• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

5 gjëra që ju heqin xhelozinë stresante

I marrim armet dhe dalim nshesh tani? lol
Ore kur don dicka dhe te perket ty je xheloz. Sepse ajo eshte dicka e jotja dhe sdon ta humbesh.
Je xheloz pr dicka qe seshte e jotja? Kjo o semundje dhe e lodh trunin shume.
Ja se shume fola, e sjam msu kshu une lol
Asigje nuk eshte e jona! as ajo qe ke veshur ok? Ti qenke shume koke forte dhe nuk perdor arsyen por inatin. imagjino sa minuta ke ketu duke perdor dislikun
po te ishim perball rrezik do na gjuje me ndonje gote! qetesohu dhe arsyeto
se vallaj na zuni frika
une femrat histerike nuk i honeps dot lol
 

Xhelozi

😎😎😎
Asigje nuk eshte e jona! as ajo qe ke veshur ok? Ti qenke shume koke forte dhe nuk perdor arsyen por inatin. imagjino sa minuta ke ketu duke perdor dislikun
po te ishim perball rrezik do na gjuje me ndonje gote! qetesohu dhe arsyeto
se vallaj zuni frika
une femrat histerike nuk i honeps dot lol
😎😎
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Asigje nuk eshte e jona! as ajo qe ke veshur ok? Ti qenke shume koke forte dhe nuk perdor arsyen por inatin. imagjino sa minuta ke ketu duke perdor dislikun
po te ishim perball rrezik do na gjuje me ndonje gote! qetesohu dhe arsyeto
se vallaj zuni frika
une femrat histerike nuk i honeps dot lol
2 pyetje vec. Nese deshiron pergjigju, e drejta jote.
Ti nk do ishe xheloz pr ate femren qe do e kishe ne krah?
Ti je xheloz pr dicka qe ste perket ty?
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Un ta bej direkt po he
Xheloze esht kur do dicka qe ste perket ty . Ndersa territoriale esht te mbrosh ate qe ke .
Qa je n ket rast ti
Qe kur xhelozia paska perkatesi gjeografike...?
Mos ja fut kot aman
Xheloz me shume behesh per cka ke tenden , e ta lakmojne!
Per ate qe ste perket ca lesh xhelozie ke...eshte posesivitet i pallogjikshen
 
2 pyetje vec. Nese deshiron pergjigju, e drejta jote.
Ti nk do ishe xheloz pr ate femren qe do e kishe ne krah?
Ti je xheloz pr dicka qe ste perket ty?
Xheloz per çfare? se ma shef dikush nga trupi etj?
le ta shofi! por ndryshon kur i flasin apo e ngacmojne ne prezencen time, sepse aty nuk toleroj!
por nese ky ngacmin vjen si pasoje se kjo flirton me kedo, atehere
te them se une nuk lidhem me femra qe nuk me japin besim!
Une nuk jam xheloz por dhe urrej njerzit qe duan te me shkaktojne xhelozi!

Ngu asgje nuk na perket ne, gjerat apo njerzit ndryshojne me kohen apo vitet, rendesi ka qe xhelozia mos te mbillet tek askush
 
Redaktimi i fundit:

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
2 pyetje vec. Nese deshiron pergjigju, e drejta jote.
Ti nk do ishe xheloz pr ate femren qe do e kishe ne krah?
Ti je xheloz pr dicka qe ste perket ty?
Ja te jap une nje pergjigje si femer...
Per shume kohe e kam vuajtur xhelozine dhe posesivitetin e dikujt mbi mua
Se ke idene sa te bezdisura jane...e zbuta shume ,sepse faktikisht te marrin frymen.
Ku je? Me ke je? Cpo ben? Pse u vonove? Kur do vish? Kush ishte ai/ajo? Etj etj
Ben nje jete si detyrim karshi tjetrit. Kto jane marredhenie toksike.

Ne si perkasim askujt pervec vetes.

Jo asnjehere nuk behesh xheloz kur ke vetbesim dhe personi ste le shkak per dyshime..
A ka te tille ? Sa te duash.....
Por jo rralle frikerave tona i veme emra te tilla..dashuri, xhelozi, egoizem
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Xheloz per çfare? se ma shef dikush nga trupi etj?
le ta shofi! por ndryshon kur i flasin apo e ngacmojne ne prezencen time, sepse aty nuk toleroj!
por nese ky ngacmin vjen si pasoje se kjo flirton me kedo, atehere
te them se une nuk lidhem me femra qe nuk me japin besim!
Une nuk jam xheloz por dhe urrej njerzit qe duan te me shkaktoune xhelozi!

Ngu asgje nuk na perket ne, gjerat apo njerzit ndryshojne me kohen apo vitet, rendesi ka qe xhelozia mos te mbillet tek askush
Tek cdokush ka pak xhelozi nvete, ja e ceke dhe me siper se sdo toleroje. Kte po thoja se jemi tek dicka qe na perket neve. Pastaj kemi dhe nga ato xhelozit pr budallallliqe, qe jane semundje.
E thash tek citimi i pare i imi qe jam xheloze aty ku duhet.
Kshuqe na rrofte kjo xhelozi qe kemi lol
 

Xhelozi

😎😎😎
Ja te jap une nje pergjigje si femer...
Per shume kohe e kam vuajtur xhelozine dhe posesivitetin e dikujt mbi mua
Se ke idene sa te bezdisura jane...e zbuta shume ,sepse faktikisht te marrin frymen.
Ku je? Me ke je? Cpo ben? Pse u vonove? Kur do vish? Kush ishte ai/ajo? Etj etj
Ben nje jete si detyrim karshi tjetrit. Kto jane marredhenie toksike.

