• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

5 gjëra interesante që nuk dini për meshkujt!

Marla

PPSL
1.Pëlqejnë femrat e bukura.

Në shikim të parë, burrat duken sipërfaqësore. Ata gjithmonë kanë qenë dhe do të jenë kështu. Kjo është biologjike dhe është faj i madh i natyrës. Meshkujt duan dikë për të biseduar, për të kaluar çaste të bukura me të, të ndajnë jetën e tyre me një person, por në krye të listës së tyre është gruaja tërheqëse. Pamja nuk është e vetmja karakteristikë që ata kërkojnë te një grua, por është e rëndësishme.

2.Meshkujt mund të ndryshojnë, por ju nuk i ndryshoni ata.

Woow, burrat mund të ndryshojë! Kjo është një ëndërr që bëhet realitet për të gjitha femrat që e bëjnë atë misionin e jetës së tyre për të ndryshuar partnerin. Po, burrat mund të ndryshojë, por ju nuk mund t’i ndryshoni ata. Shumica e burrave (disa nuk rriten kurrë) ndryshojnë veten e tyre nëpër vite. Ju nuk mund të hyni në jetën e një njeriu dhe të prisni që të ndryshojë sjelljen tij 100% se ashtu ju pëlqen juve.

3.Meshkujt nuk mund të lexojnë mendjen e femrave.

Femrat janë të njohura për intuitën e tyre të zhvilluar, ndërsa meshkujt jo. Ato mendojnë se meshkujt mund të lexojnë mendjet e tyre. Ju mund t’i jepni shenja një mashkulli që jeni e interesuar për të, por ai nuk e vë re këtë gjë për shkak të vështirësisë që kanë ata për të kuptuar femrat. Meshkujt janë të “humbur’ dhe shumë të pasigurt, ata janë të tmerruar kur duan t’i drejtohen një femre. Ata janë shumë të frikësuar dhe çdo qasje drejt njohjeve të reja me femra u jep atyre një sulm të vogël në zemër. Kjo për shkak se meshkujt janë të prirur të jenë më shpesh të refuzuar nga femrat se sa anasjelltas.

4.Meshkujt nuk pëlqejnë femrat që u shkojnë atyre pas.

Fakti është se burrat nga natyra janë gjuetarë dhe ata pëlqejnë të gjuajnë. Kur ata bëhen pre, në fillim mund t’ju duket interesante, por pastaj humbasin interesin. Më pas fillojnë të pyesin veten “A më pëqen vërtetë kjo vajzë? Ajo është gjithmonë këtu kur kam nevojë për të” dhe kjo nuk është tërheqëse për burrat. Meshkujt gjithmonë do të pëlqejnë femrat që janë të vështirë , sepse ata besojnë se gruaja interesante është më e vështirë për t’u kapur.

5.Meshkujt duan një femër me karakteristika të njëjtat me ta.

Mund të themi se meshkujt janë të dashuruar me veten e tyre? Po, mund ta themi. Cdo mashkull dëshiron një partnere të jetës me të cilën ata mund të ndajnë të njëjtat interesa . Për ta, është shumë e rëndësishme që partnerja e tyre t’i plotësojë , por gjithashtu duan dikë që ka të njëjtin mendim për jetën siç e kanë edhe ata. Vihet re se kur një femër del në takim me djalin që pëlqen, ajo përpiqet të rregullojë difektet e veta. Por, kjo nuk zgjat shumë kohë. Prandaj mundohuni të jeni vetja dhe ai tju pëlqejë me të mirat dhe difektet tuaja.


(c) Infinit
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: 5 gjëra interesante që nuk dini për meshkujt!

2.Meshkujt mund të ndryshojnë, por ju nuk i ndryshoni ata.

Woow, burrat mund të ndryshojë! Kjo është një ëndërr që bëhet realitet për të gjitha femrat që e bëjnë atë misionin e jetës së tyre për të ndryshuar partnerin. Po, burrat mund të ndryshojë, por ju nuk mund t’i ndryshoni ata. Shumica e burrave (disa nuk rriten kurrë) ndryshojnë veten e tyre nëpër vite. Ju nuk mund të hyni në jetën e një njeriu dhe të prisni që të ndryshojë sjelljen tij 100% se ashtu ju pëlqen juve.


Mendim imi: Nese nje femer e dashuron nje mashkull dhe e lidh jeten me te, besoj qe e ben sepse mendon qe ka gjetur shpirtin binjak, ate qe eshte me i afert me kerkesat e saj! Pse pra u dashka qe ta ndryshoj?

3.Meshkujt nuk mund të lexojnë mendjen e femrave.

