• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

5 çantat qe çdo femer do donte t’i kishte per sezonin e vjeshtes

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Por, si të bëhemi pjesë e modës së çantave për këtë sezon paradimëror? Mjafton t’i hedhim një sy 5 modeleve të propozuara nga stilistët më në zë dhe do të krijojmë një ide tepër të qartë për çantën që do duhet të mbajmë gjatë vjeshtës.

Fillojmë me një model, të çantës së dorës që tashmë është bërë thuajse një model klasik. Flasim për “Ps1” të stilistëve Proenza Schouler, një ndër modelet më të preferuara nga femrat vipat dhe jo vetëm.ثshtë e krijuar në të gjitha ngjyrat dhe përmasat, dhe kjo çantë sipas stilistëve është perfekte për të gjitha veshjet, nisur edhe nga fakti se është e rehatshme dhe e thjeshtë për t’u kombinuar.
sp+1+bag.png

“Coffer bag” e Miu Miu është me të vërtetë një çantë e adhurueshme. E këndshme, femërore, e rehatshme dhe konsiderohet ndër të tjera si një bizhu e vogël.ثshtë e disponueshme në të gjitha ngjyrat dhe për momentin është çanta më e kërkuar nga personazhet e famshme të botës hollivudiane, pavarësisht se çmimi i saj nuk është aspak ekonomik.
Miu+miu+coffer+matelasse+nappa+bag+in+pink.jpg

اanta “City” e Balenciaga, e cila prej disa sezonesh është çanta që kemi parë më së shumti në krahët e divave të showbiz.Kjo për faktin sepse është një ndër çantat më praktike dhe me stil që çdo femër do të dëshironte ta kishte në çdo rast të ditës së saj.Përmasat dhe ngjyrat janë të shumta sipas preferencave të ndryshme dhe ashtu sikurse thuhet edhe në emër, është çanta perfekte për në qytet.


“Stam Bag”, ka marrë emrin e modeles Jessica Stam, super çanta femërore dhe tepër e bukur “Stam”, që mban firmën e Marc Jacobs.Ashtu sikurse “Coffer”, edhe kjo çantë ka një pamje tërheqëse ku në të ndërthuret dizajni tepër kontemporan dhe i pastër me stilin e thjeshtë, por mbi të gjitha është tepër komode për t’u mbajtur në dorë.Gjithashtu është një çantë që i përshtatet të gjitha moshave të femrave.


“Mulberry”, ky mini-klasifikim mbyllet me një çantë që ne personalisht na pëlqen shumë, Alexa (e inspiruar nga ikona e stilit anglez Alexa Chung) të Mulberry.E re, e freskët, e rehatshme dhe gjithashtu e përbërë nga material cilësor, është një çantë me rripë të gjatë që përdoret gjatë gjithë ditës dhe gjithashtu është ideale për një luk shik dhe në të njëjtën kohë modern dhe klasik.

/Sekrete Bukurie/
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: 5 çantat qe çdo femer do donte t’i kishte per sezonin e vjeshtes


Keto dya me pelqejn,jan ne stilin tim,praktike dhe pershtaten me gjdo lloji veshje.:)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: 5 çantat qe çdo femer do donte t’i kishte per sezonin e vjeshtes

Keto me pelqejne:)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: 5 çantat qe çdo femer do donte t’i kishte per sezonin e vjeshtes

Me shum me duken dimrore se di nuk jan per shijen time edhe aq.
 
Titulli: 5 çantat qe çdo femer do donte t’i kishte per sezonin e vjeshtes

nuk jane per xhepin tim ...sidomos kjo e miu miu lol
 

cent

Banned
Titulli: 5 çantat qe çdo femer do donte t’i kishte per sezonin e vjeshtes

Opo Ti Gezoni Ti Gezoni :bum
 
Top