• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

27-8-2008-Marsi , Hena e dyt e Tokes ne h-12.30

Zero Assoluto

Fillestare
Kete muaj do te jemi deshmitar te nje ngjarje qe kurr me ne jeten tone sdo ta kemi mundesin ta perjetojm prape.

Planetet fqinje, te sistemit diellor - Toka dhe Marsi po afrohen cdo dite e me shume njera tjetres. Kjo shkaktohet nga ndikimi gravitacional i Jupiterit, dhe sipas shencetareve nuk ka ndodhur se paku qe 5000 vite. Kulminacioni i afrimit do te jete pikerisht data 27 gusht i ketij viti, ku ne rreth ore 12 e 30, ai do te jete larg Tokes ne distance vetem 34,649,589 milje, dhe do te duket sikur Hena e 2t e Tokes.
Kjo ngjarje do te jete dicka shume e rrall, dhe do te jete mundesia e vetme per 1 njeri te gjalle sot qe ta shoh, sepse asnje i gjalle sot, nuk do ta pres heren tjeter kte ngarje te ndodh!
Hera e ardhshme qe Marsi pritet te afrohet te kete largesi, do te jete viti i larget 2287.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Tema ekziston!

Ja dhe linku.

HTML:
http://www.forumivirtual.com/fenomene-paranormale/23-planeti-mars-ne-qiellin-e-muajit-gusht-08-a.html
 
Redaktimi i fundit:
Private conversations
Help Users
    Top