Femrat janë të njohura për intuitën e tyre të zhvilluar, ndërsa meshkujt jo. Ato mendojnë se meshkujt mund të lexojnë mendjet e tyre. Ju mund t’i jepni shenja një mashkulli që jeni e interesuar për të, por ai nuk e vë re këtë gjë për shkak të vështirësisë që kanë ata për të kuptuar femrat. Meshkujt janë të “humbur’ dhe shumë të pasigurt, ata janë të tmerruar kur duan t’i drejtohen një femre. Ata janë shumë të frikësuar dhe çdo qasje drejt njohjeve të reja me femra u jep atyre një sulm të vogël në zemër. Kjo për shkak se meshkujt janë të prirur të jenë më shpesh të refuzuar nga femrat se sa anasjelltas.

Mendim imi: Si do ta kuptoj mashkulli nje femer, kur vet femrat nuk e kuptojne vetvehten?
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: 5 gjëra interesante që nuk dini për meshkujt!

Mendim imi: Si do ta kuptoj mashkulli nje femer, kur vet femrat nuk e kuptojne vetvehten?

ylli eksperti :)

nuk jane dhe aq interesante :( mendoja se te gjitha I kishin kuptuar vete kto pika
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: 5 gjëra interesante që nuk dini për meshkujt!

ylli eksperti :)

nuk jane dhe aq interesante :( mendoja se te gjitha I kishin kuptuar vete kto pika
Yellow, une vec dhash mendimin tim te cmuar...
 

Marla

PPSL
Titulli: 5 gjëra interesante që nuk dini për meshkujt!

Mua ajo pika 4 me fut ne siklet te plote. Te bej interesanten me qortojne te bej personin qe jam gjithmone aty per te i bie qe te merzitet me mua hajde merre vesh po deshe.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: 5 gjëra interesante që nuk dini për meshkujt!

2.Meshkujt mund të ndryshojnë, por ju nuk i ndryshoni ata.

Woow, burrat mund të ndryshojë! Kjo është një ëndërr që bëhet realitet për të gjitha femrat që e bëjnë atë misionin e jetës së tyre për të ndryshuar partnerin. Po, burrat mund të ndryshojë, por ju nuk mund t’i ndryshoni ata. Shumica e burrave (disa nuk rriten kurrë) ndryshojnë veten e tyre nëpër vite. Ju nuk mund të hyni në jetën e një njeriu dhe të prisni që të ndryshojë sjelljen tij 100% se ashtu ju pëlqen juve.
nje e vertet e madhe :biciklete:
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
5.Meshkujt duan një femër me karakteristika të njëjtat me ta.
Mund të themi se meshkujt janë të dashuruar me veten e tyre? Po, mund ta themi. Cdo mashkull dëshiron një partnere të jetës me të cilën ata mund të ndajnë të njëjtat interesa . Për ta, është shumë e rëndësishme që partnerja e tyre t’i plotësojë , por gjithashtu duan dikë që ka të njëjtin mendim për jetën siç e kanë edhe ata. Vihet re se kur një femër del në takim me djalin që pëlqen, ajo përpiqet të rregullojë difektet e veta. Por, kjo nuk zgjat shumë kohë. Prandaj mundohuni të jeni vetja dhe ai tju pëlqejë me të mirat dhe difektet tuaja.


(Ncncncncnc/ncncncncncnc)
(Nuk shkojne mire dy njerez njesoj jo)
 
1.Pëlqejnë femrat e bukura.2.Meshkujt mund të ndryshojnë, por ju nuk i ndryshoni ata.3.Meshkujt nuk mund të lexojnë mendjen e femrave.4.Meshkujt nuk pëlqejnë femrat që u shkojnë atyre pas.5.Meshkujt duan një femër me karakteristika të njëjtat me ta.
(c) Infinit

1-Po te bukura i dua se mohoj, por nuk kam ndjekur pas kurre nje femer vetem se ka qene fizikisht e bukur.Fillimisht duhet te me beje click aspekti cerebral.Nese me ben click ana cerebrale qerrohem fare une pastaj 😂


2-Nese ndryshimi eshte per mire pak rendesi ka kush apo pse ndryshojme.


3-Per ta lexuar e lexojme ne por nuk e deshifrojme dot 😋
Ndersa une mendoj qe dy persona te te njejtit dimension e kuptojne njeri tjetrin.
Pastaj kur ka ndjenje ne mes cdo gje behet me e kuptueshme, cdo karakter behet me i lexueshem, qofte mashkull apo femer.


4-Ti shkosh pas dikujt eshte rruge njedrejtimshe.Nuk ka qarkullim te dyanshem.


5-Jo domosdoshmerisht.Eshte personale kjo gje.
Dikush e do si vetja, dikush pak ndryshe te plotesoje veten e dikush e do te kunderten e vet.


Te gjitha mendimet lart jane opinione personale.
Nuk ma lejon etika te flas ne emer te gjinise mashkullore 😋
 

Didi

C'est la vie.
Asgje interesante do thoja. Gjera qe dihen, mendja e mashkullit eshte pasqyre!
 
Top