• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

5 gjëra që ju heqin xhelozinë stresante

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Xhelosia eshte ves eshte semundje e shpirtit. Beji ca te duash vesi del me shpirtin

Ckemi mire :D
Nuk eshte ves jo.... Se nuk behen per cdo qenie xheloz.
Ndodh qe xhelozia apo posesiviteti jane shenjat e inferioritetit karshi partnerit.
E justifikojme gjoja me ndjenjen, dashurine , por nuk eshte gje tjeter vecse frike.
Frike se sjemi mjaftueshem per ta, sepse i vleresojme me shume se veten, sepse mendojme se dikush me e mire se ne do e merrte.....
A sjane frikera kto? E qe ne i justifikojme.....


Veset nuk jane ndjesi..jane te prekshme
 

Marla

Marla is back!
Nuk eshte ves jo.... Se nuk behen per cdo qenie xheloz.
Ndodh qe xhelozia apo posesiviteti jane shenjat e inferioritetit karshi partnerit.
E justifikojme gjoja me ndjenjen, dashurine , por nuk eshte gje tjeter vecse frike.
Frike se sjemi mjaftueshem per ta, sepse i vleresojme me shume se veten, sepse mendojme se dikush me e mire se ne do e merrte.....
A sjane frikera kto? E qe ne i justifikojme.....


Veset nuk jane ndjesi..jane te prekshme
Inferior for what?! Posesivitet po jam dakort.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Inferior for what?! Posesivitet po jam dakort.
Frike se sjane mjaftueshem dhe qe ne nje moment a tjeter do dali dikush me i mire se ta per ti terhequr vemendjen
A nuk eshte ndjesi inferioriteti kjo?
Mos besimi tek aftesiste e tua si individ?
Ne fund te fundit per cfare behet nje partner xheloz?
A nuk behet se mund ti iki te tjetri/tjetra?

Te gjitha jane ndjesi....
 

Marla

Marla is back!
Une do e quaja xhelozine posesivitet cka eshte e imja mbetet e imja. Sepse nderkohe qe eshte e imja une kam e nja 3 cope te tjera te mijat pra skam frike se po me iken.
Nfakt jetohet me mire pa zhelozi por njerezimi e mbart ne vetvete mekatin e xhelozise nuk i shpeton dot. Ja merr pershembull xhelozine qe ka 1 prind kur femija i tij thote dua prindin tjeter me shume se ty.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Xhelozia ne vetvete eshte makth per ate qe e ndjen, lere per tjetrin qe e duron ne kurriz.
Cfare eshte imja eshte imja...eshte egoizem i paster
Jane shprehje klishe qe i perdorim ,por thelle thelle te gjithe e dime se nuk i perkasim askujt! As vetes jo....
Prind qe behet xheloz?
Po edhe nese ndodh ...arsyeja eshte sepse nuk eshte ai qe fal dashuri.
Femija ka nevoje per dashuri, e aty ku e merr ,aty krijon e piken e dobet.

Une kshu e shoh
 
Top