• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

10 Keshilla per ato qe hapin nje blog

LePuRuShI

Stafi Teknik

Kohët e fundit kam vënë re nga ana e Shqiptarëve po hapen shumë Bloge edhe kjo gjë më pëlqen goxha. Sepse sa më shumë të punojmë ne aq më shumë pasurohet bota e internetit në Shqipëri e personat e ndryshëm nuk duhet ti lexojnë më lajmet nëpër faqe të huaja.

Në këtë postim do ju tregoj si të bëheni të suksesëshëm me Blogun tuaj e hapat që duhet të ndiqni për tu ngjitur lart.

Gjëja më elementare e nisjes së një blogu është zgjedhja e platformës që do zhvillosh. Në qarkullim ekzistojnë shumë por më të suksesshmit mund të përmendim Wordpress, Joomla, Blogger etj. Ky është hapi i parë por më i rëndësishmi sepse secila nga këto platforma ofron diçka ndryshe nga tjetra. Pra mendohuni mirë para se të nisni, sepse më vonë migrimi nga një platfromë në një tjetër kërkon shumë punë e lodhje.

Pasi të keni zgjedhur llojin e CMS që do përdorni atëher duhet te zgjidhni tematikën e Blogut tuaj. Edhe këtu duhet të tregoheni shumë të kujdesëshëm e të zgjidhni diçka që do i interesoj lexuesve Shqiptarë. Kërkoni njiher në Google për tematikat që keni në mënd edhe shifni konkurencën tuaj. Gjithashtu mundohuni të shmangni faqet që ekzistojnë me tonelata si MP3, Filma Shqiptar e Lajme Online sepse nuk janë gjë tjetër veçse kopjime të lajmeve që janë postuar nga dikush tjetër më parë.

Mos HARRONI: Blog -> Shkrime personale, mendime personale.

Pra të ndërtosh një Blog do të thot që mbas asaj aty të fshihet puna juaj edhe pasioni apo hobby në një fushë të caktuar.

Tani mbasi kemi mbaruar këto gjërat më lart edhe kemi hapur blogun edhe kemi postuar materiale, gjëja që na duhet janë lexuesit. Pra ato që i japin kuptim asaj që ne shkruajmë.

Më poshtë keni disa gjëra që duhet të bëni patjetër për të rritur “vlerën” e blogut tuaj.


Per te lexuar keshillat e me shume shkoni tek linku meposhtem

Marre nga: 10 keshilla pas hapjes se nje blogu | Romeo Lab
 
Private conversations
Help Users
    Top