10 modelet më të paguara në botë

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
GISELE BـNDCHEN
Mban vendin e parë në
klasifi kimin e modeleve më
të paguara në botë. Modelja
braziliane ka fi tuar rreth 33
milionë dollarë ose 24 milionë
euro në vitin 2007

KATE MOSS
Për sa i përket fi timeve, vendi
i dytë i klasifi kimit i takon
Kate Moss-it me 9 milionë
dollarë

HEIDI KLUM
Vendi i tretë i takon gjermanes
Heidi Klum, me 8 milionë
dollarë. Biondja bukuroshe,
edhe pse nënë e tre fëmijëve,
prej vitesh nuk zbret
nga pesë më të paguarat e
globit

ADRIANA LIMA
Vendi i katërt i takon brazilianes
dhe engjëllit të “Victoria’s
Secret”, Adriana Lima,
me 6 milionë dollarë

ALESSANDRA AMBROSIO
Braziliania Alessandra Ambrosio
renditet e pesta, me 6
milionë dollarë fi time në vit,
njësoj si patriotja e saj, Lima

CAROLYN MURPHY
Vendi i gjashtë, me një
shifër fi timesh prej 5 milionë
dollarësh, i takon modeles
amerikane 33-vjeçare Carolyn
Murphy

NATALIA VODIANOVA
Në pozicionin e shtatë renditet
modelja ruse 26-vjeçare
Natalia Vodianova, me 4.5
milionë dollarë

KAROLINA KURKOVA
3.5 milionë dollarë dhe vendi
i tetë për supermodelen
24-vjeçare çeke Karolina
Kurkova

DARIA WERBOWY
Modelja kanadeze me
origjinë nga Ukraina, Daria
Werbowy,
renditet e nënta, me një shumë
fi timesh të barabartë me
Karolina Kurkova-n, me 3.5
milionë dollarë në vit

GEMMA WARD
Klasifi kim e “Forbes” e mbyll
australiania Gemma Ward, me
3 milionë dollarë fi time në vit.

Gazeta Shqip.
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Ne as nuk i mendojme keto shifra jo me ti arrisim.
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
po ne te tjerat qe nuk jemi Bukurosha si thua ti Mendon se nuk jemi te shtrenjta?
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Ne fakt ti fare mire mund t behs pyetjen se per cfare jemi te shtrenjta, ne sy te pare do te duket ne lidhje me moden po ka gjera akoma me te shtrenjta tek nje femer.
 

^_^-Dj

DeeJaY
sme kuptove thenien ku*v ;) e thashe me kuptimin qe nqs do ecesh ne ate lloj zanati hall a derman po nuk shkove ne fillim me dike qe ka fuqi per te te ber ty te famshme harroje se bohesh kshu thjeshte me forcat e veta dhe me beso qe kshu eshte per fat keq kshu o realiteti po fundja as qe i ve faj dhe i admiroj per ate ca bejne ku*v pa ku*v per mua jan te nderuara ;)
 

alfonci

Veri investigatio
imagjino me ba me ken i lidhun me njen prej ktyne sesa te kushton vetem nje dark...

meqe kan vetem nje, besoj se kisha pa per naj nje qe asht me e lir
 

Elushe

Vogëlushe
Ate Kate Moss e kam pare perpara ca kohesh, nje zot e di si arriti te behet modele.
 

Elushe

Vogëlushe
Po pse mi lali ku je ti??? Qe i paske njohur???

Ne nje qytet qe quhet Londer :ciaoo:

Qe te mos dalim shume nga tema njoh edhe disa vajza shqiptare qe se shpejti do te behen modele te njohura e te paguara mire. :kercim:
 

VIP

V.I.P
miranda-kerr-4.jpg
miranda-kerr-t.jpg
053108084286a1f3fb75d61702b4e708.jpg
Miranda Kerr.
Nuk ka e ska per te pas me modele si kjo.
Nese nuk besoni se engjejt nuk ekzistojne,mjaftoni te shikoni Miranden:D.
 

Attachments

 • miranda-kerr-4.jpg
  miranda-kerr-4.jpg
  86.4 KB · Shikime: 0
 • miranda-kerr-t.jpg
  miranda-kerr-t.jpg
  70.8 KB · Shikime: 0
 • 053108084286a1f3fb75d61702b4e708.jpg
  053108084286a1f3fb75d61702b4e708.jpg
  78.5 KB · Shikime: 0
 • miranda-kerr-4.jpg
  miranda-kerr-4.jpg
  86.4 KB · Shikime: 0
 • miranda-kerr-t.jpg
  miranda-kerr-t.jpg
  70.8 KB · Shikime: 0
 • 053108084286a1f3fb75d61702b4e708.jpg
  053108084286a1f3fb75d61702b4e708.jpg
  78.5 KB · Shikime: 0

Rrelse

Antarë i Respektuar
Ka ndryshu renditja tani..
Kendall Jenner është më e paguara në botë.
 
Top