• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

2 raste të tjera të dyshuara me koronavirus, tani në Ferizaj

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Screenshot_1.png


Raportohet se edhe dy raste të tjera dyshohet se janë prekur me koronavirus. Bëhet fjalë për qytetin e Ferizajt.


Këto raste janë dërguar për në Klinikën Infektive në Prishtinë për testim.


Ndryshe, gjatë ditës së sotme është kumtuar lajmi se në Kosovë janë konfirmuar dy raste me koronavirus.

Pacientët janë në QKUK ndërsa njoftimi është dhënë nga Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia.//indeksonline
 
  • Habi
Reactions: Vie
Top