Ne si perkasim askujt pervec vetes.

Jo asnjehere nuk behesh xheloz kur ke vetbesim dhe personi ste le shkak per dyshime..
A ka te tille ? Sa te duash.....
Por jo rralle frikerave tona i veme emra te tilla..dashuri, xhelozi, egoizem
Gjithcka ndodh si pasoj e mos besimit tek vetja masanej tek partneri duke u nis me pytjet ku si pse me ke etc kur fare mir u ben bishti hije dhe si pasoje sillen si xheloze/a te besdis'shem gje qe te pshtirosin . Kshuqe besoj qe kjo lloj xhelozie quhet si semundje ose ves .
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Sa e lodhni veten, i prerje damaresh ose icik bar miu me kusht mos shkoni tek doktori e ne te semes xhelozia... lol lol
 
Tek cdokush ka pak xhelozi nvete, ja e ceke dhe me siper se sdo toleroje. Kte po thoja se jemi tek dicka qe na perket neve. Pastaj kemi dhe nga ato xhelozit pr budallallliqe, qe jane semundje.
E thash tek citimi i pare i imi qe jam xheloze aty ku duhet.
Kshuqe na rrofte kjo xhelozi qe kemi lol
Askush nuk na perket, por nuk mund te rrish me dike qe ktej eshte me ty, dhe andej flirton me kedo, kete te thashe
kjo gje evitohet qysh ne fillim te nje lidhje
sepse njerzit kuptohen, lexohen etj
ka njeres plot qe te respektojne mendimet
dhe te duan per ate qe je!
 

Marla

PPSL
Xhelosia eshte ves eshte semundje e shpirtit. Beji ca te duash vesi del me shpirtin
Ja te jap une nje pergjigje si femer...
Per shume kohe e kam vuajtur xhelozine dhe posesivitetin e dikujt mbi mua
Se ke idene sa te bezdisura jane...e zbuta shume ,sepse faktikisht te marrin frymen.
Ku je? Me ke je? Cpo ben? Pse u vonove? Kur do vish? Kush ishte ai/ajo? Etj etj
Ben nje jete si detyrim karshi tjetrit. Kto jane marredhenie toksike.

Ne si perkasim askujt pervec vetes.

Jo asnjehere nuk behesh xheloz kur ke vetbesim dhe personi ste le shkak per dyshime..
A ka te tille ? Sa te duash.....
Por jo rralle frikerave tona i veme emra te tilla..dashuri, xhelozi, egoizem
Ckemi mire :D
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Xhelosia eshte ves eshte semundje e shpirtit. Beji ca te duash vesi del me shpirtin

Ckemi mire :D
Nuk eshte ves jo.... Se nuk behen per cdo qenie xheloz.
Ndodh qe xhelozia apo posesiviteti jane shenjat e inferioritetit karshi partnerit.
E justifikojme gjoja me ndjenjen, dashurine , por nuk eshte gje tjeter vecse frike.
Frike se sjemi mjaftueshem per ta, sepse i vleresojme me shume se veten, sepse mendojme se dikush me e mire se ne do e merrte.....
A sjane frikera kto? E qe ne i justifikojme.....


Veset nuk jane ndjesi..jane te prekshme
 

Marla

PPSL
Nuk eshte ves jo.... Se nuk behen per cdo qenie xheloz.
Ndodh qe xhelozia apo posesiviteti jane shenjat e inferioritetit karshi partnerit.
E justifikojme gjoja me ndjenjen, dashurine , por nuk eshte gje tjeter vecse frike.
Frike se sjemi mjaftueshem per ta, sepse i vleresojme me shume se veten, sepse mendojme se dikush me e mire se ne do e merrte.....
A sjane frikera kto? E qe ne i justifikojme.....


Veset nuk jane ndjesi..jane te prekshme
Inferior for what?! Posesivitet po jam dakort.
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Inferior for what?! Posesivitet po jam dakort.
Frike se sjane mjaftueshem dhe qe ne nje moment a tjeter do dali dikush me i mire se ta per ti terhequr vemendjen
A nuk eshte ndjesi inferioriteti kjo?
Mos besimi tek aftesiste e tua si individ?
Ne fund te fundit per cfare behet nje partner xheloz?
A nuk behet se mund ti iki te tjetri/tjetra?

Te gjitha jane ndjesi....
 

Marla

PPSL
Une do e quaja xhelozine posesivitet cka eshte e imja mbetet e imja. Sepse nderkohe qe eshte e imja une kam e nja 3 cope te tjera te mijat pra skam frike se po me iken.
Nfakt jetohet me mire pa zhelozi por njerezimi e mbart ne vetvete mekatin e xhelozise nuk i shpeton dot. Ja merr pershembull xhelozine qe ka 1 prind kur femija i tij thote dua prindin tjeter me shume se ty.
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Xhelozia ne vetvete eshte makth per ate qe e ndjen, lere per tjetrin qe e duron ne kurriz.
Cfare eshte imja eshte imja...eshte egoizem i paster
Jane shprehje klishe qe i perdorim ,por thelle thelle te gjithe e dime se nuk i perkasim askujt! As vetes jo....
Prind qe behet xheloz?
Po edhe nese ndodh ...arsyeja eshte sepse nuk eshte ai qe fal dashuri.
Femija ka nevoje per dashuri, e aty ku e merr ,aty krijon e piken e dobet.

Une kshu e shoh
 
Top