndiqni këto këshilla:

- Shmangni ushqimet e nxehta dhe djegëse, por edhe alkoolin, kafet, salcat dhe perimet e papërpunuara.

- Ruajeni mirë ushqimi, kur ju jeni larg nga shtëpia.

- Mos blini gjëra në shitësit ambulatorë të rrugëve.

- Mos qëndroni përmbys, se provokoni probleme tretje
/ballkanscreen/
 
Titulli: 6 “armiqtë” e stomakut gjatë stinës së verës

Une pagjumesine e kam armikun kryesor te stomakut ndaj dhe dua te fle shume
 
Top