• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

19-vjeçarja shpallet Miss Italia 2013

cent

Banned
Giulia Arena nga Messina është zgjedhur Miss Italia 2013.
19-vjeçarja fitoi garën me 62 finaliste të tjera. Ajo është e gjatë 1.70 cm, ka flokë ngjyrë kafe dhe sy jeshil.

Ky ishte edicioni i parë i Miss Italia që nuk transmetohet në televizionin publik “Rai”. Konkursi i bukurisë u transmetua nga televizioni “La 7”.
/Panorama 
Top